Slow news/News

Не виходячи з дому: віртуальні екскурсії музеями і не тільки

Куди сьогодні: у Лувр чи на Еверест?
Коротенко Оля, 17.03.2020

Ми вже писали, як з користю проводити час удома за допомогою онлайн-лекцій та курсів. Тепер розповідаємо, що дивитися, поки музеї зачинені на карантин, та як світові й українські мистецькі майданчики комунікують на онлайн-платформах. 


Google Arts&Culture

Платформа Google Arts&Culture проводить для користувачів віртуальні тури галереями світових музеїв, дає змогу ознайомитися з інформацією про художні твори та створювати власні віртуальні колекції. Музеями-партнерами платформи є, зокрема, Версаль, галерея Уффіці, Ермітаж, Третьяковська галерея та інші.

На платформі розміщені понад 30 віртуальних турів, 150 інтерактивних виставок, 300 тисяч фотографій і відео.

Експонати можна розглянути в додатку Google Arts & Culture на iOS і Android. Панорамні відео доступні також на YouTube.


Google expeditions

Додаток Google expeditions з доповненою та віртуальною реальністю можна використовувати як для одиночних, так і для групових онлайн-екскурсій.

Додаток був створений для інтерактивного навчання у класах, де вчитель стає імпровізованим гідом для всієї групи. Але відвідати інтерактивну екскурсію можна і самостійно — з телефона чи планшета. 

Завдяки застосунку можна дослідити історичні місця, поплавати поряд з акулами, піднятися на Еверест та навіть злітати в космос. Щоб досягти максимального ефекту присутності, використовуйте VR-пристрій.

Усього додаток містить понад 800 експедицій. Кожна з них — це набір VR-зображень чи AR-об’єктів, а також інтегровані описи, тези та запитання.


Лувр

Паризький Лувр є одним з найбільших музеїв світу. Також його вважають найбільш відвідуваним художнім музеєм. У 2018 році кількість відвідувачів Лувру перевищила 10 млн осіб. Сьогодні ж Лувр, як й інші музеї світу, зачинено через пандемію коронавірусу. Тож єдина можливість зараз подивитися експонати — влаштувати собі онлайн-екскурсію музеєм.

Тури на цьому сайті нагадують комп’ютерну 3D-гру: ви бачите все від першої особи, можете наближатися до картин і читати інформацію про той чи інший експонат. На жаль, у тривимірному варіанті оглянути можна не все: поки що в режимі 3D-екскурсії доступні лише кілька залів і каплиця.


Національний музей природознавства у Вашингтоні

Національний музей природознавства у Вашингтоні є невід’ємною частиною Смітсонівського інституту. Колекція музею налічує понад 500 млн екземплярів рослин, тварин, корисних копалин, мінералів, каменів, метеоритів і культурних артефактів, створених людиною. Віртуальні тури на сайті музею дають змогу відвідувачам самостійно вирушати на екскурсію окремими залами й розглядати експонати.

Онлайн виставлені поточні та постійні експонати, а також ті, які в музеї вже не демонструють. Крім цього, на сайті є доступ до досліджень зі супутникових та дослідницьких станцій і декілька інших турів Смітсонівського інституту.


Музеї Ватикана

Ватиканські музеї — це комплекс католицьких музеїв у Римі. Разом з папськими апартаментами, палацом, бібліотеками, капелами, галереями і вежами їх налічується 32.

Там зберігаються унікальні мистецькі колекції, які були зібрані протягом століть Римськими Папами. На сайті є 6 віртуальних турів: Музей К’ярамонті, Музей Пія-Климента, Сикстинська капела, Капела Нікколіна, Станці Рафаеля та Нове крило.


А ЩО В УКРАЇНІ?

Нещодавно на карантин пішли й українські музеї. Проте багато з них продовжують активну роботу в онлайн-режимі, пропонуючи відвідувачам нові форми комунікації.


NAMU

За хештегом #карантинуnamu Національний художній музей України у своєму Instagram розповідатиме про колекції.

Більшість дописів будуть присвячені роботам з експозиції, але траплятимуться й цікавинки з фондів. Розпочали ініціативу з опису роботи Оксани Павленко “Хай живе 8 Березня!”.

Також, за ініціативи HeforShe та за допомогою додатку HeforShe Arts Week, можна потрапити на віртуальну експозицію робіт українських художниць періоду 1909-2019 рр. 


Музей Ханенків

Ольга Носко

Ольга Носко, комунікаційниця “Музею Ханенків”:

У нас уже є віртуальний тур музеєм від Inside Production європейською і азіатською експозиціями.

Але, крім цього, ми плануємо проводити онлайн-екскурсії в прямому ефірі на нашій сторінці у Facebook. Також будемо розповідати про окремі експонати у соцмережах Facebook та Instagram.


Одеський художній музей

Діана Ремізовська

Діана Ремізовська, Комунікаційниця OFAM:

Ми готуємо запис екскурсій музеєм, які викладемо на Youtube. Готуємо розклад онлайн-екскурсій — будемо робити стріми у соцмережі. Також думаємо про створення нових онлайн-форматів.

А ще на нашому YouTube-каналі є лекції про мистецтво. Нарешті у всіх буде час їх переглянути!


Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

Під час карантину театр відкриває доступ до записів своїх архівних вистав. Протягом наступних тижнів перформанси транслюватимуть на Youtube-каналі театру. За традицією, початок вистав о 19:00. Виступи публікуватимуть що три дні. 

Крім вистав, планують показати бенефіси та невідомі передачі про акторів та режисерів театру Франка.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень