fbpx
Історії/Я працюю

Як я стала копірайтеркою: 4 історії

Випускниці Copywriting Full Course про свої скіли та перші кроки в копірайтингу
Чередніченко Анастасія, 04.02.2020

Ми поговорили з копірайтерками-випускницями Copywriting Full Course — про навчання професії, креативні методики, необхідні навички та власні кейси, за які не соромно.


Поліна Здоровцева
Копірайтерка
MGID Inc.
Анастасія Каменецька 
Креативна копірайтерка і партнерка MANA Agency
Анастасія Бровко
Креативна копірайтерка MGID
Олеся Бондар
Копірайтерка
Banda Agency

Чим ви займались до курсу копірайтингу?

Поліна Здоровцева:

Мені подобається називати себе людиною-оркестром, адже у свої 24 роки я опанувала вже шість професій. Закінчивши лінгвістичний університет із дипломом перекладача, я подалась до транспортної сфери. Мені довелось працювати логісткою, візажисткою, акаунт-менеджеркою і навіть отримати сертифікат митного брокера, який так і не став у нагоді. Проте я завжди писала щось на фрілансі для друзів і знайомих — тоді й уявити не могла, що в майбутньому серйозно працюватиму копірайтеркою і вийду за межі свого затишного, але тісного світу.

Анастасія Каменецька:

У мене насичене минуле. Раніше про таких казали “місця собі не знайде”, а зараз називають мультипотенціалами. Я взагалі люблю вплутуватися в різні історії. Встигла попрацювати аналітиком у будівельній компанії, побути Forex-трейдером, керувала кав’ярнею, але улюбленою діяльністю був фітнес — свій невеличкий клуб полденсу, фітнесу та йоги.

Анастасія Бровко:

До курсу вся моя робота була віддаленою, і я ніколи не працювала в офісі. Займалась перекладами з іспанської та англійської мов, вела соцмережі: психологічний центр, вантажно-пасажирські перевезення Львів-Берлін, б’юті-послуги в Іспанії, івент-агентство, салон краси.

Олеся Бондар:

Я дуже хотіла працювати копірайтеркою саме в рекламному агентстві. Тому, як тільки закінчила універ, почала шукати роботу — ходила на співбесіди, моніторила фейсбук і писала в різні агентства. У пошуках минуло приблизно два місяці, й нарешті я потрапила у TBWA\Ukraine. Це мережеве агентство, головний клієнт якого – McDonald’s. Там я працювала, коли пішла на копірайтинг у Bazilik.


У мене насичене минуле. Раніше про таких казали “місця собі не знайде”, а зараз називають мультипотенціалами


Чому вирішили прийти на навчання?

Поліна Здоровцева:

Минулого року я влаштувалася до маркетингового відділу корпорації нерухомості “РІЕЛ” на посаду асистентки та діловодки. Будівельна сфера виявилася занадто травматичною для моєї психіки — у мені наче щось зламалося, і я зрозуміла, що потрібні негайні зміни.

До цього я чула про школу Bazilik від подруги, яка закінчила PR Full Course та успішно влаштувалася на роботу мрії. Заручившись підтримкою батьків та близьких, я одразу зробила свій вибір на користь Copywriting Full Course під кураторством Ані Лісовської і написала тестове завдання.

Анастасія Каменецька:

Після переїзду до Києва я працювала заступницею директора в спортивному клубі, паралельно виконуючи завдання з маркетингу. На той час я вже думала про те, що хочу нових практичних знань — не п’яти років теоретичної освіти, а “смаженого м’яса”. Я помітила, що мені особливо подобаються завдання, пов’язані з текстами, тому майже навмання віришила піти навчатися копірайтингу.

Тоді я ще не усвідомлювала, що копірайтинг – це, перш за все, ідеї, а не робота з текстами. Коли моя кураторка Аня Лісовська розповіла про це, стало навіть цікавіше. 

Анастасія Бровко:

У червні 2019 року я потрапила на SMM Week і почула виступ Ані Лісовської. Почала копати — хто, де, звідки, чи можна в неї вчитися, і знайшла Bazilik. Мені пощастило застрибнути в останній вагон — швидко зробити тестове і потрапити на єдине вакантне місце.

За тиждень до початку Copywriting Full Course я переїхала до Києва — до цього жила у Львові, Черкасах та Іспанії. Тоді всі зорі зійшлися, і  навіть квартира у Києві знайшлась за лічені години.

Олеся Бондар:

Я хотіла дізнатися більше за коротший час, щоб класно робити свою роботу.


Мені пощастило застрибнути в останній вагон — швидко зробити тестове і потрапити на єдине вакантне місце


Що вам дав курс?

Поліна Здоровцева:

Кожна лекція курсу була для мене відкриттям. Я прийшла в Bazilik, не маючи уявлення, що таке інсайт та які креативні інструменти можуть запустити мій мозок. Не можу виділити щось одне, адже щоденно використовую у своїй роботі всі отримані знання і часто переглядаю матеріали лекцій.

Працюючи креативною копірайтеркою, я часто згадую слова Ані про те, що копірайтинг — це, у першу чергу, про ідеї, а потім про тексти. Саме під час курсу я зрозуміла, як важливо розвивати в собі “надивленість” для генерування нових концептів.

Анастасія Каменецька:

У Bazilik взагалі дуже прикладні курси. Можна прийти, як я, зовсім не в темі та з упевненістю, що зараз тебе навчатимуть виписувати гарні мовні звороти. Натомість тобі дадуть усе, щоб почати нову кар’єру або помітно прокачатися в тому, чим уже займаєшся.

В Ані дуже чіткий курс: вона дає багато практики в кожному напрямку, пояснює, як жити з цим, як продати себе на ринку. Тому я застосовую все, що дізналася на курсі.

Анастасія Бровко:

“Смачно не пишуть — смачно їдять”. Я дізналась про кліше, якими часто грішать бренди. Наприклад, фраза “поринь у світ насолоди” тепер для мене табу. До курсу я також не знала, що копірайтинг — це не так про текст, як про ідею. Я навчилась розрізняти дефіс від тире та ставити їх у потрібних місцях.

Загалом весь курс став відкриттям: неймінг, слогани, відео та радіоролики. Мені сподобалось, що ми отримали багато практичних знань: про стратегію, бренди та ЦА.

У мене зник страх білого аркушу та з’явилося чітке розуміння, що музу не потрібно чекати, бо для цього є допінг — креативні методики, що стимулюють мозок працювати активніше й генерувати нові ідеї. Користуюсь ними кожного дня, і це працює. Улюблена методика — mind mapping: найцікавіше починається з третього-четвертого рівня асоціацій.

Олеся Бондар:

Курс дав мені базу, натхнення і навіть одного близького друга. Вже декілька років пройшло, а я досі заглядаю в блокнот із курсу і перечитую нотатки про креативні прийоми. Це допомагає, коли сидиш у ступорі й не можеш вигадати ідею.


Завдяки креативним методикам у мене зник страх білого аркушу та з’явилося чітке розуміння, що музу не потрібно чекати, бо для цього є допінг — креативні методики, що стимулюють мозок працювати активніше й генерувати нові ідеї


Розкажіть про свою роботу та улюблені кейси

Поліна Здоровцева:

Після курсу я знайшла себе в MGID — міжнародній компанії, що займається нативною рекламою в усьому світі. Приємним сюрпризом стало те, що за два тижні до мого призначення, у мій відділ взяли ще одну креативну копірайтерку — одногрупницю з курсу.

Разом ми займаємося створенням контенту для сайтів та лендінгів, вигадуємо ідеї для просування продуктів наших клієнтів. Робота цікава своїми викликами та різноманітністю: для кожного клієнта ми підбираємо індивідуальний та цікавий концепт. Зараз розумію, що це саме те, що я так довго шукала. Нарешті відчуваю себе на своєму місці.

Анастасія Каменецька:

Я небагато працювала з неймінгом, але є кейс, який мені дуже подобається – назва для бургерної JOMO. Це скорочення від Joy Of Missing Out, що означає “відчуття задоволення від того, що ти пропускаєш важливу подію”. Це коли забиваєш на “вечірку року”, береш соковитий бургер, хрустку картопельку, пиво і просто кайфуєш наодинці з собою.

Люблю кейс з відеопрезентацією Bali Bowl Café, яку ми вже в складі MANA Team знімали до фіналу ресторанної “Пальмової гілки 2019”. Вважаю це прикладом того, як, не відходячи від регламенту, можна передати чарівність закладу і його команди. У мене також є приклади класного SMM — постів, якими можна пишатися, хоча для більшості копірів це не найулюбленіша робота.

Ще на початку своєї діяльності я писала для ресторану-квіткарні “Цветочная лавка”. Тоді ми з креативним директором вигадали героїню — постійну гостю закладу, у якої весь час відбувалися кумедні події. Я писала маленькі випадки з її життя, і це було не найпростішим завданням — кілька разів на тиждень вигадувати вичерпну історію в такому маленькому форматі.

Мені не соромно за більшість кейсів. Із задоволенням пишу тексти для презентацій — я за креатив, який йде на користь бізнесу передусім. Адже копірайтинг — це вміння впорядкувати сенси та ідеї в єдиний образ бренду.

Анастасія Бровко:

Сьогодні я працюю креативною копірайтеркою у сфері нативної реклами. Вигадую ідеї для лендінгів та прелендів брендам, працюю над креативами для тізерів рекламних кампаній, статей, лендінгів, інтерактивів для клієнта. Там потрібні і короткі тексти (у чому дуже допомагає тема слоганів, яку проходили в Bazilik), і креативні методики, з якими швидко знаходиш цікаві та небанальні рішення для втілення своїх ідей.

Олеся Бондар:

Останній проєкт, яким я пишаюся – це кампанія “Оце даєш!” для Work.ua. Вона для людей, які вміють неймовірно багато, викладаються на роботі на максимум, але при цьому не можуть повірити в себе та дозволити собі рости. Найкраще, що реклама може зробити для них — це сказати слова підтримки. Тому в роликах і на бордах ми хвалимо людей за їхні досягнення. Це добра й людяна кампанія – саме таку рекламу я завжди мріяла робити.


Робота цікава своїми викликами та різноманітністю: для кожного клієнта ми підбираємо індивідуальний та цікавий концепт. Зараз розумію, що це саме те, що я так довго шукала. Нарешті відчуваю себе на своєму місці


Дізнатись більше — на Copywrtiting Full Course


Читайте також у рубриці Я працюю
/ Як це — бути CEO. Розповідає директорка Osnovy Publishing Олена Воробйова
Про переїзд до Києва, нову роботу й виклики видавництва під час війни
/ “Шрифт — річ доволі абстрактна”. Розмова з Дмитром Растворцевим
Про особливості роботи шрифтового дизайнера і комунікацію брендів за допомогою шрифту
/ Моя перша робота в піарі: 5 історій
П’ятеро випускниць PR Full Course про свою першу роботу в піарі
Інші статті за темами
Історії
Я працюю
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень