fbpx
Slow news/News

Не виходячи з дому: віртуальні екскурсії музеями і не тільки

Куди сьогодні: у Лувр чи на Еверест?
Коротенко Оля, 17.03.2020

Ми вже писали, як з користю проводити час удома за допомогою онлайн-лекцій та курсів. Тепер розповідаємо, що дивитися, поки музеї зачинені на карантин, та як світові й українські мистецькі майданчики комунікують на онлайн-платформах. 


Google Arts&Culture

Платформа Google Arts&Culture проводить для користувачів віртуальні тури галереями світових музеїв, дає змогу ознайомитися з інформацією про художні твори та створювати власні віртуальні колекції. Музеями-партнерами платформи є, зокрема, Версаль, галерея Уффіці, Ермітаж, Третьяковська галерея та інші.

На платформі розміщені понад 30 віртуальних турів, 150 інтерактивних виставок, 300 тисяч фотографій і відео.

Експонати можна розглянути в додатку Google Arts & Culture на iOS і Android. Панорамні відео доступні також на YouTube.


Google expeditions

Додаток Google expeditions з доповненою та віртуальною реальністю можна використовувати як для одиночних, так і для групових онлайн-екскурсій.

Додаток був створений для інтерактивного навчання у класах, де вчитель стає імпровізованим гідом для всієї групи. Але відвідати інтерактивну екскурсію можна і самостійно — з телефона чи планшета. 

Завдяки застосунку можна дослідити історичні місця, поплавати поряд з акулами, піднятися на Еверест та навіть злітати в космос. Щоб досягти максимального ефекту присутності, використовуйте VR-пристрій.

Усього додаток містить понад 800 експедицій. Кожна з них — це набір VR-зображень чи AR-об’єктів, а також інтегровані описи, тези та запитання.


Лувр

Паризький Лувр є одним з найбільших музеїв світу. Також його вважають найбільш відвідуваним художнім музеєм. У 2018 році кількість відвідувачів Лувру перевищила 10 млн осіб. Сьогодні ж Лувр, як й інші музеї світу, зачинено через пандемію коронавірусу. Тож єдина можливість зараз подивитися експонати — влаштувати собі онлайн-екскурсію музеєм.

Тури на цьому сайті нагадують комп’ютерну 3D-гру: ви бачите все від першої особи, можете наближатися до картин і читати інформацію про той чи інший експонат. На жаль, у тривимірному варіанті оглянути можна не все: поки що в режимі 3D-екскурсії доступні лише кілька залів і каплиця.


Національний музей природознавства у Вашингтоні

Національний музей природознавства у Вашингтоні є невід’ємною частиною Смітсонівського інституту. Колекція музею налічує понад 500 млн екземплярів рослин, тварин, корисних копалин, мінералів, каменів, метеоритів і культурних артефактів, створених людиною. Віртуальні тури на сайті музею дають змогу відвідувачам самостійно вирушати на екскурсію окремими залами й розглядати експонати.

Онлайн виставлені поточні та постійні експонати, а також ті, які в музеї вже не демонструють. Крім цього, на сайті є доступ до досліджень зі супутникових та дослідницьких станцій і декілька інших турів Смітсонівського інституту.


Музеї Ватикана

Ватиканські музеї — це комплекс католицьких музеїв у Римі. Разом з папськими апартаментами, палацом, бібліотеками, капелами, галереями і вежами їх налічується 32.

Там зберігаються унікальні мистецькі колекції, які були зібрані протягом століть Римськими Папами. На сайті є 6 віртуальних турів: Музей К’ярамонті, Музей Пія-Климента, Сикстинська капела, Капела Нікколіна, Станці Рафаеля та Нове крило.


А ЩО В УКРАЇНІ?

Нещодавно на карантин пішли й українські музеї. Проте багато з них продовжують активну роботу в онлайн-режимі, пропонуючи відвідувачам нові форми комунікації.


NAMU

За хештегом #карантинуnamu Національний художній музей України у своєму Instagram розповідатиме про колекції.

Більшість дописів будуть присвячені роботам з експозиції, але траплятимуться й цікавинки з фондів. Розпочали ініціативу з опису роботи Оксани Павленко “Хай живе 8 Березня!”.

Також, за ініціативи HeforShe та за допомогою додатку HeforShe Arts Week, можна потрапити на віртуальну експозицію робіт українських художниць періоду 1909-2019 рр. 


Музей Ханенків

Ольга Носко

Ольга Носко, комунікаційниця “Музею Ханенків”:

У нас уже є віртуальний тур музеєм від Inside Production європейською і азіатською експозиціями.

Але, крім цього, ми плануємо проводити онлайн-екскурсії в прямому ефірі на нашій сторінці у Facebook. Також будемо розповідати про окремі експонати у соцмережах Facebook та Instagram.


Одеський художній музей

Діана Ремізовська

Діана Ремізовська, Комунікаційниця OFAM:

Ми готуємо запис екскурсій музеєм, які викладемо на Youtube. Готуємо розклад онлайн-екскурсій — будемо робити стріми у соцмережі. Також думаємо про створення нових онлайн-форматів.

А ще на нашому YouTube-каналі є лекції про мистецтво. Нарешті у всіх буде час їх переглянути!


Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

Під час карантину театр відкриває доступ до записів своїх архівних вистав. Протягом наступних тижнів перформанси транслюватимуть на Youtube-каналі театру. За традицією, початок вистав о 19:00. Виступи публікуватимуть що три дні. 

Крім вистав, планують показати бенефіси та невідомі передачі про акторів та режисерів театру Франка.

Читайте також у рубриці News
/ Instagram-сторінки платформи «Меморіал» відновлено після блокування з боку Meta
Там зібрано понад 5 тисяч історій жертв, яких вбила росія
/ Renault створила кампанію про жінок, яких назвали на честь героїні реклами цієї марки
Проєкт зняли до Дня батька
/ Spiilka Design Büro запустили влог на YouTube
У першому випуску розповіли про створення мобільного додатка держави у смартфоні “Дія”
/ Телевізійні зйомки через ZOOM
Програми “Нового каналу” тепер створюють, не виходячи з дому
/ Кінофестиваль Docudays UA пройде онлайн
Акт солідарності зі світовою культурною спільнотою
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень