fbpx
Зсередини/Додатки

10 додатків для створення Instagram Stories

З колекціями шаблонів, шрифтів, музичних композицій та стокових зображень
Коротенко Оля, 11.05.2020

Instagram stories не втрачають популярності, тому користувачі активно використовують спеціальні додатки для створення якомога креативніших історій.

Важливо раціонально обирати додатки й не переплачувати там, де в цьому немає потреби. Якщо не хочете віддавати гроші за підписку на “універсальний” застосунок, знайдіть кілька безплатних додатків, що добре виконують окремі функції. Наприклад, один — для пресетів, другий — для колажів, а третій — для шрифтів. 

Сьогодні розбираємо 10 додатків для створення stories, а також запитаємо українських контент-мейкерів, чим користуються вони. 


Додатки та поради від контент-мейкерів 

Надія Самаріна, 
маркетологиня, артдиректорка, co-owner Ozero

Для мене телефон — це другий інструмент у роботі маркетолога та дизайнера. Тому я постійно шукаю нові додатки, які повинні мати: 

  • зрозумілий, функціональний та інтуїтивний UX/UI
  • нестандартні функції
  • трендовий дизайн

Я роблю дизайни в айфоні, тому що завжди маю бути на зв’язку з аудиторією і робити контент будь-де та за будь-яких умов. Наприклад, потрібно терміново створити якийсь дизайн, а я надворі без комп’ютера. У таких випадках айфон дуже допомагає.

Я адепт того, що фото потрібно обробляти. Так будь-який контент здається якіснішим і стильнішим, навіть якщо ви зробили фото на балконі. Найчастіше я використовую саме додатки для дизайну сторіз, а інші — для дизайну постів та презентацій. Іноді я купую додатки, тому що це — мої інвестиції. У створенні дизайну для бізнесів мені потрібен широкий функціонал, щоб за оптимальний час видати найкращий результат.

Мої фаворити постійно змінюються, але ось додатки, що мають класні функції.

Анімація та відео

 VSCO. Один з найпопулярніших додатків серед тих, хто обробляє фотографії у телефоні. Я рекомендую купити підписку на рік — вона відкриє бібліотеку всіх фільтрів та ширший функціонал для оброблення фото й відео.

Нещодавно в додатку з’явилася функція монтажу, і це суперзручно для створення сторіз. Можна об’єднати декілька фотографій у відео одразу в додатку. Навіть без шаблонів, це зручний навігатор для верстки. 

 MOJO. Зручний додаток для створення анімованих сторінок. Є дизайни під різні сегменти бізнесу: магазини, кафе, медіа, мода, фотографія, фітнес. Можна працювати за шаблонами, а можна створювати власні дизайни.  

 STRUCC. Додаток, який змонтує відеоролик за вас — достатньо лише завантажити відео та обрати стилістику. До того ж ви можете відредагувати порядок кадрів та їхню тривалість.

Тексти

 APP FOR TYPE. Додаток з понад 50 різними шрифтами й елементами для колажів — від вінтажних стрічок до модних тіней. 

 UNFOLD. Тут також рекомендую придбати підписку на рік. Так ви зможете верстати гарні тексти одразу в смартфоні.

Дизайн

 OVER. Зручний додаток, у якому можна зробити все, що вам потрібно: анімація, сторіз, банери, пости. Шаблони сегментовані за темами, є багато інструментів для створення автентичного дизайну.

5 порад, що зроблять ваші сторіз ефективними: 

  1. не використовуйте шаблони один в один. Завжди пам’ятайте, що ваш бренд має бути унікальним. Усі додатки — це лише інструменти, а не готові рішення. Міксуйте шаблони з вашими унікальними фото, змінюйте ефекти, музику й тексти.
  2. пам’ятайте про серійність та наслідування. Якщо ви почали робити все в одному стилі, різко його не змінюйте. Підписники мають впізнавати ваш бренд.
  3. не забувайте про ваш продукт. Він головний. Оформлення для продукту, а не навпаки.
  4. додавайте call to action. Сторіз — нативний формат. Ви кажете підписники роблять: купують, голосують, пишуть або переходять на вебсторінки.
  5. завжди шукайте нові рішення. Для цього потрібно розвивати свій візуальний смак: дивіться гарні сторінки в Instagram, дизайни постерів у Pinterest, дизайни сайтів на Awwwards. Надихайтесь цим і створюйте власний контент.


Сергій Шварц, артдиректор Всі. Свої

Мій основний додаток для сторіз — Instories. Купив преміум-версію, оскільки там максимальна кастомізація, можна завантажити й використовувати свій шрифт, обирати будь-який відтінок на фоні, є нормальні шаблони. До того ж розробники постійно додають щось нове до функціоналу.

Додатково користуюсь також додатком MOjO — там є багато зручних деталей.

Для монтажу відео на телефоні та пакетного оброблення фото користуюсь додатком InShot.

Звісно, не обходжусь і без класики — фільтрів VSCO.


Анастасія Григорук,
SMM-ниця, блогерка

У моєму блозі сторіз — обов’язкова річ. Проте я не дуже сильно запарююсь щодо їхньої форми. Для мене важливіший зміст. А тому маю не так багато додатків для створення цього виду контенту.

Зазвичай, для відео користуюся улюбленим Videoshop. Здається, це чи не єдиний додаток, що дає змогу працювати з відео та редагувати його на рівні звичних нам відеоредакторів.

Додаток безкоштовний, але я заплатила $3, щоб раз і назавжди прибрати вотермарк. Якщо є можливість — завжди прибирайте вотермарки й назви додатків, адже це “здешевлює” вигляд контенту і псує загальне враження.

У своїх сторіз я веду постійну рубрику з голосуваннями, а для створення колажів користуюся звичайним додатком від Instagram — Layout.

Якщо хочеться більш витончених і стильних сторіз — тоді варто звернутися до Unfold або Nichi. У першому додатку сучасніші темплейти, тоді як Nichi підходить для романтичних колажних сторіз-листівок. Є базові набори, а є за передплатою — залежить від ваших запитів.

Для оформлення хайлайтів, сторіз або навіть оброблення постів/відео користуюсь додатком Over. У ньому є величезна добірка шрифтів, графічних елементів та можливостей для редагування. Зауважте, що шрифти в Over працюють здебільшого з латиницею.

Якщо фото занадто довге або занадто коротке — можна звернутися до Spring. Додаток допомагає непомітно скоротити або подовжити фото.

Ну і, звісно, мій фаворит — VSCO. Придбала собі також набір пресетів, з якими можна “гратися” вічно.


Добірка з 10 додатків 

Nichi

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток, що містить колекції наклейок, рамок, фільтрів, фонів та шрифтів для створення сторіз із фотографіями. Більшість функцій доступні в безплатній версії. Додаток простий у використанні і має широкий функціонал. Є можливість створювати колажі та зберігати власні шаблони з попередньо створених композицій.


Story Maker

ДЕ? Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток для прихильників яскравих і незвичайних сторіз. Шаблони тут об’єднані в тематичні колекції. Кожна з них пропонує кілька варіантів оформлення в єдиному стилі. Є також добірки шаблонів з нестандартними рамками, формами, контурами й декоративними елементами. Всього в безплатному доступі — 50 шаблонів.


StoriesEdit

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Цей додаток для лаконічних і мінімалістичних рішень. У ньому доступні фони, палітра для шрифтів, а також базові функції для роботи з текстом: вирівнювання, розмір, виділення, табуляція. Однак українську та російську мову підтримують не всі шрифти.


StoryArt

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток має великий вибір шаблонів на будь-який смак. У галереї є більше тисячі варіантів оформлення. Також є функція створення обкладинок для highlights. Можна jбрати дизайн для сторіз зі 120 шаблонів колекції.

Крім цього, у додатку є вбудований редактор зображень та можливість налаштувати швидкий доступ до улюблених шаблонів.


Zoetropic

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток для створення динамічних зображень. На фото можна додати хмари, що рухаються, дерева, які хитаються, і багато іншого. За допомогою стрілок на зображенні можна навіть задати напрямок руху. Є можливість налаштувати різні напрямки руху на одному фото: наприклад, хмари — в один бік, а дерева — в інший. Динамічне зображення можна зберегти лише у форматі відео.


Splice

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток для редагування вертикальних відео від GoPro. Можна обрізати відео, змінити швидкість відтворення, додати ефекти, титри, анімацію тощо. Додаток має зручний та зрозумілий інтерфейс.

Використовувати його можна безплатно, але в такому разі на завантаженому відео буде водяний знак. Щоб його прибрати, доведеться заплатити $10.


Magisto

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

У Magisto можна робити динамічні сторіз із фотографій. Програма інтуїтивно зрозуміла у використанні — створити й відредагувати ролик можна в три простих кроки.


Snapmusical

ДЕ? Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток для накладення музики на публікацію. Додаткові можливості: нарізка відеофрагментів, монтаж музичних композицій, оброблення фотографій за допомогою низки інструментів. У програмі є вбудована музична галерея, але можна завантажувати і власні композиції.

Максимальна тривалість публікації з музичним супроводом — 30 секунд.


Animoto

ДЕ? AppStore 

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Додаток дає змогу створювати кліпи, використовуючи вбудовані відеофрагменти, фото й відео із власної галереї. Доступно понад 50 тем для створення відео. У кліп можна додати текст, а також музичну композицію — у додатку є вбудована музична бібліотека.


Adobe Spark Post

ДЕ? AppStore та Google Play

ЦІНА: безплатно, є внутрішні покупки

Цю програму можна використовувати не тільки для сторіз, а й для створення анімованих рекламних постів, заставок на YouTube-канал, мемів, графіки тощо. Підходить для всіх форматів соціальних мереж.

Adobe Spark Post підтримує текстові ефекти та анімаційні стилі. А ще має вбудовану галерею стокових зображень високої якості.

Першу частину добірки з 13 додатками для створення Instagram Stories читай тут

Читайте також у рубриці Додатки
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
/ 10 застосунків і програм для роботи з грошима
Добірка сервісів для обліку витрат, контролю доходів та заощаджень
/ Добірка корисних додатків і програм для людей з інвалідністю
Допомога людям з порушеннями слуху, GPS для незрячих та програми для вивчення шрифту Брайля
/ Як безпечно комунікувати: добірка додатків
Для зв’язку без доступу до мережі
/ 12 сервісів, корисних для дизайнера
Для пошуку фотографій, шрифтів, створення градієнтів і генерації ідей
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень