fbpx
Зсередини/Як це влаштовано

Креатив+стратегія. Навіщо бренду стікери в Telegram

Розбираємось, як працюють брендовані стікерпаки, кому вони потрібні та як їх створювати
Ірина Виговська, 14.04.2020

Комунікації переходять на метарівень, і в брендів з’являється все більше можливостей для створення контенту. Традиційні пости та пресрелізи відходять на другий план. Королем контенту стає той, що викликає реакції, про який юзери говорять, поширюють і використовують. Тести, опитування, AR-фільтри, прямі ефіри, колаборації та гейміфікація — потрібно виділитися серед мільйонів щоденних спроб брендів незвично комунікувати.

Сьогодні ми розберемо брендовані стікери в Telegram: хто, коли та навіщо їх створює, що це дає бренду або персоні та як їх робити.


Навіщо бренду стікери у Telegram?

 вони поліпшують впізнаваність бренду та підвищують лояльність користувачів до нього;

 дають змогу в додатковий спосіб нагадати про себе;

 стають об’єктом UGC — користувацького контенту.

Мрія і мета кожного бренду — потрапити безпосередньо в голову та серце споживача. Starbucks хоче стати для клієнтів третім місцем між роботою і домом, а Coca Cola прагне асоціюватися з особливими подіями на кшталт Різдва.

Стікери допомагають впоратися із цією метою, адже за допомогою них, тобто брендованого контенту, люди висловлюють свої думки.

Дві цілі стікерів

 Стікери для ЦА. Щоб створити стікери, якими будуть користуватися, потрібно, перш за все, проаналізувати свою цільову аудиторію та її інсайти (правду про неї). Потрібно розуміти, про що спілкуються потенційні користувачі ваших стікерів та в яких ситуаціях вони стануть їм доречними.

 Стікери для працівників. Для зміцнення командного духу та створення власного ком’юніті серед працівників можна розробити стікерпак. Працівники користуватимуться ним під час роботи або навіть забиратимуть їх із собою у повсякденну комунікацію з друзями. Створювати такі стікери можуть члени команди, які знають внутрішні жарти та найпопулярніші вислови колег.


Як це працює

Анастасія Григорук, ex-head of SMM Film UA:

Я працювала head of SMM на кіностудії. Кіно — водночас цікава й дуже складна сфера для промо. Особливо, коли ти не кінотеатр, а безпосередній виробник фільмів. Ти фактично не продаєш квитки, але тобі потрібно змусити глядача запам’ятати хто ти, що ти зняв, як називається твій фільм та чому на це кіно варто витрати гроші. Ти маєш застосовувати всі доступні  канали комунікації, щоб збільшити впізнаваність твого продукту й зацікавити глядача фільмом ще до релізу.

Мені довелося попрацювати з такими українськими стрічками, як: “Сторожова застава”, “Викрадена принцеса”, “Дике поле”, “Скажене весілля 1, 2”, “Захар Беркут” та “Віддана”. У промокампаніях ми використовували рекламу в соціальних мережах, YouTube, партнерські програми, колаборації та прояви на різних платформах. Telegram теж завжди входив у перелік інструментів промо. Однак важливо розуміти, що створення каналу під промо кожного фільму — безперечно, дурість та втрата часу. Тож ми зосередилися на стікерпаках. Звичайно, можна було б звернутися до Viber, враховуючи те, що покриття в нього значно перевищує покриття Telegram. Проте у Viber немає можливості створювати безплатні стікерпаки та власноруч менеджерити їх. Viber у цьому питанні дуже дорогий та складний. Водночас для створення стікерів у Telegram тобі потрібен один дизайнер та один SMM-ник.

Стікерпаки для “Викраденої принцеси” створювали ще до прем’єри, враховуючи реакцію підписників на персонажів мультфільму — окремий пак із Принцесою Мілою і окремий з Хом’яком. З анімацією простіше, адже тут можна придумати будь-яку емоцію та фразу до неї. Із “Диким полем” чи “Скаженим весіллям”, наприклад, була інша історія. Уже після прем’єри ми звернули увагу, які цитати та фразочки глядачі використовують у своїх постах та на що реагують. Багато реплік після фільму пішли в народ.

Для промо своїх стікерпаків ми використовували соцмережі фільмів, кіностудії, ставили пости з посиланням на рекламу. Завантаження та використання стікерів у кожного фільму було різним  залежно від масштабів промо самого фільму. Але в середньому — від 50 до 100 тисяч використань на стікерпак.


Стікерпаки з меседжами для всіх

Deinde

Туристична агенція Deinde, що організовує подорожі Україною, розробила стікерпак зі стилізованими ілюстраціями. Ключові меседжі — заклики до подорожей: “Го в Карпати”, “Подорожуй більше”, а також зображення людей на відпочинку.


Goodwine

Супермаркет Goodwine розробив стікери, у яких використав побутові меседжі, якими люди перекидаються в життєвих ситуаціях. Серед них: “На каву”, “Читай уважно”, “Питання на контролі”, “Ну ти й крендель!”, “Складеш компанію?” та “Не мовчи”. Візуально стікери — це схематичні зображення продуктів, що асоціюються з повідомленнями.


SETTERS

Діджитал-агенція SETTERS розробила стікерпак з кумедним обігруванням популярних висловів колег-діджитальників: “Бот с тобой”, “ТЗ=ХЗ”, “Воркшок” та інші. Стікери розлітаються завдяки популяризації їх агенцією та через спільні “болі” працівників однієї сфери.


Стікерпаки з меседжами про конкретний бренд

Клінінг-сервіс Uberem

Клінінг-сервіс Uberem додав у стікери найпопулярніші фрази компанії, якими користуються менеджери під час оформлення замовлення на прибирання. Ті самі меседжі для зручності продубльовано двома мовами: українською та російською.


Beyond Meat

Представник бренду штучного м’яса в Україні розгортає окрему комунікацію, у межах якої створив стікери. Серед них немає загальнопобутових висловів, усі меседжі так чи інакше дотичні до продукції бренду.


Планета Кіно

Мережа кінотеатрів “Планета кіно” розробила стікери, які зручно використовувати в ситуаціях, пов’язаних з візитом у цей кінотеатр. Обіграні ситуації і реалії, близькі відвідувачам “Планети кіно”. Зокрема, улюблений суперсирний попкорн. Також у стікерпаку є кілька загальних фраз про кіно для більшого поширення.


Стікерпаки-портфоліо

WE BAD

Стікери можуть стати своєрідним портфоліо. Наприклад, студія візуальних рішень та дизайну WE BAD розробила стікерпак з ілюстраціями, виконаними у своїй фірмовій стилістиці. Поширюючи стікерпак, бренд розповідає про себе та одразу демонструє один з форматів роботи.


Маша Янковська

Стікери для особистого бренду є і в художниці Маші Янковської. Вона також створила набір зображень, поширюючи в такий спосіб свою авторську манеру малюнка.


Дурнєв + Maliunok

Портфоліо + колаборація двох особистостей в одному флаконі — у стікерпаку блогера Олексія Дурнєва з художницею Аnna Maliunok.


Стікерпаки медіа

The Devochki

Оксана Павленко, головна редакторка The Devochki

“Ми у The Devochki двічі робили стікерпаки в Telegram. Перші «ДивоЛеся» — з Лесею Українкою, на підтримку нашого проєкту «8 подруг Лесі Українки». У ньому поетеса постала в образах відомих персонажів усіх часів. 

До портретів Лесі в різних образах додали висловлювання письменниці, що досі актуальні. Усі ілюстрації малювала Леся Мазаник. Створення стікерпаку на підтримку проєкту здавалося нам логічним кроком. Про проєкт написали великі українські медіа, так поширилися й стікери.

За статистикою, стікерпаком користувалися 8348 разів, додали собі 2016 людей. Другий стікерпак ми робили спільно з брендом Lenovo як продовження спецпроєкту, для якого ми малювали наклейки. Нам захотілося зберегти їх і в діджитал-форматі. Цим стікерпаком користувалося лише 157 осіб. Але я особисто його дуже люблю і часто використовую”.


СЛУХ

Онлайн-медіа про музику “СЛУХ” скористалося моментом і випустило стікерпак з крилатими висловами Юрія Бардаша під час його скандалу з колишньою дружиною Христиною (ЛУНА). Показовою була швидкість опрацювання ситуативного контенту. Саме завдяки вчасності стікерпак гучно розлетівся. Разом зі стікерами “СЛУХ” запустив також тест “Цитата Юрія Бардаша чи панч з реп-батлу”.


Телебачення Торонто

Незалежна мультимедійна корпорація “Телебачення Торонто”, що раз на тиждень випускає ефіри в YouTube, створила стікери з власними висловлюваннями, які стали мемами. Так бренд нагадує про себе та дає друге життя своїм крилатим висловам. Навіть ті, хто не бачив ефіри а YouTube, можуть отримати вислови від друзів, зацінити жарт і в такий спосіб дізнатися про “Телебачення Торонто”.


Стікерпаки для популяризації культури

Музей Ханенків

Ольга Носко, комунікаційниця музею Ханенків:

“У нас є два музейних стікерпаки: основний та тематичний, який ми запланували зробити ще на початку карантину, але запустили лише недавно. Не встигли анонсувати, але поки отримали 20 перших завантажень.

Наш основний музейний стікерпак має на меті більш звичну популяризацію колекції та світового мистецтва. Якщо придивитися до предметів класичного мистецтва, то можна помітити, що сучасного там більше, ніж може здатися на перший погляд. Для нас важливо за допомогою мистецтва, через стікери, дати можливість комунікувати і щоденні, рутинні речі, і важливі меседжі.

До частини стікерів у мене довго лежали заготовлені фразочки. Наприклад, у ділових переговорах дуже не вистачало саркастичного “Не Веласкес”. Зараз картинки та фразочки для нових стікерів ми обираємо разом з нашим науковим працівником Андрієм Онищуком, який допомагає мені з дизайном і втіленням несамовитих ідей. Часто до процесу долучається вся команда. У нашому основному стікерпаку є тематичні стікери до Міжнародного дня боротьби за права жінок та Дня всіх закоханих — із цих стікерів усе й почалось. Наразі цей стікерпак завантажила 1021 особа.

Перш ніж створити “карантинний” стікерпак, ми запустили голосування в нашому телеграм-каналі. Більшість читачів проголосувала за створення окремого стікерпаку до карантину.

Головна ціль цього стікерпаку — щоб люди нагадували одне одному про правила безпеки за допомогою мистецтва. Барокова картина підказує тримати дистанцію, портрет Василя Рєпніна акцентує на тому, що гратися зараз ліпше вдома, а Будда нагадує, що не варто панікувати”.


Музей Івана Гончара

Музей Івана Гончара також популяризує колекцію через стікери.


Книга-мандрівка Україна

На підтримку проєкту “Книга-мандрівка Україна”, мета якого — популяризувати важливий культурний, науковий та історичний контент про Україну, також випустили стилізовані стікери. Побутові меседжі українською мовою доречні в будь-якій розмові. Вирази на стікерах універсальні, а дизайн — стильний.


Промо

Просто зробити стікерпак — недостатньо. Щоб про нього дізналися й завантажили, потрібне промо:

  • регулярно нагадувати про стікерпак в інших соціальних мережах, 
  • розміщувати посилання у статтях/формах реєстрації, якщо є така можливість,
  • написати про них на сайті, проілюструвати ними попап вікна,
  • користуватися зображеннями зі стікерпаку в розсилках,
  • перенести їх в офлайн: надрукувати та додавати до продукції або зобразити на продукті,
  • користуватися стікерпаком у листуванні з клієнтами в Telegram,
  • зашивати назву бренду чи ім’я креатора стікерпаку всередину нього. Брендування стікерпаку підвищить впізнаваність бренду.


Як створити стікери: покрокова інструкція

1. Пошук мети та ідеї стікерів

Передусім потрібно зрозуміти, навіщо вашому бренду стікери. На це можуть бути різні причини:

  • задля розваги та зміцнення командного духу (для працівників);
  • збільшення залученості (для клієнтів);
  • впізнаваність та зміцнення іміджу бренду (для потенційних клієнтів).

2. Вибір емодзі

До кожного стікера підв’язаний один смайл. І коли юзер ставитиме певний емодзі, Telegram запропонує йому стікери, закріплені за ним. Щоб вашими стікерами користувалися частіше, варто обирати якомога популярніші серед користувачів емодзі.

3. Підбір референсів та створення зображень

Корпоративні стікери мають бути впізнаваними, тобто в них має зчитуватися стиль. Він може бути пов’язаний зі стилістикою бренду, як у “Планети кіно”, або бути просто єдиним витриманим, без прив’язки до брендбуку компанії, як у Київського метрополітену.

4. Написання текстів

Створюючи підписи до стікерів, варто тримати в голові свою ЦА і розуміти, що її цікавить, які болі вона має, та які вислови могли б підкреслити реалії її життя. “Фішки”, притаманні вашому бізнесу, також можна перетворити на слова та додати їх. Єдине, що слід пам’ятати — жартами для вузького кола користуватимуться виключно в цьому колі.

5. Завантаження стікерів у Telegram

Щоб завантажити стікери в Telegram, знадобиться чат-бот Stickers bot. Він допомагає як створювати стікери, так і дивитися статистику щодо них. Ось базові команди для управління ботом:

 /newpack — створити новий стікерпак,

 /addsticker — додати в набір новий стікер,

 /editsticker — редагувати емодзі,

 /publish — опублікувати стікерпак,

 /delsticker — видалити стікер,

 /delpack — видалити стікерпак.

Слід пам’ятати, що зображення боту ліпше відправляти файлом, а не картинкою.


Загальні вимоги до стікерів:

  • формат PNG на прозорому фоні,
  • рекомендований розмір 512*512
  • власні, не захищені авторським правом зображення.


Що по висновках

Стікери для бренду — це завжди креатив + стратегія. У них має концентруватися зміст вашого бренду. Якщо ви хочете, щоб стікерами користувалися, потрібно проаналізувати ЦА, її тон голосу, потреби, інтереси. Також варто зрозуміти мету — для чого саме вам потрібні стікери. Так само, як важливо дібрати вдалі меседжі, потрібно також правильно проілюструвати стікерпак — у стилістиці, близькій вашому бренду або просто впізнаваній. Не менш важливо вчасно запустити стікерпак та не забути про його просування. Забрендуйте контент, щоб збільшити впізнаваність бренду, та користуйтеся стікерами в діловому та дружньому листуванні в Telegram.

Читайте також у рубриці Як це влаштовано
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень