fbpx
Кейси

Як комунікує Coca-Cola

Найкращі кейси солодкої газованої води
Чуловська Наталі, 07.04.2020

Coca-Cola — один з найвідоміших і найдорожчих брендів у світі, нарівні з такими гігантами, як Apple та Google. Саме завдяки продуманому маркетингу та креативному контенту бренду вдається втримувати лідерські позиції на ринку вже понад 130 років. Які незвичайні рішення використовувала Coca-Cola у своїй контент-стратегії, розберемо далі.

Coca-Cola докладає багато зусиль для підтримання хороших відносин із клієнтом. Глобальна мета компанії — зробити марку і продукцію частиною повсякденного життя людей, а вживання Coca-Cola — ритуалом, пов’язаним з певними, часом особливими, моментами. Щоб створити емоційний зв’язок зі споживачами, компанія використовує інтегровані маркетингові комунікації. Стратегія бренду змінюється та адаптується відповідно до того, як змінюються ринок, суспільство та позиціонування товару.


Coca-Cola обирає меседжі, які можуть емоційно вразити цільову аудиторію та спонукати до купівлі продукту. Бренд комунікує по всьому світу через низку каналів.

 Друковані ЗМІ: рекламу Coca-Cola можна побачити в газетах та журналах у кожній країні.

 Реклама в точках продажу: плакати та наклейки бренду можна знайти у магазинах та торгових центрах, де продається Coca-Cola.

 Телереклама: найпоширеніша платформа, яку використовує бренд. Телевізійні ролики охоплюють максимальну частину цільової аудиторії.

 Зовнішня реклама: Coca-Cola розміщує оголошення на рекламних щитах та бордах. Білборди зазвичай стоять у центрі міст, на автомагістралях, а також у деяких районах сільської місцевості. Рекламні плакати бренду розміщують у громадському транспорті, магазинах та ресторанах. Компанія запевняє, що її рекламу можна побачити всюди, де б ви не були.

 Продакт-плейсмент: Coca-Cola також рекламує продукт через фільми, де напій стає частиною сюжету. Ефективність такої реклами максимальна. Адже споживачі люблять ототожнювати себе з героями фільмів і повторювати їхні звички.

 Інтернет-маркетинг та соціальні мережі: компанія має зручний сайт, що дуже важливо. Він інтерактивний та всіляко заохочує до взаємодії за допомогою різних функцій, ігор, конкурсів. На сайті споживачі можуть писати відгуки про бренд і залишати пропозиції.

А використовуючи Twitter, Facebook, Youtube та Instagram, Coca-Cola привертає увагу молодої аудиторії.


Маркетингові кампанії Coca-Cola розробляє відповідно до повідомлень, які хоче донести споживачам. Повідомлення, націлені на просування продуктів Coca-Cola, можна класифікувати на три категорії.

01.

Coca-Cola Якнайкраще втамовує спрагу

Coca-Cola намагається запевнити, що її напій найкраще втамовує спрагу. Однак коло науковців має сумніви щодо цього. Вони стверджують, що “спрагу до Coca-Cola” створили маркетологи компанії. Іншими словами, “спрага”, створена для Coca-Cola, принципово відрізняється від природної спраги до звичайної води. “Спрага” до Coca-Cola — це більше бажання, ніж спрага в реальному значенні цього слова.


02.

Пити Coca-Cola — це стильно

Люди прагнуть задовольнити потребу бути популярними та стильними, асоціюючи себе з відомими та успішними особистостями. Розуміючи це, Coca-Cola наймає популярних зірок, щоб ті рекламували її продукцію. У результаті люди купують Coca-Cola ще частіше.


03.

Вживання Coca-Cola є частиною повсякденного життя

Coca-Cola намагається переконати споживачів, що її напій є необхідним компонентом повсякденного життя. Це твердження бренд доносить до потенційних та постійних клієнтів через інтенсивні маркетингові кампанії у різних каналах.


Три креативні рекламні прийоми Coca-Cola

“Липкі” борди

У 2007 році Coca-Cola презентувала у Франції новий дизайн пляшки, яку було зручніше тримати завдяки оновленій формі. Рекламне агентство Marcel запустило серію рекламних бордів на підтримку цього оновлення, які буквально “чіпляли” перехожих. Рекламні постери були зроблені з текстильного матеріалу, до якого чіплявся і прилипав одяг. Такі щити встановили на автобусних зупинках Парижа. У результаті частка компанії на ринку Франції збільшилася на 3,8% проти попереднього року.


Подарунковий папір

У 2014 році бельгійське агентство Duval Guillaume створило для Coca-Cola рекламну кампанію Wrapping paper зі слоганом “Відкривай щастя”. Агентство розробило кілька різдвяних варіантів паперу для загортання подарунків. Папір помістили в рекламні борди. Кожен перехожий міг відірвати собі частину подарункового паперу прямо від рекламного борда й загорнути в нього свої подарунки.


В’язані білборди

Для Сербії Coca-Cola розробила серію бордів “Незабутні смаки Сербії”, присвячену стравам національної кухні. Борди були особливі тим, що їх зв’язали власноруч сербські майстрині.

Читайте також у рубриці Кейси
Добірка подкастів, які вийшли в 2023 році
Про бізнес та комунікації, фінанси, дизайн, ментальне здоров’я та життя військових
“Спільний спадок”: як працює український краудфандинг зі збереження культурної спадщини
Розповідаємо про створення проєкту, його філософію та особливості співпраці з музеями
Як Frontline.Care створили комікс про БПЛА “Мара”, аби закрити збір на 5,2 мільйона
Розповідаємо про ідею, сюжет і митців, які долучилися до проєкту
/ Рекламний бліц з Артемом Гусєвим
Артдиректор про кейси, які підтримують під час війни та надихають до змін
13 кінострічок, натхненних реальними історіями брендів
Добірка про історії успіху та складнощі, що виникали на цьому шляху
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень