Якщо вам подобається галузь комунікацій, ви стежите за брендами й новинами великих бізнесів або ж хочете спробувати себе в одній із затребуваних нині професій, ми підготували велику добірку про фахівців — від SMM-ника до SEO-спеціаліста.
У ній ми коротко описуємо основні нюанси кожної професії, а також пропонуємо познайомитися з людьми, які роблять комунікації сьогодні.
Почнемо з того, хто такий SMM-менеджер
У матеріалі розповіли, які труднощі виникають у SMM-ників, де вони вчилися цієї справи та скільки заробляють. Для цього ми поспілкувалися зі співзасновницею SMM-агентства, власницею бізнесу, яка сама собі SMM, SMM-ницями з різних сфер та колишнім SMM-ником маркетингового агентства.
01.
SMM-спеціаліст відповідає за ведення сторінок у соціальних мережах, розробляє стратегію і контент-план, проводить аналітику сторінок та ефективності рекламних кампаній.
02.
На ринку SMM немає середньої заробітної плати. Усе залежить від багатьох нюансів: досвіду спеціаліста, особливостей проєкту, типу зайнятості (парттайм чи фултайм), чи є підрядники, який рівень компанії.
03.
SMM-спеціалісту важливо постійно навчатися. Соцмережі змінюються щодня, і успішний той, хто встигає реагувати на зміни. Навчання «соцмережевої справи» відрізняється від класичного. Тут не потрібні університети чи річні програми — достатньо кількамісячних курсів, тренінгів, воркшопів та регулярного обміну інформацією.
Читай повний матеріал
Як працюють українські журналісти і як потрапити в цю сферу?
Більшість студентів обирають журналістику, вважаючи, що це творча професія, яка дозволить їм писати про все на світі. Але, стикаючись з реаліями цієї сфери, вони усвідомлюють, що іноді написання текстів забиратиме всі сили, а часом бажання писати не буде взагалі.
Про всі нюанси роботи журналіста розповіли шестеро фахівців з різних сфер. Також вони дали низку рекомендацій майбутнім спеціалістам.
01.
Більшість людей, які йдуть в журналістику, не думають про те, як і що вони будуть робити. До того, як “опинитися в телевізорі”, вам дадуть роботу, не наближену до кадру: вирізати синхрони, розшифровувати відео тощо. Тому що журналістика — це процес. Тільки прагнення робити якісний продукт, пишатися тим, що потім виходить – може зробити журналістику якісною.
02.
Журналістика — це ненормований графік, часто без вихідних, і ти маєш свідомо це приймати. Важливо бути стресостійким, бо зйомки бувають складними, але піддаватися емоціям не можна.
03.
Крім грамотності та здатності аналізувати, сучасному журналісту важливо бути ще трохи психологом. Зараз просто добре писати замало — потрібно підлаштовуватися під різні формати роботи.
Читай повний матеріал
Людина, яка відповідає за комунікації з громадськістю — певного бізнесу чи особистого бренду — зветься PR-ником.
Щоб з’ясувати, за що відповідаэ PR-ник, ми запитали п’ятьох українських піар-менеджерок з різних сфер про їхні обов’язки та професійні навички. Розписали, коли й кому потрібен PR-менеджер, на які показники бренду впливає його робота.
01.
Піарник — це людина, яка розповідає світові переконливі історії про бренди та окремих людей. Це професіонал, який має навички редактора, SMM-ника, фотографа, стратега.
02.
Піар впливає на впізнаваність бренду чи продукту, формує в людини певну реакцію чи бажання купити продукт, ухвалити чи не ухвалювати рішення. Іноді піар впливає на свідомість, як у шахах, – не одразу й не вочевидь. Піар робить це, як крапля води, що роками падає на камінь. Піар стукає в ту людську грань, яка наступна за несвідомою.
03.
Сучасний піарник має бути мультизадачним. Він швидко орієнтується в медіапросторі, вміє цікаво та грамотно писати, має організаторські та менеджерські навички, може бути продюсером зйомки чи інтерв’юером, за потреби може створити візуальний контент, а також завжди в курсі всього, що відбувається навколо.
Читай повний матеріал
Хто такий бренд-менеджер? Людина, відповідальна за розвиток бренду і його життєдіяльність на ринку.
Ми поговорили з трьома українськими бренд-менеджерками, які працюють з міжнародними брендами, щоб розповісти вам про цю професію та потрібні в ній навички.
01.
Бренд-менеджер — це людина, яка цілковито відповідає за життєдіяльність і стратегію розвитку бренду. Він визначає або наслідує (якщо це міжнародний бренд, і стратегія існує на глобальному ринку) цілі, ухвалює рішення про продукт/сервіс та його вартість відповідно до реалій ринку. Також бренд-менеджер реалізує активності бренду, створює та контролює комунікацію, працює над іміджем та розширенням знань про бренд.
02.
Можна дуже довго й послідовно будувати імідж бренду, а відтак зруйнувати його однією хибною дією. Ліпше ще раз перестрахуватися, ніж улізти кудись необдумано. Завжди перевіряйте репутацію людей та компаній, із якими плануєте співпрацювати.
03.
Бренд-менеджер повинен поєднувати у своїй роботі аналітичні, творчі та креативні навички, вміти знайти підхід до колег, клієнтів, консультантів. Такий собі симбіоз hard & soft skills. І головне – все, що я роблю, завжди повинно бути з думкою про клієнта. Чи буде йому зручно? Чи зрозуміє він комунікацію? Де він буває і що читає? Що його мотивує зробити покупку? Як я можу зробити його shopping experience незабутнім?
Читай повний матеріал
Отримати базові знання про бренд-менеджмент, а також дізнатися про створення брендів та налагодження правильних відносин споживача з бізнесом можна на курсі Насті Іванічевої Brand Communication
Full Course в Bazilik School.
Людина, яка відповідає за оптимізацію сайту і його просування, зветься SEO-спеціалістом.
Про свій шлях в SEO розповіли двоє фахівців. Вони згадали, як самостійно прийшли у професію, де працюють зараз, а також дали поради молодим спеціалістам, які хочуть стати SEO-шниками.
01.
SEO-спеціаліст — це не просто фахівець із пошукової оптимізації та просування сайтів. Це багатогранний спеціаліст, який залежно від ситуації може оперативно знайти шпарину в безпеці сайту чи якийсь баг після чергового релізу сайту. Або передбачити, як справжній маг, з точністю до 99%, результати органічного трафіку через рік, додавши точний план робіт для отримання цього результату.
02.
SEO навряд буде до вподоби тим, хто любить спокійну монотонну роботу, де рідко щось змінюється і загалом усе стабільно. Тут усе дещо по-іншому: новини є щодня, зміни фактично постійні. Потрібно ефективно їх відстежувати, щоб не забивати голову тоннами зайвої інформації.
03.
SEO-шник має добре розуміти суть проєкту, яким він займається, та бізнес-цілі, щоб знайти потрібні точки зростання й побудувати оптимальну стратегію подальшого розвитку. Вміння аналізувати й будувати причинно-наслідкові зв’язки — чи не ключові скіли для досягнення успіху в цій сфері.
Читай повний матеріал
Дизайнер — людина, яка в наш час потрібна будь-якому, маленькому чи великому, бізнесу.
Як почати свій шлях в дизайні, чому важливо постійно навчатися паралельно з роботою, а також куди стукати, якщо хочеш робити дизайн для бренду — розповідають троє дизайнерів з різних сфер.
01.
Дизайнер — як фітнес-тренер. Ти приходиш до нього зі своїм запитом і розповідаєш, який результат хочеш отримати: схуднути, стати витривалішим, бути в хорошій фізичній формі та подобатися оточенню. Тренер тебе слухає і добирає відповідні інструменти.
02.
Спектрів, як і видів дизайну, дуже багато. Якщо говорити про загальні обов’язки фахівця — від дизайнера-інтер’єру й ландшафту до дизайнера книжок, — то ми повинні створювати візуальний досвід для користувача. Це і сайти, і книжки, і додатки.
03.
Якщо ви хочете знайти цікаву роботу, роздивіться, які компанії візуально вам подобаються, і намагайтеся потрапити туди. Можливо, спершу на стажування чи на суміжну посаду. Це в будь-якому разі допоможе вам набратися досвіду і знайти однодумців. А зарекомендувавши себе, зможете залишитися в цій сфері й надалі працювати з тим, що вам подобається.