fbpx
Зсередини/Додатки

Як безпечно комунікувати: добірка додатків

Для зв’язку без доступу до мережі
Данилюк Даяна, 24.02.2022

Державна служба спеціального зв’язку повідомила, що відключення мобільного зв’язку та інтернету на території України не буде. Вона звернула увагу на те, що перебої зі зв’язком можливі і пов’язані передусім із тим, що мережі перенавантажені.

“Оператори та провайдери продовжуватимуть надавати послуги громадянам. Системи оперативно-технічного управління комунікаційними мережами переведені на надзвичайний режим управління”, – повідомляє Держспецзв’язку.

Щоб убезпечити себе та рідних, ми підготували добірку мобільних додатків, які працюють без інтернету та використовують спеціальне шифрування, щоб листування було безперевних та конфіденційним.


Briar

Вартість: безплатно

Завантажити: Android

Додаток доступний лише для користувачіва Android, версії для iOS немає. Briar створений для комунікації без центрального серверу, тобто, додаток може працювати офлайн — через Bluetooth (або Wi-Fi, підтримуючи потік інформації в кризовій ситуації). Також додаток можна синхронізувати з мережею Tor, захистивши себе та всю інформацію, якою обмінюються в чатах.

Перш ніж користуватися додатком, потрібно створити власний обліковий запис. Після цього ви потрапите до списку з вашими контактами. Також Briar дозволяє додавати контакти на відстані за допомогою спеціальних посилань або, відсканувавши QR-код з екрана іншої людини.

Додаючи контакт за допомогою посиланням, необхідно, щоб обидві сторони додали один одного через екран “Очікуючі запити”. Якщо ви не зробите цього протягом 48 годин, ці кроки потрібно буде повторити.

Додаток також можна завантажити завдяки F-Droid чи APK.


Signal

Вартість: безплатно

Завантажити: Android, iPhone та iPad

Signal схожий за функціоналом на Telegram, проте, додаток може працювати в автономному режимі на основі Wi-Fi Direct. Доступ до інформації мають лише учасники бесіди, а сам месенджер не збирає даних про користувачів і не показує рекламу. Додаток має власний протокол шифрування Signal Protocol.

Завдяки Signal можна писати повідомлення, створювати групові чати, телефонувати голосом або за відеозв’язком (до 8 користувачів одночасно), обмінюватися фото, емодзі та роликами, ділитися розташуванням та контактами. Програму також можна використовувати замість стандартного SMS.

Для реєстрації потрібно вказати свій номер телефону, після чого програма запитує доступ до списку контактів. У доступі можна відмовити, але тоді наявних та нових користувачів додатку доведеться додавати через ручне введення номерів телефону.


Threema

Вартість: $4.99

Завантажити: Android, iOS

Додаток генерує спеціальним ключ Threema ID — це робить користування повністю анонімним. Обліковий запис також можна підвʼязати до електронної пошти або номеру телефона — це дасть змогу іншим користувачам Threema знайти вас. Щоби знайти користувача, додаток такодж пропонує QR-код для сканування.

За допомогою Threema можна переписуватися, надсилати аудіо- та відеоповідомлення. Програма також включає спільний доступ до файлів (20 МБ на файл), емодзі, групові повідомлення та систему опитування для отримання зворотного зв’язку від друзів і контактів.


Wire

Вартість: безплатно

Завантажити: Android, iOS

Wire має наскрізне шифрування для миттєвих повідомлень, голосових і відеодзвінків, GIF-файлів, аудіо- та відеокліпів і ескізів, а також локальний обмін файлами та файлами Dropbox. Додаток також пропонує багатоплатформну синхронізацію між пристроями та підтримку кількох облікових записів.

Сервіс використовує власний протокол шифрування Proteus на основі протоколу Signal.


Wickr Me

Вартість: безплатно

Завантажити: Android, iOS

Wickr Me забезпечує захист листування та дзвінків за допомогою наскрізного шифрування Wickr Secure Messaging Protocol.

Крім захисту переписок, групових чатів (до 10 користувачів) та дзвінків, месенджер має таймер самовидалення повідомлень від однієї хвилини до шести днів. У месенджері неможливе копіювання та пересилання повідомлень третім особам, а також діє заборона на скріншоти. Ще однією особливістю Wickr Me є реєстрація, для якої не потрібно вводити жодних особистих даних: лише логін та пароль.

Читайте також у рубриці Додатки
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
/ 10 застосунків і програм для роботи з грошима
Добірка сервісів для обліку витрат, контролю доходів та заощаджень
/ Добірка корисних додатків і програм для людей з інвалідністю
Допомога людям з порушеннями слуху, GPS для незрячих та програми для вивчення шрифту Брайля
/ 12 сервісів, корисних для дизайнера
Для пошуку фотографій, шрифтів, створення градієнтів і генерації ідей
/ Не “Тіндером” єдиним: 7 додатків для пошуку ідеального метчу
За мемами, голосом, мовою, виключно для програмістів або виключно для сніданків
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень