fbpx
Зсередини/Як це влаштовано

Проєктна структура в маркетингових агентствах: як вона працює та в чому її перевага

Розповідаємо на прикладі Fedoriv agency
Коротенко Оля, 15.02.2021

Анастасія Філіпенко — операційна директорка Fedoriv Agency.

Вона розповіла, які організаційні структури існують в агентствах, і на прикладі Fedoriv Agency пояснила, як працює проєктна структура та в чому її переваги.

Анастасія Філіпенко

В агентствах є два ключових типи структур — лінійно-функціональна та проєктна.

При лінійно-функціональній структурі існують окремі департаменти — акаунт, стратегії, комунікації та дизайну. Коли клієнт звертається до агенції, то зазвичай із його завданням департаменти працюють по черзі. Тобто клієнту потрібно комунікувати з різними людьми протягом усього циклу проєкту. При цьому комунікація між департаментами агентства налагоджена загалом не дуже якісно. Це означає, що багато важливої ​​інформації за проєктом клієнта втрачається на етапі його передачі з одного департаменту в інший.

Більшість агентств на українському ринку дотримуються лінійно-функціональної моделі. Хоча іноді під конкретного клієнта підв’язують менеджера або акаунт-директора — для супроводу на всіх етапах.

 При лінійно-функціональній структурі багато важливої ​​інформації за проєктом клієнта втрачається на етапі його передачі з одного департаменту в інший


Понад 5 років тому у Fedoriv Agency також була класична лінійно-функціональна структура. Але в якийсь момент ми зрозуміли, що з такою структурою не можемо досягати високої якості роботи, оскільки кількість співробітників збільшувалася і досягала вже 70–100 осіб. Інформація могла губитися на кожному з етапів роботи, навіть при наявності спеціальної IT-системи для ведення проєктів, зберігання й обробки даних. Тому ми вирішили перейти на адаптивну (проєктну) структуру й розділили агентство на юніти.

Юніт-структура передбачає наявність команд, кожна з яких супроводжує проєкти клієнта від початку до кінця. Наприклад, в одній команді можуть бути такі фахівці, як бренд-лідер, проєктний менеджер, стратег, копірайтер, артдиректор, дизайнер. При такій структурі потреба передачі клієнта “з рук в руки” відпадає — це зручно і для агентства, і для клієнта.

Інформація про клієнта не губиться, команда повністю ознайомлена з проєктом, кожен з учасників залучений до роботи на всіх етапах, відповідальність за проєкт лежить на всіх фахівцях. Копірайтери можуть включатися в роботу як на етапі стратегії, так і на етапі дизайну, аналогічно й артдиректор, й інші. Клієнту ж в цей час не потрібно комунікувати з різними департаментами, адже весь його проєкт зосереджений в руках однієї команди.

Юніт-структура також передбачає самостійність. Відповідальність за весь проєкт має бути розділена між усіма членами команди. Ніхто не контролює виконання роботи — співробітник сам повинен знати коли, що і як повинен зробити.

 Юніт-структура передбачає наявність команд, кожна з яких супроводжує проєкти клієнта від початку до кінця. Наприклад, в одній команді можуть бути такі фахівці, як бренд-лідер, проєктний менеджер, стратег, копірайтер, артдиректор, дизайнер



Зараз Fedoriv Agency — це група з восьми повністю автономних юнітів.

 П’ять юнітів, які супроводжують клієнта від стадії стратегії до стадії комунікації. У кожній з команд є бренд-лідер і по одному-двоє проєктних менеджерів, стратегів, копірайтерів, артдиректорів і дизайнерів.

 Дизайн-юніт на чолі з шеф-дизайнером і командою з CGI та lead-дизайнерів. Цей юніт займається створенням візуальних концепцій.

 Customer experience і product юніт. Тут працюють над створенням і розвитком продуктів, а також над завданнями, які пов’язані зі шляхом споживача (наприклад, CJM — customer journey mapping).

 Платформа, яка відповідає за операційну ефективність і розвиток бізнесу (сюди відносяться new business, business development, operations, PR, SMM, IT, back office).


Кількість юнітів у Fedoriv Agency може змінюватись — вона залежить від умов ринку, кількості клієнтів і обсягу завдань. Для створення нових функціональних юнітів ми аналізуємо ринок, попит клієнтів і формуємо бізнес-стратегію, на основі якої змінюється організаційна модель. Поточна організаційна модель дозволяє нам надавати клієнтам ширший спектр послуг та набагато оперативніше реагувати на зміни в завантаженні.

Але проєктна структура підходить не всім і не завжди. Кожному агентству слід шукати рішення щодо організаційної структури, зважаючи на бізнес-завдання. Наразі для Fedoriv Agency це оптимальне рішення, але не означає, що при зростанні до 200–300 людей у команді ми не перейдемо до іншої моделі або комбінації з двох.

 Проєктна структура підходить не всім. Кожному агентству слід шукати рішення щодо організаційної структури, зважаючи на бізнес-завдання

Підтримай нас на Patreon!

Читайте також у рубриці Як це влаштовано
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ Візуальний контент: гід стоковими ресурсами
Нюанси авторського права та найращі фотобанки
/ Маркетологиня, власник івент-агентства та кулінарний експерт — про івенти в гастросфері
Звані вечері, пресбранчі, гастрономічні квартирники та ресторанні фестивалі
/ Креатив+стратегія. Навіщо бренду стікери в Telegram
Розбираємось, як працюють брендовані стікерпаки, кому вони потрібні та як їх створювати
/ Я знімаю їжу : історії фуд-фотографів
Четверо фотографів розповіли про свою роботу
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень