fbpx
Конспект

Як працювати з інфлюенсерами. 7 цитат з лекції Віри Щербакової

Вислови Head of communications Ajax Systems та кураторки PR Full Course про роботу з лідерами думок
Данилюк Даяна, 15.03.2020

Віра Щербакова – Head of communications Ajax Systems та кураторка PR Full Course, у минулому піарниця Планета Кіно та Кураж Базар. Ми записали 7 цитат з лекції Віри про роботу з інфлюенсерами в межах PR Intensive.


 Культ особистості пішов з релігії, перейшов у політику – і потім на всіх білбордах з’явилися зірки. Проте зірки створювали дисонанс. Вони далекі від звичайних людей, і в один момент їм перестали довіряти. Люди хотіли, щоб товари чи послуги їм радили такі самі люди, як вони.


 Інфлюенсери поділяються на блогерів та лідерів думок. Залежно від кількості підписників – на категорії:

  • нано (1к – 10к)
  • мікро (10к – 50к)
  • медіум (50к – 500к)
  • макро (500к – 1 млн)
  • мега (1 млн – 5 млн)
  • селебреті (5 та більше млн)


 Блогери мають свій блог чи колонку, а також тему, у якій вони обізнані. Додатково вони мають критику, аналітику і розуміють різницю між речами, які рекомендують підписникам. Бренду важливо розуміти, чому люди приходять саме до цього блогера?

Натомість у лідерів думок немає чітко вираженої спеціалізації – вони розповідають про те, як живуть. Вони, як глянцевий журнал, люди читають їх, щоб дізнатися про велику кількість думок.


 Перед тим, як обрати медіа чи блогера для реклами, потрібно зрозуміти ціль, яку ви перед собою ставите. У роботі з блогерами завжди потрібен контекст, вектор роботи й довіра до каналу. Ви повинні бути готовим узгодити роботу в будь-який час, навіть коли це означає приїхати на зйомку вночі.


 Інфлюенсери можуть дати охоплення та конверсії, допомогти вийти на ринок, коли потрібно, щоб про продукт почали говорити, або статус. З медіа потрібно довго погоджувати можливість співпрацювати. А з лідером думок сьогодні можна домовитись, а вже завтра розмістити рекламу.


 Медіакитам вірити не можна. Багато блогерів накручують підписників та лайки, тому часто потрібно вручну перевіряти комунікацію, підписників та коментарі.


 Коли ви працюєте над інтеграцією продукту, контент потрібно адаптовувати й інтегрувати під різних блогерів та їх аудиторію, готувати максимально детальний та сфокусований бриф. Це дасть вам змогу врахувати всі можливості, які ви отримаєте із цієї співпраці.

Читайте також у рубриці Конспект
/ Що читають тату-майстрині: книжкова полиця Уляни Нєшевої
Що і як говорити, щоб вас почули іноземці?
Про це розповіли Тома Істоміна, співзасновниця та заступниця головного редактора Kyiv Independent та Дарина Шевченко, CEO Kyiv Independent
/ Які книжки читають експерти та організатори фестивалю «Книжкова країна»
Добірка книжок, на які варто звернути увагу
Як протистояти оновленим російським ІПСО: рекомендації медіаекспертів
Українські медіаексперти виокремили конкретні загрози та дали рекомендації, як з ними впоратися.
Як побороти застарілу систему: кейс «Армія ТV»
Огляд роботи оновленого медіаресурсу Міністерства оборони України
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень