fbpx
Кейси

Як комунікує Coca-Cola

Найкращі кейси солодкої газованої води
Чуловська Наталі, 07.04.2020

Coca-Cola — один з найвідоміших і найдорожчих брендів у світі, нарівні з такими гігантами, як Apple та Google. Саме завдяки продуманому маркетингу та креативному контенту бренду вдається втримувати лідерські позиції на ринку вже понад 130 років. Які незвичайні рішення використовувала Coca-Cola у своїй контент-стратегії, розберемо далі.

Coca-Cola докладає багато зусиль для підтримання хороших відносин із клієнтом. Глобальна мета компанії — зробити марку і продукцію частиною повсякденного життя людей, а вживання Coca-Cola — ритуалом, пов’язаним з певними, часом особливими, моментами. Щоб створити емоційний зв’язок зі споживачами, компанія використовує інтегровані маркетингові комунікації. Стратегія бренду змінюється та адаптується відповідно до того, як змінюються ринок, суспільство та позиціонування товару.


Coca-Cola обирає меседжі, які можуть емоційно вразити цільову аудиторію та спонукати до купівлі продукту. Бренд комунікує по всьому світу через низку каналів.

 Друковані ЗМІ: рекламу Coca-Cola можна побачити в газетах та журналах у кожній країні.

 Реклама в точках продажу: плакати та наклейки бренду можна знайти у магазинах та торгових центрах, де продається Coca-Cola.

 Телереклама: найпоширеніша платформа, яку використовує бренд. Телевізійні ролики охоплюють максимальну частину цільової аудиторії.

 Зовнішня реклама: Coca-Cola розміщує оголошення на рекламних щитах та бордах. Білборди зазвичай стоять у центрі міст, на автомагістралях, а також у деяких районах сільської місцевості. Рекламні плакати бренду розміщують у громадському транспорті, магазинах та ресторанах. Компанія запевняє, що її рекламу можна побачити всюди, де б ви не були.

 Продакт-плейсмент: Coca-Cola також рекламує продукт через фільми, де напій стає частиною сюжету. Ефективність такої реклами максимальна. Адже споживачі люблять ототожнювати себе з героями фільмів і повторювати їхні звички.

 Інтернет-маркетинг та соціальні мережі: компанія має зручний сайт, що дуже важливо. Він інтерактивний та всіляко заохочує до взаємодії за допомогою різних функцій, ігор, конкурсів. На сайті споживачі можуть писати відгуки про бренд і залишати пропозиції.

А використовуючи Twitter, Facebook, Youtube та Instagram, Coca-Cola привертає увагу молодої аудиторії.


Маркетингові кампанії Coca-Cola розробляє відповідно до повідомлень, які хоче донести споживачам. Повідомлення, націлені на просування продуктів Coca-Cola, можна класифікувати на три категорії.

01.

Coca-Cola Якнайкраще втамовує спрагу

Coca-Cola намагається запевнити, що її напій найкраще втамовує спрагу. Однак коло науковців має сумніви щодо цього. Вони стверджують, що “спрагу до Coca-Cola” створили маркетологи компанії. Іншими словами, “спрага”, створена для Coca-Cola, принципово відрізняється від природної спраги до звичайної води. “Спрага” до Coca-Cola — це більше бажання, ніж спрага в реальному значенні цього слова.


02.

Пити Coca-Cola — це стильно

Люди прагнуть задовольнити потребу бути популярними та стильними, асоціюючи себе з відомими та успішними особистостями. Розуміючи це, Coca-Cola наймає популярних зірок, щоб ті рекламували її продукцію. У результаті люди купують Coca-Cola ще частіше.


03.

Вживання Coca-Cola є частиною повсякденного життя

Coca-Cola намагається переконати споживачів, що її напій є необхідним компонентом повсякденного життя. Це твердження бренд доносить до потенційних та постійних клієнтів через інтенсивні маркетингові кампанії у різних каналах.


Три креативні рекламні прийоми Coca-Cola

“Липкі” борди

У 2007 році Coca-Cola презентувала у Франції новий дизайн пляшки, яку було зручніше тримати завдяки оновленій формі. Рекламне агентство Marcel запустило серію рекламних бордів на підтримку цього оновлення, які буквально “чіпляли” перехожих. Рекламні постери були зроблені з текстильного матеріалу, до якого чіплявся і прилипав одяг. Такі щити встановили на автобусних зупинках Парижа. У результаті частка компанії на ринку Франції збільшилася на 3,8% проти попереднього року.


Подарунковий папір

У 2014 році бельгійське агентство Duval Guillaume створило для Coca-Cola рекламну кампанію Wrapping paper зі слоганом “Відкривай щастя”. Агентство розробило кілька різдвяних варіантів паперу для загортання подарунків. Папір помістили в рекламні борди. Кожен перехожий міг відірвати собі частину подарункового паперу прямо від рекламного борда й загорнути в нього свої подарунки.


В’язані білборди

Для Сербії Coca-Cola розробила серію бордів “Незабутні смаки Сербії”, присвячену стравам національної кухні. Борди були особливі тим, що їх зв’язали власноруч сербські майстрині.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень