fbpx
Зсередини

Хочу розібратися в PR-івентах

Як організувати захід, на який люди захочуть прийти
Чередніченко Анастасія, 20.03.2020

Івенти — PR-інструмент, який підходить не лише великому бізнесу. Це необов’язково фестиваль чи марафон імені вашого бренду. Заходи бувають різного маштабу та з різними цілями. Ми зібрали всі наші матеріали про івенти — для тих, хто сумнівається, із чого розпочати організацію, як запросити блогерів, що написати в пресрелізі для ЗМІ. У добірці розповімо, якими бувають івенти, чому вони потрібні брендам і навіщо думати про цільову аудиторію. 


Спершу з’ясуємо — навіщо брендам робити івенти

Сила івентів у тому, що вони залучають людей до безпосереднього емоційного контакту з брендом. Ми поговорили з п’ятьма івент-менеджерками про їхню роботу, щоб зрозуміти, коли й чому брендам потрібні івенти.


01.

Івент-маркетинг допомогає скласти перше враження про бренд, а також закріпити це враження в головах споживачів. Він може виконувати й інші функції: створити інфопривід, емоційний зв’язок, підвищити продажі.

02.

Івент – це метод розв’язання певної проблеми: зниження або відсутність впізнавання бренду, зменшення продажів, поява сильних конкурентів на ринку.

03.

Переваги івентів: активізація уваги цільової аудиторії, оптимізація і зменшення витрат завдяки об’єднанню бюджетів на рекламу, маркетинг і PR. Позитивні емоції від успішного заходу переносяться на товар або послугу, формуючи лояльність споживача.

Повний матеріал тут


Коли робиш івент — передусім потрібно думати про аудиторію

Конспект лекції Head of communications Ajax Systems та кураторки PR Full Cours Віри Щербакової. Розібрали для вас категорії івентів, їх класифікацію за масштабом, розповіли про акредитацію на заходи й дали поради щодо роботи зі ЗМІ.


01.

Пам’ятайте про те, що блогер, ЗМІ, SEO або SMM – лише канали. Потрібно думати про аудиторію, яка за ними стоїть.

02.

Підготуйте відповіді на класичні запитання заздалегідь. Якщо у вас є прескіт або пресреліз події, можна одразу вкласти їх, щоб журналіст зміг підготуватися до івенту.

03.

Підготуйте постреліз за день до заходу, відтак лише додасте фотографії.

Повний матеріал тут


Якими бувають івенти?

Записали конспект лекції Юлії Кескін, власниці та СЕО рекрутингової агенції VeryBusy Recruiting. У ньому — про цілі івентів та формати заходів, які можна організовувати.


01.

Визначаючи цілі, потрібно пам’ятати, що захід — це унікальна можливість зібрати на одному майданчику людей, які можуть купити ваш товар чи послугу або створити спільноту для розв’язання проблеми.

02.

Потрібно правильно дібрати формат заходу: онлайн чи офлайн, платний чи безплатний, жорсткий чи гнучкий.

03.

Мета івенту для організаторів і гостей — вигода. А для відвідувачів — можливість отримати доступ до унікального контенту, а ще нетворкінг та корисні знайомства. Хороша подія дасть людині те, що вона не знайде в іншому місці. 

Повний матеріал тут


Чекліст успішного івенту

Конспект лекції СОО Creative Quarter Анастасії Силенок. Записали, на що звертати посилену увагу, щоб організувати успішний захід: таймінг, спікери, локація, мерч. Дізналися 10 заповідей івент-менеджера.


01.

Перш за все, івент-менеджер має перевірити проєктор, тому що проблеми з візуальною складовою означають великі втрати. Ви повинні завжди мати запасний робочий клікер, пальчикові батарейки і ноутбук з повним зарядом — так можна уникнути неочікуваних факапів.

02.

Завжди затверджуйте зі спікером тему виступу і назву. Не забувайте про короткий план промови у вигляді тез.

03.

Відвідувачі – головне джерело заробітку. Якщо ви ставитеся до них байдуже, будьте готові, що наступного разу вони можуть не прийти або поставитися до вас так само зневажливо.

Повний матеріал тут


Кейс. Як організувати івент на 1000 осіб?

Приклад реального івенту від шефа Міралі Ділбазі та гастроспільноти Foodies — 1000 Charity Table — “Благодійного полуденку на Різдво”. Поговорили з організаторами про ідею та реалізацію проєкту, партнерство та канали комунікації. 


01.

Люди — це найпрекрасніша складова нашого полуденку. Ми не говорили, скільки потрібно донейтити або яку роботу брати. Кожен сам обирав завдання, а ми стежили за тим, щоб усі потрібні зони знаходили своїх людей.

02.

Нам хотілося влаштувати свято для людей, які через різні життєві обставини не можуть його собі дозволити.

03.

Саме це “робити по любові” створило неймовірне відчуття всередині. Брати відповідальність, допомагати, чим можеш, не порівнюючи з допомогою іншого, робити потрібне й важливе — із таких кроків кожного вийшло свято для 1000 гостей і ще приблизно 250 членів команди.

Повний матеріал тут


Скільки заробляють комунікаційники в Україні?

Для тих, хто потрапив до сфери і хоче знати, скільки може заробити за свою роботу, — дослідження щодо рівня заробітної плати українських комунікаційників від платформи Happy Monday. 


01.

Найнижча заробітна плата в журналістів (junior — 7 300 грн, senior — 19 700 грн). Найвища — у менеджерів з комунікацій (junior — 14 500 грн, senior — 28 500 грн).

02.

До трійки міст, де найвищі зарплати в комунікаційників, увійшли: Київ (приблизно 23 000 грн.), Чернігів (вище 20 000 грн.), Дніпро (20 000 грн.)

03.

З 850 опитаних 65% респондентів працюють з повною зайнятістю, 19,7% мають гнучкий графік, а 15,3% працюють віддалено.

Повний матеріал тут


11 Telegram-ботів, корисних діджитал-фахівцям та комунікаційникам

Добірка ботів, які зроблять частину вашої роботи під час організації івенту: промоніторять згадки у ЗМІ, зберуть статистику, запланують задачі на завтра. 


01.

 SEARCHEEBOT

Бот, який шукає канали в Telegram. Він підключений до найбільшої бази Telegram-каналів TGStat і за секунди видасть список каналів за ключовим словом або тематикою.

02.

TGSTAT_BOT

Цей бот надсилає вам віджет статистики майже будь-якого з Telegram-каналів, наявних у базі TGStat. У базі понад 100 тисяч каналів.

03.

 CONTROLLERBOT

Бот для відкладеного постингу в Telegram. За його допомогою зручно додавати до посту емодзі, прикріплювати коментарі, також є можливість видалити пост через певний час.

Повний матеріал тут

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень