fbpx
Зсередини/Як це влаштовано

Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними

Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
admin, 24.03.2024

Людям потрібні люди. Саме тому приблизно дві третини споживачів більше довіряють повідомленням інфлюенсерів про бренд, аніж звичайним рекламним кампаніям брендів.

Компанія з виробництва обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA не тільки взяла цей інструмент на озброєння, а й пішла далі – перетворила інфлюенсерів на своїх амбасадорів. Зараз на таких умовах з компанією співпрацюють до 20 людей в Україні та загалом понад 130 людей по всьому світу. І вони не лише рекламують продукти компанії, а й роблять дещо більше – тестують нові продукти, дають фідбек, а іноді навіть відіграють роль кризових менеджерів.

Юлія Сілецька, співзасновниця ÜLKA, розповідає, що секрет такої плідної співпраці криється в підході «людина-людина», а не «бізнес-бізнес». Як компанії вдалось налагодити ефективні відносини з амбасадорами, які результати це приносить і навіщо це потрібно В2В-бізнесам – читайте далі у статті.

Юлія Сілецька, співзасновниця ÜLKA

 Не лише реклама: навіщо бренду працювати з амбасадорами

Зазвичай, амбасадор відрізняється від звичайного інфлюенсера тим, що перший уже є прихильником певного бренду і, на відміну від другого, рекламує продукт не за гроші, а фактично по бартеру і робить це регулярно. Але, як розповідають в ÜLKA, амбасадори їхнього бренду (в компанії їх ще називають апостолами) не просто публікують контент, що продає, а й розповідають своїй аудиторії про цінності, місію та проєкти компанії.

Окрім того, українські амбасадори бренду виконують функцію фокус-групи. Компанія надсилає їм тестові зразки своїх продуктів, а амбасадори мають дати фідбек, наскільки нове обладнання зручне у використанні. За словами Юлії, компанія навіть просить максимально критикувати тестові зразки, щоб доопрацювати всі недоліки ще до масового виробництва. Звісно ж, після цього обладнання залишається в амбасадорів.

Оскільки амбасадори від початку є прихильники бренду, у кризових ситуаціях вони першими стають на захист компанії.

«Коли з’являється якийсь тікток або негативний коментар про нашу продукцію, наші амбасадори приходять і захищають наш продукт першими – навіть до того, як це зробить наш SMM-ник або лід-менеджер. Це свідчить, що вони справді дуже лояльні до нас», – говорить операційна директорка ÜLKA Мар’яна Беєр.

 Win-win для всіх: які точки дотику використовувати для ефективної роботи з амбасадорами

Щоб виростити спільноту з понад 130 амбасадорів по всьому світу, потрібно вибудовувати довгу, послідовну та глибоку комунікацію з кожним. Вона в жодному разі не має обмежуватись стандартизованою розсилкою нових продуктів. Варто знаходити до кожного амбасадора індивідуальний підхід – наприклад, адаптувати подарунки до потреб та вподобань людини, стежити за подіями в її житті, щоб бути вчасними зі своєю комунікацією. І головне в роботі з амбасадорами – давати відчуття ексклюзивності та причетності до бренду.

 Як ÜLKA втілює ці принципи на практиці, щоб вибудувати глибоку взаємодію з амбасадорами?

  • Secret club. Усі амбасадори бренду є учасниками клубу, щомісяця вони отримують secret boxes з подарунками. Також час від часу компанія робить для амбасадорів secret days – іншими словами, вечірки.

Наприклад, до виходу фільму «Барбі» компанія влаштувала тематичну рожеву вечірку, перед тим розіславши амбасадорам футболки з їхнім нікнеймом та назвою компанії. Бренд покрив амбасадорам усі витрати на проїзд та житло, організував фото-, відеозйомку, діджей-сет, майстер-клас зі створення зефіру, інші розваги.

  • Підтримка починань амбасадорів. ÜLKA активно сприяє розвитку амбасадорів. Наприклад, якщо майстер відкриває свій б’юті-салон, компанія надає продукти для його обладнання. Або ж коли одна з амбасадорок бренду вирішила спробувати себе у виробництві спа-свічок, компанія заколабилась з нею і розіслала їх іншим членам клубу в боксах. А одного разу бренд спонсорував виставку однієї з амбасадорок.
Команда бренду
  • Дружні привітання. Привітання амбасадорів із класичними святами – наприклад, днем народження та Новим роком – це вже must для кожного бренду. Але можна вийти на рівень вище – наприклад, надіслати людині подарунок з нагоди народження дитини або іншої пам’ятної дати.


 Як знайти своїх амбасадорів та розпочати з ними співпрацю

Поширеною помилкою багатьох брендів на початку пошуку амбасадорів є орієнтованість лише на кількість підписників. Та часто нішевий блогер з 10 тисячами фоловерів може дати кращий результат, аніж блогер-мільйонник з різношерстною аудиторією.

«Для того щоб почати залучати до себе амбасадорів, варто спершу розібратися, хто ваші клієнти, на кого вони підписані і чи можете ви напряму взаємодіяти із цими блогерами», – каже Юлія Сілецька.

Про все потрібно домовлятися на березі.

Виробництво

Далі варто перевірити, чи сходяться за цінностями бренд і потенційний амбасадор. Наприклад, чи блогер так само підтримує тренд на піклування про здоров’я.

Якщо інфлюенсер за всіма параметрами підходить, необхідно підготувати для нього персональний офер, де буде розказано: що це за бренд, що робить, що пропонує, і найголовніше – яких результатів очікує від співпраці з амбасадором. Про все потрібно домовлятися на березі.

Аби ще більше змотивувати блогера до співпраці з брендом, можна зробити йому особливу пропозицію. Наприклад, бренд ÜLKA сприйняв це буквально й придбав каблучки з гравіюванням Will you be my ambassador? на кшталт Will you marry me? Тобто амбасадори отримували немов пропозицію вийти заміж за бренд.

Далі вже справа за підтримкою постійного контакту.

 На що може вплинути залучення амбасадорів

Зазвичай, такий інструмент, як співпраця з амбасадорами, обирають, щоб підвищити обізнаність аудиторії про бренд і збільшити продажі. Але це ще не всі бонуси, які може принести вдале амбасадорство.

 Співпраця з амбасадорами – це доволі універсальний інструмент

За словами Юлії Сілецької, через амбасадорів бренд може навіть заходити на нові ринки. Наприклад, завдяки такій співпраці з інфлюенсерами її компанія залучила нових партнерів у Франції, Греції та Польщі.

Також часто компанії дають амбасадорам промокоди, через які їхня аудиторія може придбати продукт за знижкою. У такий спосіб бренд може відстежувати, скільки ж продажів прийшло від певного блогера, а в аудиторії зростає лояльність до бренду. Але це більш актуально для B2C-сегмента. У випадку з B2B бренд може давати промокод на знижку у партнерів, тим самим підвищуючи лояльність самих партнерів до бренду.

Загалом співпраця з амбасадорами – це доволі універсальний інструмент, за допомогою якого можна вплинути не лише на показники впізнаваності бренду та продажів. Завдяки йому бренди можуть налагоджувати нові партнерства, виходити на неосвоєні ринки та створювати довготривалі зв’язки зі своєю аудиторією. Та в цілому такий інструмент може сприяти зростанню й успіху бренду.

Подружжя Сілецьких – Юлія та Володимир

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Як це влаштовано
/ Проєктна структура в маркетингових агентствах: як вона працює та в чому її перевага
Розповідаємо на прикладі Fedoriv agency
/ Візуальний контент: гід стоковими ресурсами
Нюанси авторського права та найращі фотобанки
/ Маркетологиня, власник івент-агентства та кулінарний експерт — про івенти в гастросфері
Звані вечері, пресбранчі, гастрономічні квартирники та ресторанні фестивалі
/ Креатив+стратегія. Навіщо бренду стікери в Telegram
Розбираємось, як працюють брендовані стікерпаки, кому вони потрібні та як їх створювати
/ Я знімаю їжу : історії фуд-фотографів
Четверо фотографів розповіли про свою роботу
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень