fbpx
Історії

“Нам важливо виховувати любов до брендів”. Юля Сосновська про комунікації don’t Take Fake та організацію івентів

Як фестиваль може допомогти зробити з вашого бренду lovemark і чому івенти завжди повинні дарувати гостям новий досвід
Данилюк Даяна, 24.05.2021

Перші місяці роботи у don’t Take Fake я не мала чіткої позиції — займалася піаром, роботою з медіапроєктами та SMM. Мій давній друг та головний редактор DTF Magazine Вова Волощук порадив співзасновнику don’t Take Fake Дімі Соболю мене як спеціалістку, але був не впевнений, що я погоджуся, тому що це не та організована робота, яку я люблю. На співбесіді мені захопливо розповіли про всі проєкти DTF — фестиваль, івенти для брендів, плани на спецпроєкти у медіа, і я погодилася.

У мене не було поступових кроків у новому для мене напрямі — я не почала з організації маленьких заходів, поступово збільшуючи коло обов’язків. Першим івентом, до якого я була залучена, став фестиваль don’t Take Fake 2018 року, що зібрав понад 12 000 гостей. Я вчилася на практиці, працювала з медіа, організовувала інші події. За три роки роботи маю власну команду, яка відповідає за піар і створення івентів.


DTF Family — це кілька різних структур

Від моменту проведення першого фестивалю вуличної культури don’t Take Fake минуло 10 років. За цей час зросла не тільки команда, а й кількість структур, які сьогодні об’єднує абревіатура DTF — агенція DTF Agency, медіа DTF Magazine та конференція DTF Conference.

У певний момент частина засновників фестивалю вирішила створити агенцію, яка б комплексно працювала з брендами над різноманітними медіапроєктами, івентами та діджитал-комунікацією. Паралельно йшов процес запуску медіа DTF Magazine, яке допомогло ближче познайомитися із цільовою аудиторією і, що важливо, — омолодити її. Довгий час don’t Take Fake для широкого загалу залишався фестивалем для тих, хто любить кросівки. Нашою ж метою було розповісти, що ми — про ширші поняття й загалом про культуру.

 Довгий час don’t Take Fake для широкого загалу залишався фестивалем для тих, хто любить кросівки

Згодом, у 2019 році, під моїм кураторством ми провели першу DTF Conference, присвячену брендам і креативності. Серед спікерів були головний дизайнер VANS Раян Поззебон, один із засновників Highsnobiety Джеф Карвало, автор VICE Уба Батлер, культовий фотограф Атіба Джеферсон та інші гучні імена зі світу моди, медіа та мистецтва. До карантину нам вдалося провести цю конференцію лише раз, але обов’язково поновимо її за більш сприятливих умов.


Про сферу івентів

Сфера івентів об’єднує дуже багато різних джерел твого натхнення. Коли ми розробляємо ідею для проєкту, то переглядаємо різні виставки та фото з усього світу, дивимося фільми, просто ходимо містом і намагаємося помічати деталі. Будь-який експонат, який привернув вашу увагу, може підштовхнути до вибору матеріалу стенду для бренду чи дати ідею механізму. Також ми постійно стежимо за подіями у світі — хто що і де знімає, як комунікують бренди на інших ринках, які колаборації і проєкти вони створюють.

Останній рік ми дуже багато працюємо з кіно — і як основою подій, і як джерелом натхнення. Наприклад, зараз ми працюємо над проєктом, пов’язаним з космічною тематикою, і команда вже переглянула з десяток фільмів. Звертаємо увагу на декор, локації, одяг персонажів, їжу і загальний вигляд, щоб розуміти, як усі ці деталі можна застосувати на самій події. Щоб людина, яка прийшла на наш захід, не думала про штучність, а поринула в інший світ, який ми для неї створили.

 Важлива особливість сфери івентів — ти завжди одразу бачиш фідбек. Працюючи, наприклад, із медіапроєктом, ти бачиш поширення, цифри охоплення, але не можеш відчути реакції людини

Івенти — це також про відкриття нових локацій, з якими ми знайомимо людей або переосмислюємо їх так, щоб відвідувач отримав новий досвід. Наприклад, торік ми показували “Опівночі у Парижі” Вуді Аллена у Львівському Будинку вчених. Для містян вона має чітку асоціацію з Галицьким балом та весільними зйомками. А ми розмістили у її залах з кришталевими люстрами батут із вусами Далі, атракціон з биком, зробили бар у бібліотеці й показували кіно просто в холі. Наступного дня після івенту ми постійно чули розмови про нього на вулицях і в кафе.

І це також визначає важливу особливість сфери івентів — ти завжди одразу бачиш фідбек. Працюючи, наприклад, із медіапроєктом, ти бачиш поширення, цифри охоплення, але не можеш відчути реакції людини. На події ти комунікуєш зі своєю аудиторією напряму, бачиш цих людей, їхні емоції і можеш одразу дізнатися, якщо їм щось не подобається, і навпаки – що захоплює найбільше.

На лекції, яку веду в Bazilik School у межах курсу бренд-комунікацій, я розповідаю про шлях гостя. Це важливий момент на етапі розроблення івенту: ти повинен продумати кожну точку його взаємодії на локації — від того, як він дістався місця події та зайшов усередину і до того, як залишить івент. Кожна точка повинна бути однаково класною і цікавою, щоб гість завжди міг себе чимось зайняти.

Читай також: Хто такий бренд-менеджер


Івенти під час пандемії

Коли почався перший жорсткий карантин навесні 2020 року, ми саме анонсували великий тижневий івент від DTF Magazine. Звісно, ми були змушені скасувати цю подію, а також призупинити роботу над іншими. Карантин допоміг нам з тим, що у наших головах почали народжуватися ідеї, які б ніколи не з’явилися до цього. Ми багато працювали із диджитал-комунікаціями, які все одно виходили офлайн. Разом із Jameson вітали тортами ізольованих удома іменинників, а з Absolut дарували художні набори, аби люди спробували малювати абстракцію, поки вимушено перебувають удома. У ситуації, коли всі великі кінофестивалі перенесли на наступний рік, ми провели свій перший онлайн-фестиваль короткого метра Apricot Short Film Festival, який тепер плануємо зробити щорічним.

Для нас важливо створювати саме цей унікальний досвід, тому що подивитися фільм можна будь-де — сходити в кіно чи вдома на проекторі, але дивитися його на хвилях — це зовсім інше

На хвилі закриття кінотеатрів ми з IQOS почали влаштовувати нетипові кінопокази. Першим був справжній драйв-ін в американських традиціях. Згодом вирішили справді здивувати й вигадали кінотеатр на воді в Одесі. Майже сотня однакових надувних човнів, створених спеціально для вікенду, десять яхт і шезлонги на узбережжі ледь вмістили тільки десяту частину всіх охочих, які подали заявку на запрошення. Гостей забезпечували засобами безпеки, велкам-пеком із поп-корном, фруктами і напоями, а в разі потреби глядачі могли підняти ліхтарик, щоб наші помічники допомогли розв’язати будь-які питання.

Фото: Рома Рудаков

Для нас важливо створювати саме цей унікальний досвід, тому що подивитися фільм можна будь-де — сходити в кіно чи вдома на проекторі, але дивитися його на хвилях — це зовсім інше.


Які зміни відбулися в івентах за час пандемії?

 Бренди, які наважуються робити івенти в час пандемії, мають розуміти, що потрібно вкладатися не тільки в контент, а й у безпеку.

Питання безпеки стало набагато важливішим. Тепер весь простір повинен бути облаштований санітайзерами, персоналу потрібно вдягати рукавички, а всі люди, які перебувають на заході, повинні носити маски. Сьогодні ми одразу закладаємо в бюджет витрати на всі матеріали, щоб убезпечити гостей і організаторів. Наприклад, для організації Дабл Тріпл Snow Fest нам потрібно було привезти сноубордистів з-за кордону та з різних міст України, тому кожен спортсмен і член команди повинен був зробити ПЛР-тести до того, як потрапити на майданчик. Так само було з нещодавнім PUMA Mirage Camp, де всі учасники шість днів були ізольовані за містом після тесту на COVID-19, а кожен гість чи лектор потрапляв у кемп виключно після ПЛР-тестування.

Це, звичайно, сильно б’є по бюджету, але бренди, які наважуються робити івенти в час пандемії, мають розуміти, що потрібно вкладатися не тільки в контент, а й у безпеку.


Про роботу з брендами

Загалом в івентів можуть бути дві основні мети: імідж та продажі. Ми у DTF Agency займаємося першим, створюючи з брендів lovemark. Так ти даєш людині набагато більше, ніж просто товар. Ти даруєш їй емоції і досвід, який вона переживає разом з брендом. Нам важливо виховувати любов до брендів.

Під час перших фестивалів don’t Take Fake на нас уже звертали увагу бренди. Але проблема полягала в тому, що вони не розуміли, як себе презентувати. Першим брендом, який узяв участь у фестивалі, став Puma. Зараз ми продовжуємо співпрацю в різних форматах: робимо івенти, медіапроєкти, один рік повністю покривали піар та роботу з інфлюєнсерами.

 Нам цікаво, щоб гість спробував зробити щось власноруч, познайомився з новими людьми, відкрив для себе щось нове, згадав улюблений фільм, книжку чи музиканта

Коли хтось називає don’t Take Fake маркетом — нам стає боляче. Тому що наша мета — не продажі на події, а взаємодія з брендами. Щоб гість міг дізнатися більше про історію та філософію, полюбити бренд, а не просто купити чергову футболку з принтом. Коли ми вигадуємо бренд-зони для нашого та інших фестивалів, то передусім думаємо про те, що відчує людина, коли потрапить у неї, і чим там займатиметься. Ми рідко робимо фотозони, тому що у фотографії на тлі логотипу бренду, яку ти потім запостиш в Instagram, немає активної взаємодії. Нам цікаво, щоб гість спробував зробити щось власноруч, познайомився з новими людьми, відкрив для себе щось нове, згадав улюблений фільм, книжку чи музиканта.

Фото: Паша Флореску 

Наприклад, організовуючи другий Дабл Тріпл Snow Fest в грудні 2020 року, ми розуміли, що не можемо комунікувати, як уперше, розповідаючи про снігову гірку заввишки з п’ятиповерхівку, яка виросла за один вікенд у центрі міста. Тому доклали зусиль, щоб фестиваль отримав більшу кількість спортсменів — вони приїхали з 18 країн, незважаючи на пандемію. А саму гірку стилізували під засніжене місто – стартова зона мала вигляд двоповерхового будинку з діджеєм на балконі і мебльованою квартирою всередині. Для трюків використовували білборд і вкриту графіті автівку, а перила для ковзання нагадували реальні міські. Нашу “хрущовку” навіть спробували орендувати через оголошення, яке ми розмістили для фану на OLX. Потенційні орендарі були сильно здивовані, що квартиру може бути демонтовано.

Фото: Настя Головаш 

Для тих, хто хоче працювати у сфері івентів

Якщо ви хочете працювати у сфері івент-менеджменту, то маєте зрозуміти, що настане момент поставити собі питання пріоритетів. Це те, із чим час від час стикаюся я сама, а також люди, які йдуть зі сфери. Потрібно бути готовими по кілька тижнів працювати без вихідних чи пропустити День народження друга, тому що в тебе цього дня івент. Складно розслабитись, вимкнути мозок і припинити думати про роботу, нарешті потрапляючи додому. Коли я шукаю людей у команду, то одразу кажу: “Або ви сильно полюбите івенти, або у вас нічого не вийде”.

 Робота івент-менеджера не завжди має чіткі зони відповідальності й точно не обмежується креативом

Робота івент-менеджера не завжди має чіткі зони відповідальності й точно не обмежується креативом. У процесі роботи в будь-який момент щось може піти не так, і саме тобі потрібно буде страхувати команду. І ось ти щойно розмовляв з гостями, а наступної миті повинен зірватися й лагодити несправності.

Оманлива думка, що менші івенти — простіші. Якщо проєкт розраховано, приміром, на 50 людей, то в певних моментах доведеться докласти навіть більше зусиль, ніж для великого заходу. Під час PUMA Mirage Camp ми постійно були на зв’язку із кожним з 30 учасників, знали про їхню температуру та алергії, ритм життя і які пригоди трапилися з ними день тому. Тобі важливо, щоб кожна людина почувалася щасливою і задоволеною, адже відтак люди розповідатимуть про свої враження від події. Коли гостей тисячі, настільки індивідуальний підхід, на жаль, неможливий.

 Якщо вам вдасться подарувати людині новий досвід — вона обов’язково це запам’ятає і ділитиметься ним ще довго після події

Моя порада — не боятися робити щось, чого раніше не робили інші. На відміну від одноманітних спецпроєктів у медіа чи музичних кліпів, одноманітні івенти більш помітні. Тому якщо вам вдасться подарувати людині новий досвід — вона обов’язково це запам’ятає і ділитиметься ним ще довго після події.

Фото: Дан Балашов


Дізнатися більше про те, як створювати івенти: від народження ідеї та розробки програми до складання чеклісту та бюджетування можна на Event marketing workshop в Bazilik School від Юлії Сосновської 

 Записатися


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Історії
“Це місце зустрічі митців, діячів креативних індустрій та бізнесу”: розмова з Каріною Качуровською
Про сучасний артринок, законопроєкт про меценатство та рефлексію війни
«Ми обрали стратегією реалізовувати творчий потенціал через навчання, інвестиції і креативний пошук»: розмова зі співзасновницею Honey і «Завертайло»
Про колаборації, допомогу військовим, філософію закладів та кризову комунікацію
“Ми не можемо інтегрувати всіх, але це не означає, що цього не треба прагнути”. Інтерв’ю з Veteran Hub
Про історію створення, нові виклики та філософію організації
“Костюм треба шити, а не купувати — це наша первинна філософія”. Інтерв’ю із засновницею Indposhiv
Про філософію bespoke, колаборації з військовими та вишиванку для Зеленського
“Будь-які об’єкти, які характеризують український народ, є надважливими, червонокнижними й крапка”. Фольклористка Ярина Сізик про тренд на етно 
Розповідаємо про прояв традиційної культури в сучасному житті українців
Інші статті за темами
Історії
Я працюю
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень