fbpx
Зсередини

Хочу розібратися в PR

Дайджест практичних матеріалів
Чередніченко Анастасія, 19.03.2020

Зробили добірку наших матеріалів про піар для тих, хто хоче спробувати себе в індустрії, але не знає, із чого почати. Розповідаємо про професію з різних сторін: де знайти першу роботу піарником, як комунікувати зі ЗМІ та інфлюенсерами, як правильно брати інтерв’ю тощо.


Передусім з’ясуємо, хто такий PR-менеджер

У матеріалі ми запитали п’ятьох українських піар-менеджерок з різних сфер про їхні обов’язки та професійні навички. Розписали, коли й кому потрібен піар-менеджер, на які показники бренду впливає його робота.


01.  

Новому продукту піар потрібен для представлення на ринку; стабільному бізнесу – для підкорення нових горизонтів і підтримки іміджу.Кризові ситуації в компанії потребують оперативного втручання піарника, правильної інтерпретації інформації в полі. Піар потрібен усім, але завжди різний.

02.

Піарник — це людина, яка розповідає світові переконливі історії про бренди та інших людей. Це професіонал, який має навички редактора, SMM-ника, фотографа, стратега.

03.

Це дуже цікава робота, що збагачує емоційно та інтелектуально. Вона для тих, хто вміє, а головне – любить копатися в інформації, вміє швидко діяти, готовий бути в напруженні, відчувати хвилі адреналіну та дофаміну. Мабуть, жодна інша професія не дає такої можливості постійно розширювати свій горизонт.

Повний матеріал тут


Як почати? Моя перша робота в піарі: 5 історій

Матеріал про тих, хто тільки почав свій шлях в індустрії — про перші виклики, успіхи й факапи, здобуті знання і скіли. Поговорили з п’ятьма випускницями PR Full Course про їхню першу роботу в піарі — у сфері гастро, IT, медіа та кіно. 


01.

Для мене досягненнями є кожен робочий день, реліз та івент. Піарник – це збірний персонаж: копірайтер, журналіст, івент-менеджер, адміністратор, технік, а іноді навіть вантажник.

02.

Коли працюєш в агентстві з різними бізнесами, список країн, кейсів і медіа збільшується щодня. Я отримала вже понад сотню публікацій, а досвід розростається в неймовірних масштабах. Цікаво, що буде за кілька років.

03.

Оскільки я працюю з фільмами, хотілося б навчитися писати статті на рівні з кінокритиками світових видань. Найскладніше дається написання пресрелізів.  Раніше я не працювала з текстами такого обсягу, тому весь час розвиваю навички письма: самостійно й на роботі.

Повний матеріал тут


Як піарнику не облажатись у роботі зі ЗМІ

Поговорили з головним редактором Platfor.ma Юрієм Марченком про історії, як піарники пропонують публікації ЗМІ. Дізналися, чи можна телефонувати редакторам, як правильно подавати інфоприводи і скільки чекати на відповідь.


01. 

Якщо ви піарите якийсь продукт, то повинні чітко знати всіх гравців ринку медіа, які стосуються вашої тематики. А якщо будете влаштовувати “килимові бомбардування” і пропонувати написати про свиней виданням про музику, екологію або, скажімо, рибок, це викличе або неприйняття, або доволі єхидний сміх.

02.

Завжди намагайтеся зрозуміти, що найцікавіше у вашій новині, і виносьте це на початок.

03.

Як мені відомо, у діловій кореспонденції вважається правильним відповідати впродовж доби. Якщо вам не відповіли за цей час — напишіть іще раз, але ліпше за допомогою іншого каналу.

Повний матеріал тут


Як піарнику готуватися до інтерв’ю особистості

Матеріал з порадами від Віри Щербакової, Head of communication Ajax System та кураторки PR Full Course. Про 6 заїжджених запитань, які ставлять непідготовлені журналісти під час інтерв’ю.


01.

Я багато працювала з зірками, інвесторами, СЕО, закордонними гостями. І як піарник, я була буфером між цими людьми і журналістами, які завжди хотіли інтерв’ю/відео/блог/колонку — хоча би щось, аби перехопити зіркову особистість та її аудиторію на свій ресурс.

02.

Запитання про тренди, на перший погляд, здається нормальним. Але якщо розібратися, відповідь, якої очікує масова аудиторія не дорівнює відповіді, на яку очікує експертна аудиторія.

03.

Молоде покоління не любить поради, принаймні так звикли вважати. Та й відповіді на ці запитання часто мрійливі. Стів Возняк радив усім закінчувати інститути, хоча сам недовчився.

Повний матеріал тут


Я займаюся піаром бренду: 4 історії

Поговорили з чотирма піарницями, які працюють у внутрішніх піар-відділах українських брендів. Запитали їх про обов’язки і задачі внутрішнього піару, та чи завжди він потрібен бренду.


01.

Працюючи із внутрішнім піаром, потрібно постійно занурюватися у процес, стежити за всіма селебріті, з якими бренд уже співпрацював, тримати руку на пульсі.

02.

Головні завдання – формувати імідж бренду, лояльність та прив’язаність до нього. Для цього варто працювати з аудиторією, проводити локальні івенти, взаємодіяти з лідерами думки та ЗМІ. Це формування шостого відчуття в клієнта, його прив’язаності до бренду.

03.

Мало хто з піар-спеціалістів займається виключно піаром, тому що доводиться підлаштовуватися під потреби ринку й конкретного бренду.

Повний матеріал тут


Як працювати з інфлюенсерами. Лекція Віри Щербакової

7 цитат з лекції піарниці про роботу з інфлюенсерами, медіакитів і різницю між лідерами думок та блогерами. 


01.

Перед тим, як обрати медіа чи блогера для реклами, потрібно зрозуміти ціль, яку ви перед собою ставите. У роботі з блогерами завжди потрібен контекст, вектор роботи й довіра до каналу.

02.

Медіакитам вірити не можна. Багато блогерів накручують підписників та лайки, тому часто потрібно вручну перевіряти комунікацію, підписників та коментарі.

03.

Щоб обрати медіа чи блогера для реклами, слід зрозуміти вашу ціль. У роботі з блогерами завжди потрібен контекст, вектор роботи й довіра до каналу.

Повний матеріал тут


“Емоція створює wow-комунікацію, wow-комунікація веде до lovemark”

Конспект лекції Анастасії Іванічевої, маркетингової директорки Oh My Look! та G.Bar. Дізналися, що таке wow-комунікації і lovemark та записали 15 порад піарникам для роботи з брендами.


01.

У роботі з брендом потрібно дуже чітко уявляти, які відчуття мають переживати люди під час комунікації з ним.

02.

Завдання кожного бренду – стати lovemark для споживача, щоб серед усього розмаїття обрали саме його. Емоція створює wow-комунікацію, wow-комунікація веде до lovemark.

03.

Я не вірю в креативність за натхненням, але вірю в систематичний креатив. Час іде, бізнес розвивається, і він не має страждати через відсутність натхнення. 

Повний матеріал тут


Навіщо потрібен цифровий етикет. Лекція Віри Щербакової

Конспект лекції про правила ділового листування у 21 столітті — скільки варто чекати на відповідь, чи можна надсилати голосові повідомлення, що писати в темі листа.


01.

Запам’ятайте головне — дипломатичний не означає слабкий. Якщо ви дасте ввічливу відповідь людині, це не покаже вас зі слабкої сторони.

02.

Перш ніж розпочати ділове листування з новою людиною, уточніть, де їй зручно спілкуватися.

03.

Не намагайтеся перевести людину в зручний вам месенджер. Поважайте особистий простір кожного.

Повний матеріал тут


Скільки заробляють комунікаційники в Україні?

Дослідження щодо рівня заробітної плати українських комунікаційників від Happy Monday.

Дізналися, який відсоток комунікаційників офіційно працевлаштований, які сфери отримують найбільше.


01.

Дослідження також показало, що на РІВЕНЬ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ впливають місто, досвід роботи й ступінь володіння англійською мовою.

02.

Середня зарплата комунікаційників збільшується залежно від досвіду й перевищує 40 000 грн у фахівців, що працюють у сфері від 10 років.

03.

Лише половина комунікаційників (51,5%) офіційно працевлаштовані. Неофіційно працюють 27,9% опитаних, 12,6% отримують зарплату через ФОП, а 8% зайняті проєктною діяльністю.

Повний матеріал тут


11 Telegram-ботів, корисних діджитал-фахівцям та комунікаційникам

Добірка telegram-ботів, які допоможуть в роботі комунікаційникам. Їх доцільно використовувати, щоб показати дані з Google Analytics, поставити абзаци в Instagram, моніторити згадування бренду в ЗМІ тощо. 


01.

 DELOREAN

Бот, який відправляє  повідомлення в майбутнє. Користувачу достатньо просто написати йому про свої плани і встановити таймер. Він нагадає про це в зазначений час.

02.

 TGSTAT_BOT

Цей бот надішле вам віджет статистики майже будь-якого Telegram-каналу з наявних у базі TGStat. У базі понад 100 тис. каналів.

03.

 CONTROLLERBOT

Бот для відкладеного постингу в Telegram. За його допомогою зручно додавати до посту емодзі, прикріплювати коментарі. Також є можливість видаляти пости через певний час.

Повний матеріал тут

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень