Робочих задач завжди вдосталь. Але втримати все в голові чи навіть у звичайному блокноті не так просто, особливо якщо йдеться про спільні проєкти. Ми зібрали 10 додатків, які допоможуть планувати власну й командну роботу, обмінюватися думками з колегами, стежити за дедлайнами та загалом структурувати робочий процес.
Trello
Trello успадкував принципи роботи японської системи канбан. Це сервіс, що дає змогу зібрати всі завдання, ідеї та обговорення на спеціальних дошках. Ці дошки показують стан ваших задач — у них можна завантажувати файли, призначати виконавців, проводити обговорення, ставити дедлайни, додавати коментарі. На одній дошці можуть розміщуватися як маленькі, так і більші проєкти з великою кількістю списків і карток.
Завдяки широкому набору інструментів можна охопити проєкт до деталей. Кожна окрема картка може бути як простим завданням, так і комплексним проєктом, усередині якого розміщені коментарі, гіперпосилання, голосування та робочі документи.
Asana
Схожий за принципом сервіс — Asana. Він створений для роботи над проєктами та завданнями, для корпоративного спілкування, обміну документацією та перевірки списку справ.
Сервіс дає можливість призначати завдання, виставляти дедлайни й відстежувати статус їх виконання. Підходить для управління проєктами в невеликих командах або для індивідуального використання. У межах однієї команди можна виконувати одночасно кілька проєктів. Сервіс, так само, як і Trello, має канбан-дошки й може інтегруватися з іншими додатками для підвищення продуктивності.
Slack
Slack — це корпоративний месенджер для листування з колегами або клієнтами. Зручно використовувати для швидкого обміну інформацією. Є можливість створювати окремі чати під кожне завдання й додавати туди тільки тих людей, яких стосується обговорення. Добре працює пошук — можна шукати як окремі повідомлення, так і чати. Сервіс підтримує інтеграцію зі сторонніми сервісами, як-от Trello, Jira, Google Drive, Dropbox.
Jira
Сервіс для комунікації працівників, який допомагає відстежувати прорахунки. У програмі можна зазначати тематику проєкту, його класифікацію, визначати пріоритети, компоненти й контент. Для розширення задач можна використовувати додаткові поля або коментарі.
Задачі в Jira — це динамічні елементи, якими просто управляти: їх можна редагувати, змінювати статус. Також можна змінювати потік операцій, щоб визначати переходи між станами задачі. Усе, що відбувається в процесі роботи, зберігається в журналі подій.
У сервісу є також функція таймера, щоб дізнаватися, скільки часу йде на виконання задач. Дуже зручно й те, що в разі прорахунку одного з членів команди всі учасники отримують повідомлення про помилку. Таким чином, жодна похибка не залишиться непоміченою.
Програму Jira можна інтегрувати в Telegram і отримувати повідомлення про задачі там.
Keynote
Keynote — це додаток для створення презентацій для Mac, iOS та iCloud. У ньому доступно багато інструментів для роботи зі шрифтами, зображеннями, відео й анімацією. Водночас інтерфейс додатка достатньо простий: немає надлишкового функціоналу, вкладок та нагромадження непотрібних елементів.
Якщо ви раптом забудете зберегти створену презентацію — не проблема, Keynote автоматично зберігає і запам’ятовує усі внесені зміни. Тому навіть якщо програма “злетить”, зроблена робота не буде втрачена.
Як бонус, у додатку можна редагувати стандартні презентації PowerPoint.
Evernote
Додаток для створення, редагування та організації нотаток. Можна використовувати як для самостійної, так і для командної роботи. Тут зручно обговорювати нотатки з колегами, вести спільні проєкти. Корисний інструмент для завдань, де потрібно запам’ятовувати великі обсяги інформації. Додаток цілком може замінити паперовий блокнот для зберігання креативних ідей. До того ж тільки в електронному вигляді можна зберігати відео, аудіо та зображення.
Hour blocks: Day planner
Hour Blocks — це цифровий календар, який допомагає зосередитись на одній конкретній справі.
У додатку кожна година дня — це слот, який ви можете заповнити, але лише однією подією. Події можна записувати вручну або завантажувати з інших календарів. Що ви не можете зробити, то це додати більше однієї задачі до певної години.
Мета цього календаря — відучити людину робити багато завдань одночасно й тим самим розсіювати свою увагу.
Remember the Milk
Додаток-планер, який виконано в розважальному стилі. Він може нагадати про що завгодно — про зустріч, дзвінок, важливу задачу — і так, навіть про купівлю молока, як зазначено в назві. Це своєрідний календар, що дає змогу працювати з todo-листом і подіями, надсилає нагадування з різними налаштуваннями у заданий час.
У додатка зручний та зрозумілий інтерфейс, є можливість шерити свої списки іншим людям. Remember the Milk має велику кількість інтеграцій та способів додавати завдання. Можна, наприклад, робити це через особисті повідомлення в соцмережах.
Сервіс був одним з перших на ринку й фактично є прототипом більшості todo-додатків.
MindMeister
Додаток, який створено за принципом майндмепінгу. Його основна можливість — розроблення ментальних карт. Їх використовують для створення, візуалізації, структуризації і класифікації ідей, а також як засіб для навчання, організації діяльності, розв’язання задач та ухвалення рішень.
Ви можете швидко створити ментальну карту за допомогою вбудованих шаблонів та поділитися нею з іншими людьми. MindMeister— ефективний додаток для планування завдань, розвитку креативності та впорядкування роботи.
Weekdone
Сервіс, який дає змогу збирати звіти від працівників. Для цього потрібно створити акаунт компанії та зареєструвати всіх колег. Звіти у вигляді графіків та планів можна отримувати на електронну пошту або мобільний додаток. Колегам будуть надходити нагадування заповнити документ у визначені терміни. До того ж у Weekdone є можливість визначати цілі компанії і ставити дедлайни до кожного завдання.
Інші корисні підбірки: