fbpx
Slow news/News

Скільки заробляють комунікаційники в Україні: дослідження

Працювати редактором чи SMM-ником, у Києві чи в Одесі?
Чередніченко Анастасія, 24.02.2020

Платформа професійного розвитку Happy Monday провела дослідження рівня заробітної плати українських комунікаційників у період з 13 грудня 2019 року по 30 січня 2020 року.

Було опитано 850 респондентів (12,5% чоловіків і 87,5% жінок). Серед них: 81,9% з Києва, 4,6% — зі Львова, 2,7% — з Дніпра, 2,4% — з Одеси, 2% — з Харкова, і 6,6% з інших міст.

Цільова аудиторія дослідження — роботодавці, спеціалісти та всі, хто хоче оцінити зарплатні перспективи в українських комунікаціях.

 Комунікаційні посади

Серед респондентів 27,6% працюють менеджерами з комунікацій, 18% — SMM-никами, 17% — PR-спеціалістами, а 10,8% — копірайтерами. Решта опитаних обіймають посади контент та акаунт менеджерів, журналістів, маркетологів, редакторів тощо.

 Досвід & Рівень

Середній досвід роботи у комунікаціях респондентів — від 1 до 2-х років.

Дослідження також показало, що на рівень заробітної плати впливають місто, досвід роботи й рівень володіння англійською мовою.

У топ 3 міст з найвищими зарплатами комунікаційників увійшли Київ (близько 23 000 грн.), Чернігів (вище 20 000 грн.), Дніпро (20 000 грн.) У Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Харкові та Херсоні рівень заробітної платні складає близько 15 000 грн.

Найнижча заробітна плата в журналістів (junior — 7 300 грн, senior — 19 700 грн) Найвища — у менеджерів з комунікацій (junior — 14 500 грн, senior — 28 500 грн).

Крім цього, середня зарплата комунікаційників збільшується відповідно до досвіду й перевищує 40000 грн при 10 роках роботи.

 Як комунікаційники отримують зарплату?

Лише половина комунікаційників (51,5%) офіційно працевлаштовані. Неофіційно працюють 27,9% опитаних, 12,6% отримують зарплату через ФОП, а 8% зайняті проєктною діяльністю.

З 850 опитаних 65% респондентів працюють на постійній основі, 19,7% мають гнучкий графік, а 15,3% працюють віддалено.

За свою роботу 85,7% респондентів отримують зарплату в українських гривнях, 8,3% — у валюті, яка конвертується в UAH за курсом, і 5,9% мають дохід у валюті загалом.

Детальніше з дослідженням можна ознайомитися тут

Думка експерта

Ірина Виговська
Головна редакторка Bazilik Media, викладачка Instagram Workshop

“Комунікаційний ринок в Україні — це дуже розмите поняття, бо на ньому співіснують як різні підходи, так і різний рівень зарплатні. Одні працюють SMM-никами в маленьких кав‘ярнях за 5 000 грн і роблять усе: від фотографування до таргетингу та співпраці з лідерами думок, інші займаються комунікаціями у великих брендах, де обов‘язки розподіляються між копірайтером, фотографом, піарником і ще кількома спеціалістами. Також на ринку поширеною є практика комунікаційників-фрілансерів, які беруться за кілька проєктів одночасно.
Усе це, на мою думку, і відображається на результатах дослідження.
Що стосується журналістів, то на ринку дійсно не високий рівень заробітної платні, навіть, у топових медіа. За комерційні тексти платять більше, ніж за редакційні, і через це також розповсюдженою є практика автора працювати на фрілансі одночасно в кількох проєктах”.

Читайте також у рубриці News
/ Instagram-сторінки платформи «Меморіал» відновлено після блокування з боку Meta
Там зібрано понад 5 тисяч історій жертв, яких вбила росія
/ Renault створила кампанію про жінок, яких назвали на честь героїні реклами цієї марки
Проєкт зняли до Дня батька
/ Spiilka Design Büro запустили влог на YouTube
У першому випуску розповіли про створення мобільного додатка держави у смартфоні “Дія”
/ Телевізійні зйомки через ZOOM
Програми “Нового каналу” тепер створюють, не виходячи з дому
/ Кінофестиваль Docudays UA пройде онлайн
Акт солідарності зі світовою культурною спільнотою
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень