fbpx
Зсередини

Що таке особистий бренд: із чого складається та як побудувати

Візуальна частина, цінності, репутація
Альтман Дарина, 20.01.2021

Нині термін “бренд” стосується не тільки компаній, що продають товари або послуги. Кім Кардаш’ян, Ілон Маск, Дональд Трамп – це такі самі бренди, як Nike чи McDonald’s.

Репутація та популярність роблять з людини образ, за яким стоять певні якості та характеристики. Індивідуальність сама стає брендом, який здатен продавати й надовго залишатись у пам’яті людей.

У часи соцмереж та інфлюенсерів особистий бренд стає в пригоді не лише селебрітіз, а й кожному, хто створює та просуває свій контент. Ми розповіли про феномен особистого бренду та як він формується.


Вважається, що вперше термін “особистий бренд” ужив у своїй статті автор Том Пітерс у 1997 році. Щоправда, в американській бізнес-літературі схожі ідеї з’явилися ще в 1930-х роках. Згодом почало з’являтися все більше формулювань про бренд особистості.

“Особистий бренд – це не те, що ви говорите про себе. Це те, що думають про вас інші.”

Зародившись у США, особистий бренд одразу знайшов своє місце у бізнес-середовищі країни. Його використовують політики, власники корпорацій, артисти та інші знаменитості. Дональд Трамп використовує своє прізвище на нерухомості та підприємствах (Trump Tower).

Знаменитості, як-от родина Кардаш’ян, користуються своїм соціальним статусом для просування власних компаній одягу і косметики у співпраці з іншими брендами тощо. Кожен успішний у своїй галузі професіонал створив та “продав” свій імідж,  відточуваний роками.

Люди часто обирають певний продукт, адже впізнають власника його “імені”, і він їм імпонує. Тисячі людей замовлять новий парфюм від Ріанни, навіть якщо гадки не мають, з яких ноток складається аромат.


Анна Давиденко – PR-агентка

Особистий бренд – це сформований імідж людини. Простими словами, це те, що про вас думають та говорять інші люди, і чому вони вам довіряють. У сучасному світі перемагають бренди “з обличчям”. Ми більше не користуємось просто банком, ми йдемо в банк Дубілета, їмо у Кацуріних тощо.

Особистий бренд потрібен тим, хто хоче бути експертом або пов’язаний з бізнесом. Він формується з візуальної частини, цілей, глобальної ідеї, меседжів, які прагне донести людина.


У прецифрові часи особистий бренд насправді був лише візитною карткою. Якщо ви не мали високої публічності у ЗМІ або не були обличчям реклами, мало хто про вас чув. 

Нині персональний бренд – це не лише про зірок шоу-бізнесу, політиків та світських персон. В епоху соцмереж ми формуємо свій імідж в інтернеті не лише для друзів та знайомих, а й у професійному середовищі.

Нагадаємо, що ваш особистий бренд – це те, як ви себе рекламуєте та підносите світові. Це унікальна комбінація вашого досвіду, навичок та особистості, з якою люди бачать вас і ваш бізнес. З кожним словом, предметом одягу та публікацією в Instagram ви розповідаєте вашу історію. Імідж людини формується незалежно від того, чи докладає вона зусиль для створення свого персонального бренду. Він може бути хаотичним і від того не менш ефективним.

Цікаво, що люди часто не довіряють рекламі, проте готові повірити живим людям. Знаменитості, інфлюенсери, будь-яка незнайома людина, що підтримує влучний імідж, відчувається як хтось, кого ви знаєте. І в таких випадках до хорошої рекомендації блогера дослухаються навіть ті, хто щиро ненавидить осіб, які стоять за брендом продукту.

Рух до персоналізації ділових людей відбувся і в бізнесі. Це стосується як малого бізнесу, так і великих корпорацій. Стів Джобс, наприклад, використовував особистий бренд задовго до того, як цей термін став загальновідомим, щоб виділити себе як обличчя Apple. Так само й особистий бренд Ілона Маска може позмагатися в популярності з корпоративним брендом Tesla.


Із чого формується особистий бренд?

Фокус. Оберіть свою нішу та цільову аудиторію. Важливо визначити, у якій сфері інтересів ви будете себе позиціонувати. Незважаючи на безліч захоплень та вмінь, під час формування особистого бренду важливо сфокусуватися на тому, у чому ви справді розбираєтеся краще за інших. Зробивши саме одну тему власною “фішкою”, можна доречно використати свої навички й уміння.

 Оригінальність. Особистий бренд повинен мати “родзинку” — те, у чому ви унікальні, чим відрізняєтеся від конкурентів і колег. Чи то нестандартний вигляд, чи неповторна історія. Це стосується як візуального враження про вас, так і ваших ідей, і меседжу, який ви несете.

 Цінності. Кожен бренд несе свою філософію, орієнтири та глобальні ідеї, чітко окреслені цілі, орієнтовані на “спільні” ідеї та соціум. Навіть працюючи майстром манікюру, можна стати лідером думок у галузі. Цінності персонального бренду допоможуть сформувати коло однодумців та привернути увагу людей, що поділяють ваш світогляд.

 Репутація. Це те, завдяки чому люди довіряють вам і будь-якій вашій дії. Що сильніша віра у вашу репутацію, то простіше вам просувати себе та продати будь-яку ідею. Простими словами, про вас мають говорити добре й багато. Репутацію довго заробляти, проте можна за мить втратити. Усе, що ви кажете чи робите, автоматично сприймається як позиція особистого бренду й відображається в ставленні людей. Працюйте над своєю репутацією — і одного дня вона почне працювати на вас. 

 Оптиканальність. Особистий бренд потребує охоплення. Необов’язково, щоб вас знали всі — достатньо, щоб вас добре знала ваша цільова аудиторія. Щоб доречно комунікувати зі своєю аудиторією, важливо правильно обрати канал зв’язку. Зосередившись на чомусь одному, потрібно знайти потрібний підхід. 


Що по висновках?

Нині особистий бренд відіграє важливу роль, як у презентації себе в діловому середовищі, так і під час представлення власного продукту. Успішний персональний бренд формується з набору образів, вдало побудованої репутації та залученої аудиторії, яка реагує на вашу комунікацію.

У часи діджиталізації та соціальних мереж можливість якісно створити особистий бренд має кожен – від голови інвестиційної компанії до людини, яка має магазин свічок в Instagram на 200 фоловерів.


Підтримай нас на Patreon!


Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень