fbpx
Зсередини

Моя перша робота в SMM

4 історії випускниць SMM Full Course
Ірина Виговська, 15.06.2020

Ми вже писали, хто такий SMM-ник, скільки заробляють спеціалісти з комунікацій та які особливості роботи SMM-спеціалістів у гастросфері. Тепер записали історії чотирьох SMM-ниць про їхнє навчання на SMM Full course, набуті навички та першу роботу за спеціальністю.


Анастасія Потішна,
співзасновниця та SMM-менеджерка @craftor.ua та SMM-менеджерка @yep.coffee
Катерина Тяпкіна,
директорка SMM-відділу


Дарина Новікова,
Promo Product manager в Evoplay
Анна Арсеній,
PR-менеджерка Mercedes-Benz в Україні


Чому ви вирішили вчитися SMM

Анна Арсеній:

Мені потрібні були знання та натхнення. Я знала, що працюватиму в В2С сегменті, де для брендів надзвичайно важливо, якими їх бачать споживачі. SMM – це чудовий канал комунікації як для інформування, так і для побудови лояльності. Це ті навички, які будуть корисними для всіх, хто працює у сфері маркетингу та PR.

Дарина Новікова:

Був складний період, я навчалась на магістратурі юридичного факультету КНУ та працювала юрисконсультом на телеканалі «Інтер». Я розуміла, що не хочу все життя перекладати папери й сподіватися, що мої дії можуть змінити щось сьогодні та зараз. Саме така функція SMM мене завжди прибавлювала: все створюється й одразу реалізується.

Коли я підшукувала курси, друзі порекомендували саме Bazilik як ідеальне поєднання вартості та якості освіти. Почитала відгуки, передивилася соцмережі та записалася на курс. Після інтерв’ю з Мариною Батуринець одразу відчула, що це саме те місце, де я маю бути.

 Я розуміла, що не хочу все життя перекладати папери та сподіватися, що мої дії можуть змінити щось сьогодні та зараз

Анастасія Потішна:

Я співзасновниця бренду меблів. Ми робили меблі для Bazilik. Тоді я й дізналася про школу й набір на перший SMM full course у нових стінах. Я на той час вела сторінки нашого бренду в соцмережах, але робила все, радше, інтуїтивно, аніж систематично. Не було жодної стратегії або хоча б розуміння, як має бути. Курс став крутою нагодою розібратися у власному бізнесі та подивитись на нього з боку.

Катерина Тяпкіна:

У мене був маленький бізнес – бренд жіночого одягу, у якому я сама займалась соціальними мережами та рекламою, вчилась на власному досвіді. Захотілось розширити і структурувати свої знання, тому я пішла на курс.

 Курс став крутою нагодою розібратися у власному бізнесі та подивитись на нього з боку


Ваша перша робота в SMM

Дарина Новікова

Ще в останні тижні навчання я звільнилася з «Інтера» і почала шукати роботу SMM-менеджеркою. У пригоді стала закрита група школи — Bazilik Community, де щодня публікували вакансії. Першу вакансію я побачила в агенції LOBODS — швидко написала й мене одразу запросили на співбесіду. Диплом Bazilik допоміг, оскільки ще не було досвіду роботи. У мене повірили, і вже за кілька днів я стала SMM-менеджеркою. Пишалася кожним проєктом у агенції, кожною публікацією. Напевно, найскладніше було працювати з мережею супермаркетів Varus, адже це великий клієнт і посилена відповідальність. Я кайфувала від того, що саме мої тексти та ідеї транслюються на велику кількість підписників.

Катерина Тяпкіна

Під час навчання я зрозуміла, що мені було б цікаво спробувати свої сили не тільки у власному проєкті. Після закінчення SMM Full Course мені запропонували пройти співбесіду в ритейл-компанії, яка продає одяг, взуття й аксесуари. Перший час поєднувала дві роботи, згодом обрала SMM та закрила власний проєкт.

У компанії мені дісталися сторінки, якими майже не займались, а деякі я робила з нуля. Було цікаво будувати комунікаційну стратегію, а не робити все за шаблоном.

Серед проєктів, якими я займаюсь зараз: Saucony Ukraine, Arena Stores, RunLab Ukraine, Saks`85, Le Coq Sportif Ukraine. Також за три роки з моменту випуску з Bazilik я працювала з локальними брендами одягу, кафе, магазинами, освітнім курсом та йога-студією.

 Диплом Bazilik допоміг, оскільки ще не було досвіду роботи. У мене повірили, і вже за кілька днів я стала SMM-менеджеркою. Пишалася кожним проєктом у агенції, кожною публікацією

Анна Арсеній:

Мій перший робочий день збігся з початком курсу. Саме цього дня я приєдналась до команди українського офісу Mercedes-Benz та Smart. Обираючи компанію, я не мала жодних сумнівів, адже давно мріяла працювати з «трипроменевою зіркою» Mercedes.

Анастасія Потішна:

Після завершення курсу я продовжила працювати над власним проєктом. Утім, було відчуття, ніби я вперше по-справжньому щось роблю для нашого бренду. Ми нарешті зрозуміли цільову аудиторію, розробили невеличку стратегію, контент-план, налаштували таргет. Але головне, на мій погляд, що я отримала — це натхнення для розвитку, створення власного стилю та вдосконалення сервісу.

 Головне, на мій погляд, що я отримала — це натхнення для розвитку, створення власного стилю та вдосконалення сервісу


Ваші улюблені проєкти в SMM та чим ви пишаєтесь

Катерина Тяпкіна:

У компанії, де я починала як єдина SMM-ниця, зараз є відділ, який я очолюю. Одна з улюблених частин роботи – продюсування фотосесій для сезонних рекламних кампаній різних світових брендів одягу та взуття. Також дуже люблю свою роботу за можливість працювати з різними медіа, серед яких: The Village Ukraine, The Devochki, L’officiel, Vogue, NogiBogi.

Дві маленькі гордості – проєкт Saks`85 х people, який я курую, та акція «СуперОбмін» в Arena Stores.

Перша – це колаборації магазину Saks`85 (власна лінія одягу) з локальними художниками, дизайнерами, фотографами та митцями. Спільно ми розробляємо концепт капсули, шиємо одяг, проводимо фотосесії та презентації.

Останнім таким проєктом стала колаборація Saks`85 x GORSAD, де я змогла спробувати свої сили як організаторка івенту. Перед цим сходила на інтенсив з івент-маркетингу в Bazilik.

«СуперОбмін» в Arena Stores – це акція, за умовами якої клієнти приносять свою стару пару взуття, а на нову отримують знижку -50%. Старе взуття ми передаємо благодійним організаціям. Акція з’явилась ще до початку моєї роботи, але в мене є можливість більше розповідати про неї, пропонувати нові канали комунікацій та долучати більше людей до ініціативи. Цього року нам приносять  взуття не лише клієнти, які хочуть придбати нову пару, а й ті, хто просто хоче долучитись до допомоги нужденним. У Києві все зібране взуття передаємо в «Дім Милосердя».

Анна Арсеній:

Кожен проєкт – особливий. З останнього, можу поділитись досвідом організації digital-презентацій. Ми були першими серед автомобільних брендів України, хто запровадив такий формат. Уже три роки я відповідаю за комунікацію в соціальних мережах, а останній рік – за глобальну PR-стратегію бренду для українського ринку. Крім того, проводжу тренінги для українських дилерів Mercedes-Benz.

Дарина Новікова:

Найулюбленіший проєкт – юридична фірма Sayenko Kharenko. Було складно працювати в рамках, які встановлює юридичний ринок. Але це був крутий досвід, який зробив з мене сильну копірайтерку. Відповідально було працювати з топовою фірмою України, часто змушена була вивчати багато матеріалу задля двох речень публікації. Кожне слово мало бути точним, щоб не спричинити непорозуміння в коментарях.

Анастасія Потішна:

Зараз я працюю з кав’ярнею моїх друзів @yep.coffee і дуже пишаюсь цим проєктом. Це не кав’ярня третьої хвилі, а просто місце, де збирається молодь з усього спального району. Завдяки локальності гості отримують дуже персоналізований сервіс та комунікацію. Це працює як офлайн, так і онлайн. За другий пункт відповідаю я.


Які знання, отримані на курсі, знадобились, а чого бракує

 Курс дає чудову можливість за короткий час отримати комплексні знання, які стануть основою для подальшої роботи

Анна Арсеній:

Мені найбільше сподобався в курсі системний підхід до подання інформації. За період навчання студенти вивчають усе: від цільової аудиторії до таргетингу. Звичайно, після курсу головне – не зупинятись. Курс дає чудову можливість за короткий час отримати комплексні знання, які стануть основою для подальшої роботи.

Але процес навчання не зупиняється ніколи, адже сфера маркетингу та комунікацій надзвичайно динамічна, постійно змінюється та розвивається. Я ледь не щодня відкриваю для себя щось нове й цікаве. І список того, що потрібно опанувати детальніше, досить довгий. Наразі розбираюся в особливостях сприймання кризових явищ у різних культурах.

Дарина Новікова:

Усе, що ми вчили на курсі, мені знадобилось. Було шкода, що інколи матеріал випереджав базу знань. Наприклад, таргетинг та Google Ads я опанувала вже під час роботи, тому що під час курсу ще не було реальних клієнтів для практики.

Дуже допомогли матеріали курсу – презентації лекторів і мої конспекти. Могла в будь-який час передивитися інформацію та працювати вже з певним розумінням того, що роблю.

Для мене найкориснішими з курсу були завдання на аналіз клієнта та визначення портрета ЦА. Мені часто доводилось пропрацьовувати такі речі для клієнтів, і їх дуже вражала структурованість викладу. Тож дуже дякую лекторам і школі за шаблон. 🙂

Свого часу мені не вистачило глибоких знать з Google Ads. Шукала курси в різних школах, але так і не знайшла. Тож припустилася багато помилок, перш ніж більш-менш опанувала цей інструмент.

 На курсі навчили ставити собі й клієнту важливі запитання: хто ваша аудиторія, яка в неї потреба, який біль, навіщо ми прийшли до аудиторії, що ми можемо дати аудиторії, у чому наша унікальність тощо

Анастасія Потішна:

Під час курсу я прокачала знання та розуміння віжуалів, текстів, ідей та стратегії. У нашого бренду з’явилося повноцінне портфоліо, tone of voice, розуміння, як потрібно робити, а як ні, та критичне мислення. Зараз мені бракує навичок в оформленні презентацій, а також хочеться більше розібратися в копірайтингу.

Катерина Тяпкіна:

Окрім розуміння процесу створення стратегії, тексту, фото й таргету, на курсі навчили ставити собі й клієнту важливі запитання: хто ваша аудиторія, яка в неї потреба, який біль, навіщо ми прийшли до аудиторії, що ми можемо дати аудиторії, у чому наша унікальність тощо. Насправді, без розуміння цих питань плідна робота неможлива. Зараз я б залюбки відвідала інтенсив із цікавими кейсами, які з’явилися за останні місяці.

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень