fbpx
Конспект

Які бувають івенти? Лекція Юлії Кескін

Конспект лекції СЕО VeryBusy Recruiting
Горбачова Владислава, 11.03.2020

Юлія Кескін — власниця та СЕО рекрутингової агенції VeryBusy Recruiting, координаторка спільноти iOS/Mac OS розробників CocoaHeads Ukraine, організаторка технічних заходів в IT та лекторка практичної школи комунікації Bazilik. Ми записали конспект її лекції у межах Event Marketing Intensive.


Визначення цілей

Коли починаєте працювати над будь-яким проєктом або івентом, спочатку запитуйте: “Навіщо?”. Так ви з’ясуєте головні цілі заходу й будете організовувати його, відштовхуючись від них.

За метою івенти поділяють на ті, що:

  • навчають
  • надихають
  • об’єднують
  • розважають
  • продають

Визначаючи цілі, потрібно пам’ятати, що захід — це унікальна можливість зібрати на одному майданчику людей, які можуть купити ваш товар/послугу, або створити спільноту для розв’язання проблеми. Це прямий і зрозумілий доступ до аудиторії, який за інших обставин ви не отримаєте.


Фіналізація цілей

Фіналізувати цілі потрібно в трьох напрямах:

1. Цільова аудиторія

Ви зможете отримати підтримку спонсорів, якщо чітко знаєте свою цільову аудиторію — її потрібно постійно вивчати. Якщо ви все робите правильно, то захід буде зростати й еволюціонувати. Разом із ним буде змінюватись і аудиторія.

Якщо ж ви оціните цільову аудиторію поверхово, на заході можете побачити зовсім не тих людей, на яких очікували. Потрібно постійно відстежувати ваших гостей, спілкуватись із ними і з’ясовувати, звідки вони “прийшли”.

2. Гроші

Якщо говорити про захід як про комерційну одиницю, то ви в будь-якому випадку плануєте щось на ньому заробити. Є, звісно, іміджеві заходи, у яких компанія повністю фінансує івент і не чекає прибутку.

Здебільшого всі заробляють на залученні партнерів, а не на гостях. Щоб їх залучити, потрібно будувати зі спонсорами довгострокові відносини. Багато хто забуває про це, тому в результаті маємо одно- дворазові заходи. При цьому ні спонсор, ні гості не отримують бажаного.

3. Піар

Піар передбачає залучення нових партнерств, тому завжди тісно пов’язаний із заходом. Якщо компанії або бізнесу потрібно вийти з кризи, то низка івентів – один із дієвих інструментів для реабілітації на ринку.

Мета івенту для організаторів і гостей — вигода, а для відвідувачів — можливість отримати доступ до унікального контенту, нетворкінгу та знайомств. Хороша подія дасть людині те, що вона не знайде в іншому місці. І цілком можливо, вона знову прийде на ваші івенти.


Формати заходів

Щоб сформулювати цінності, потрібно відповісти на запитання: “Як я це роблю?”. Єдиний шанс якось відрізнятися від інших – робити не так, як всі.

Потрібно правильно дібрати формат заходу: онлайн чи офлайн, платний чи безплатний, жорсткий чи гнучкий. Жорсткі формати – як-от TEDx та Pechakucha – чітко регламентовані. Гнучкі формати значно цікавіші, бо з ними можна експериментувати та комбінувати.

 Лекція

Захід, на якому гості можуть отримати теоретичні базові знання з певної галузі або ж систематизувати їх.

 Тренінг

Це також формат навчального заходу, де тренер пояснює якусь методику, я слухачі відпрацьовують її у штучно створених умовах.

 Панельна дискусія

Захід, на якому збирають людей з різними поглядами щодо певного питання. У цьому форматі важлива роль модератора – людини, яка веде дискусію. Саме від нього залежить успіх івенту в цілому.

 Круглий стіл

Формат передбачає обговорення певної теми професіоналами тієї чи іншої сфери. Важлива наявність модератора.

 Майстер-клас

Навчальний формат, який передбачає лише практику. Гості фокусуються на повторенні дій за лектором або тренером. На таких заходах вони отримують мінімальну кількість теоретичних знань, але вдосконалюють навички.

 Форум

Захід схожий на конференцію, але передбачає більшу кількість гостей. Зазвичай складається з виставок партнерів, на тлі яких проходять виступи спікерів. Люди приходять на форуми, щоб обмінюватися досвідом, налагоджувати нові зв’язки та знаходити партнерів.

 Фестиваль

Формат заходу, на якому люди демонструють свої навички і результати діяльності.

Якщо ви ще не знаєте, який формат обрати, відвідайте декілька заходів. Так ви зрозумієте нюанси кожного і зможете застосувати потрібні формати вже у своєму проєкті.

З’ясувати, навіщо брендам організовувати івенти, можна тут


Дізнатися більше — на Event Marketing Intensive

Читайте також у рубриці Конспект
Що і як говорити, щоб вас почули іноземці?
Про це розповіли Тома Істоміна, співзасновниця та заступниця головного редактора Kyiv Independent та Дарина Шевченко, CEO Kyiv Independent
/ Які книжки читають експерти та організатори фестивалю «Книжкова країна»
Добірка книжок, на які варто звернути увагу
Як протистояти оновленим російським ІПСО: рекомендації медіаекспертів
Українські медіаексперти виокремили конкретні загрози та дали рекомендації, як з ними впоратися.
Як побороти застарілу систему: кейс «Армія ТV»
Огляд роботи оновленого медіаресурсу Міністерства оборони України
Як медіа працювати з Telegram. Кейс «Ґрунту»
Основним складником успіху є довіра до вашого бренду
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень