“Хочу розібратися в SMM”, “Здається, мені потрібно поліпшити свої навички у Photoshop”, “Мрію створювати класні фотографії на телефон”, — яким би не був твій запит, ніколи не пізно навчитися чогось нового. Для власного проєкту, щоб посісти нову позицію на роботі або щоб розширити список навичок у резюме.
Ми склали дайджест вересневих програм у Bazilik School і розповіли, чого можна встигнути навчитися за цей місяць. Читай, нотуй і обирай!
Flat lay — це пласке зображення предметів, які лежать на поверхні. По суті це різновид предметної фотографії, який можна використовувати для будь-якої сфери: від ресторанної та б’юті до зйомок одягу та канцелярії.
Лекторка й контент-мейкерка Анастасія Федоренко під час воркшопу навчає, як правильно виставляти композицію, як працювати зі світлом та реквізитом, а також розповідає, як відбувається пост-продакшн у світі мобільної фотографії — як редагувати фото, на що звертати увагу та якими програмами користуватися.
“Для мене flat lay — це предметна фотографія, з якою потрібно “гратися”: Міксувати кольори, предмети різних розмірів та фактур, щоб композиція привертала увагу споживача”, — розповідає Настя.
Прочитати більше про flat lay можна в нашому матеріалі, а приходити вчитися в Bazilik — з 5 вересня.
Марк Лівін — журналіст, письменник, лектор Bazilik School і заступник головного редактора The Village Україна. На лекції Марк розповідає про те, чому у світі панує сторітелінг і як ми звертаємо увагу на різноманітні сюжети. А також пояснює, чому нам складно писати про себе і як емоційний інтелект допомагає розповідати хороші історії.
Читай також: Конспект розмови Марка Лівіна та Марини Батуринець про сторітелінг
Левітація — це метод фотографування предметів, які начебто “парять” у повітрі, або левітують. Його використовують у різних жанрах фотографії, а також у зйомках для брендів. У Bazilik воркшоп про левітацію викладає фотографка Катерина Максименко. Вона навчає студентів знімати предмети на телефон і створювати складні, на перший погляд, кадри за допомогою невеликої кількості інструментів.
“Я показую різні способи створення фото з левітацією, щоб кожна людина відтак могла обирати найзручніші, враховуючи свої можливості й об’єкти зйомки”, — розповідає Катя.
Подкасти. Workshop — це практична програма для всіх, хто хоче зрозуміти, як працюють подкасти та що робити, щоб записати власний подкаст і зацікавити ним аудиторію. Лектори Андрій Баштовий та Марк Лівін розповідають, чому варто створювати подкасти, які є особливості форматів, а також навчають, як створити власний формат подкасту.
Особливість воркшопу полягає в тому, що кожен студент має змогу спробувати себе в ролі ведучого або звукооператора, а також сформувати план дистрибуції та промо подкасту разом з лекторами.
Читай також: Як створювати подкасти: досвід The Village Україна
Двомісячний курс під кураторством засновниці Bazilik School Марини Батуринець для тих, хто хоче освоїти ключові компетенції SMM-фахівця.
Курс розподілений на 7 блоків: стратегія, канали комунікацій, копірайтинг, візуальний контент, креативні методики, таргетинг, додаткові компетенції.
Кожен блок має теоретичну та практичну частини, а також домашнє завдання. Після курсу на студентів чекає курсова робота за брифом реального клієнта — це перший кейс, який можна покласти до свого портфоліо.
Під час курсу студенти вивчають:
- розроблення social media стратегії бренду;
- специфіку мереж Facebook, YouTube, Instagram, месенджерів;
- копірайтинг для брендів;
- артдирекшн для брендів;
- мобільну фотографію;
- практику роботи з рекламним кабінетом Facebook;
- комунікації з лідерами думок та особливості роботи з негативом.
Photoshop Course — це курс з 8 занять під час якого студенти навчаються користуватися основними інструментами графічного редактора під кураторством фотографа Антона Ткаченка.
“На курсі я намагаюся подавати матеріал так, як я хотів би, щоб навчали мене свого часу. Бо саме тому, що мене цього ніхто не вчив, я навчився сам — звичайно, витративши значно більше часу.
Під час навчання ми розглядаємо найважливіші речі: робота з графічними файлами; прозорість, чому і звідки вона береться; які файли потрібно використовувати для друку, які — для інтернету. Вивчаємо базові корекції: яскравості, кольоровості, контрастності. Важливо, щоб студент, побачивши фотографію, міг швидко визначити, що з нею не так. Адже що швидше ти розумієш, як поліпшити, то менше часу витрачаєш на оброблення,”— розповідає Антон.
В одному з матеріалів ми розпитали випускників Photoshop Course про їх навчання, а також розібрали роботи, які вони зробили за 8 занять.
“Саме слово SEO — Search Engine Optimization — звучить дуже серйозно. Але насправді цей напрям поєднує три основні складові: технічну оптимізацію, створення контенту та побудову посилань. Переважно це якраз робота з контентом, тому що наша мета — написати текст тими словами, з якими люди шукатимуть товар у пошуковику”, — так про SEO розповідає лекторка й кураторка SEO course Ксюша Демченко.
На воркшопі Ксюша пояснює, як працює SEO в трьох напрямах: технічні аспекти, створення контенту й робота з посиланнями. За 6 годин навчання студенти дізнаються:
- як працюють SEO та Google;
- як дібрати ключові слова та створити семантичне ядро;
- як оптимізувати контент;
- які бувають помилки в оптимізації та як розробити SEO-стратегію.
Лекторка Targeting intensive Саша Мелешко працює тім-лідеркою в Target Tigra Agency. На її думку, головна перевага таргетингу — його універсальність, як інструмент він підходить будь-якому бізнесу.
Під час інтенсиву Саша пояснює студентам:
- які рекламні цілі для яких завдань бізнесу обирати, щоб якомога ефективніше використовувати бюджет;
- які існують варіанти аудиторій для таргетингу, як їх налаштувати та як визначити, яка саме аудиторія — ваша цільова;
- як створювати кампанії швидко та дієво;
- як аналізувати попередню рекламну активність, оптимізувати наявні рекламні кампанії та знаходити нові точки зростання.
Слава Бондар — дизайнер і лектор Bazilik School. В одному з матеріалів Слава порадив 5 сайтів, зроблених за допомогою Readymag. Це інтерактивні сайти, портфоліо, журнали та презентації, для створення яких використовували лише одну платформу.
На своєму воркшопі Слава ознайомлює студентів з можливостями та інструментами Readymag і навчає створювати візуальний контент у вигляді власних презентацій, лонгрідів та онлайн-журналів.
Email-розсилки — це універсальний інструмент, який може виконувати багато цілей бізнесу: від збільшення продажів до підвищення впізнаваності. Проте для того, щоб отримати бажаний результат, потрібно зробити декілька кроків і розібратися, як працює email-маркетинг.
Про те, як придумати ідею й основний меседж, підготувати контент, визначити критерії оцінювання ефективності розсилки, у Bazilik розповідає Анастасія Хорошевська. Під час інтенсиву Настя навчає студентів створювати ефективні та цікаві розсилки, що не дратуватимуть клієнтів, а також розповідає:
- як зібрати базу контактів та як створювати розсилки;
- як зробити так, щоб листи доходили і їх відкривали;
- як проводити аналітику та оптимізацію розсилок.
Читай також: Чекліст: із чого розпочати роботу з email-розсилками
Євгеній Стасіневич — літературний критик, літературознавець, куратор, лектор, теле- та радіоведучий, член оновленого Шевченківського комітету, автор книжки “Ціна питання”.
Курс “Критика: читати писати думати” під кураторством Євгенія допоможе розібратися в літературній критиці, якою можна займатись як приватно (професійний читач/-ка), так і професійно (власне літкритик/-иня). З допомогою лектора студенти усвідомлять механізми літературного, а ширше – і всього культурного поля, а також особливості сприймання й оцінювання текстів у різні епохи.
Курс відповість на три основних запитання:
- Як посісти коректну й обґрунтовану критичну позицію щодо того, що ти читаєш або й сам/-а пишеш?
- Як від вражень “подобається / не подобається” перейти до твердішого продумування й точнішого розуміння твору?
- Як продукувати вагоме критичне судження?
Читай також: Література може бути різною, але точно не може бути нудною
Кураторка курсу Brand communication full course Настя Іванічева проведе лекцію “Чекліст для вашого бренду: системний підхід на шляху до креативних комунікацій”.
Лекція допоможе зрозуміти, як розробити чекліст для створення вашого бренду й управління ним, визначити бізнес-завдання, які може розв’язувати сильний бренд у системі маркетингу. Також студенти з’ясують, які компетенції і знання потрібні, щоб не втратити свій бренд в океані подібних, та якими інструментами впливати на його розвиток.
Настя разом зі студентами розгляне:
- як сильний бренд допоможе вашому бізнесу зростати в 2021/22 рр.;
- прості, але ефективні методики створення брендів власними силами;
- базовий набір інструментів комунікації та як з ними працювати;
- роль командного бренд-менеджменту в проєктах малого та середнього бізнесу;
- стратегія комунікації та що стоїть за цим складним словосполученням;
- кращі світові й українські кейси, які надихають створювати бренди зі змістом.
Юля Сосновська — Communications Head у don’t Take Fake, а також лекторка воркшопу, в межах якого вона з власного досвіду навчає студентів складати сценарій івенту. Як рухатись від ідеї до бюджету, від промо до підготовки звіту про проведення івенту.
Ця програма підходить як малому бізнесу (презентація нового меню чи бранч для журналістів, виступ чи лекція власника бізнесу), так і для організації великих подій — фестивалів та концертів.
А більше про роботу з івентами, складнощі професії івент-менеджера і те, як створювати заходи, що запам’ятаються, можна прочитати в інтерв’ю з Юлією.
Це інтенсив для тих, хто хоче зрозуміти, як працює digital-реклама та які маркетингові цілі вона може вирішити.
Лектор Богдан Левченко, керівник digital-агенції iplace, допоможе на реальних кейсах навчитися закуповувати банерну та відеорекламу, рекламу з оплатою лише за результат. Також він розповість, як змінилися рекламні стратегії брендів у digital через карантин.
“Ключова причина, чому я хочу ділитися досвідом, — щоб розповісти людям, які починають свій шлях в digital-рекламі або хочуть розширити знання, що медійка — це насправді просто й цікаво. Моє завдання — розповісти про варіації наявних можливостей, спрямувати людину, трохи змінити її мислення в бік діджитал”, — розповідає Богдан.
Під час інтенсиву студенти вивчають:
- що таке медійна реклама та що потрібно для планування й оцінювання її результативності;
- основні інструменти digital-медіа: визначення, цілі використання, метрики планування, критерії ефективності;
- принципи роботи programmatic-платформ та специфіка аукціонної форми закупки банерної та відеореклами;
- як налаштувати персоналізований показ реклами людині, що базуватиметься на даних про її відвідування конкретних місць в офлайні;
- як трансформувалися рекламні стратегії брендів під час карантину;
- які зміни очікують на digital-рекламу цього року.
Раніше ми разом з Богданом розглядали, скільки разів показати рекламу, щоб бренд зацікавив, а не дратував, а також — звідки брати дані для планування рекламних кампаній у digital.