Конспект

Як піарнику готуватися до інтерв’ю особистості

6 питань непідготовлених журналістів
Ірина Виговська, 13.12.2019

Коли публічній особі призначають інтерв’ю, крім журналіста, до нього має готуватися також піарник. Його завдання — створити комфортну атмосферу для діалогу та в результаті дати вичерпні відповіді на питання, які розкриють сутність діяльності людини або компанії.

Як готуватися піарнику — розповіла Віра Щербакова, Head of communication Ajax System.


Я багато працювала з зірками, інвесторами, СЕО, закордонними гостями. І як піарник, я була буфером між цими людьми і журналістами, які завжди хотіли інтерв’ю/відео/блог/колонку — хоч щось, щоб перехопити зіркову особистість і її аудиторію на свій ресурс.

На початку ери відеоінтерв’ю та бізнес-блогерства, з каналу на канал та з акаунту в акаунт переходили одні й ті самі зіркові спікери — успішні бізнесмени. Змінювалися лише декорації у вигляді різних інтерв’юерів і назв блогів. Окрім подібності формату, ці матеріали обєднували також абсолютно однакові питання. Я зібрала з них топ-6 питань непідготовлених журналістів.


Як ви почали свій бізнес?

Питання номер один по заїждженості. Про історію, початок і сходження кожного бізнесу, якщо він успішний, запитували вже 300 разів. Це не цікаво читачу і точно дістало респондента.


Звідки взяли назву/ідею?

На це питання частіше за все відповідає перше посилання в Google при пошуку інформації про особистість.


Що вас надихає?

По-перше, це дуже банальне питання, яке виказує дилетанта. По-друге, відповідь на нього не несе користі аудиторії — чужий досвід неможливо перекласти на себе. По-третє, це змушує відповідача ділитися особистими переживаннями, або вигадувати гарну “журнальну” відповідь.


Які тренди чекають на нас у наступному році?

Питання про тренди на перший погляд здається нормальним. Але якщо розібратися, відповідь, якої очікує масова аудиторія не дорівнює відповіді, на яку очікує експертна аудиторія. Те, що буде трендом і цікавою відповіддю для широкого загалу, швидше за все, експертам здаватиметься “баяном”. Як і саме це слово.


Що б ви порадили молодому поколінню?

Молоде покоління не любить поради, принаймі, так прийнято вважати. Та й відповіді на ці питання часто мрійливі. Стів Возняк радив усім закінчувати інститути, хоча сам недовчився. А поради типу “працюй, не піднімаючи голови” нікому не подобаються, бо в тренді швидкий диванний успіх.


Ваші улюблені книги/блоги/канали?

Не найгірше, але теж страшенно заїжджене питання. Відповідь на нього не дасть читачу резонансного результату. Кожен сприймає інформацію по-різному. Однакове враження книги справляли на нас лише на уроках літератури в школі, де в хрестоматії було чітко написано, що саме автор хотів сказати цим твором. Насправді ж підбірка must read однієї людини може взагалі не підійти іншій, навіть якщо вони працюють на одному ринку.


Мої лайфхаки для роботи піарника з інтерв’ю

У теорії журналіст чи блогер повинні бути підготовлені до інтерв’ю, але практика показує, що підготовленим потрібно бути саме піарнику.

  • підготуйте вичерпний матеріал про компанію і спікера у форматі питання-відповідь і розішліть його усім учасникам перед інтерв’ю;
  • розмістіть ці питання-відповіді на сайті компанії;
  • підготуйте шорт-ліст попередніх інтерв’ю і розмістіть його поруч з вище названими матеріалами.

Дізнатись більше — на PR Full Course

Читайте також у рубриці Конспект
/ Книжкова полиця Кіра Горшкова: 5+1 книжка про фінансову грамотність та інвестиції
Від простого до складного
/ Легко читати: 7 книжок, щоб відволіктись
Аня Лісовська радить, що почитати тим, хто втомився від страху, новин, серіалів, роботи чи її відсутності
10 додатків для монтажу відео на телефоні
Плюси, мінуси та кому підійде
Як навчитися вчитися. Конспект лекції Вікторії Дерюгіної
Секрети андрагогіки та чому дорослим складніше вчитися
/ Книжкова полиця Вадима Келлера
Шість книжок, які радить прочитати український PR-ник
Інші статті за темами
Конспект
Книги
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень