fbpx
Зсередини

Що подивитись на міжнародному кінофестивалі Миколайчук OPEN 

Добірка від Bazilik Media
Зайонц Артур, 14.06.2024

З 15 по 23 червня в Чернівцях відбудеться третій міжнародний кінофестиваль Миколайчук OPEN. Він народився під час повномасштабного вторгнення і щоліта перетворює Чернівці на кіностолицю України. На фестивалі будуть представлені як українські, так і міжнародні шедеври кінематографії. Також на захід приїдуть українські й міжнародні зірки кіновиробництва.

Команда Bazilik Media зробила свою добірку фільмів, які, на наш погляд, варто подивитись на фестивалі Миколайчук OPEN.

«Вітя». Режисер — Максим Сусіда (Україна)

У національному конкурсі буде показано короткометражний фільм режисера Максима Сусіди «Вітя». Головний персонаж, Вітя, працює автослюсарем на СТО. Нещодавно він заочно вивчився на психолога й тепер прагне застосувати отримані знання на практиці. Оточення не сприймає всерйоз нове захоплення Віті, поки до нього на СТО не приїжджає друг зі столиці. У друга зламалась автівка і він посварився з дівчиною. Тож Вітя на прикладі ремонту авто пояснює другові його ситуацію в стосунках. У цей момент хлопець уперше усвідомлює, що його поради можуть допомагати людям. Після цього він замислюється над переїздом до Києва, де до психології ставляться серйозніше.

«Ці кляті півонії». Режисерка — Поліна Біляєва (Польща)

«Ці кляті півонії» — ще одна короткометражна стрічка національного конкурсу. Сюжет розповідає історію головної героїні — Рити. Вона ніколи не відчувала оргазму. А все через те, що її перший раз стався в бабусиній хаті, де на стелі були намальовані півонії. Вона так і запам’ятала весь процес — очі дивились на стелю з півоніями. Дівчина вирішує, що відсутність оргазму треба виправити до свого 25-річчя. У неї залишився місяць, щоб перевірити всі методи.

«Марс-експрес». Режисер — Жеремі Перін (Франція)

Стрічка «Марс-експрес» буде показана в межах спеціальної позаконкурсної програми «Під сузірʼям Близнюків». Ця програма названа в честь однойменного українського фільму про штучний інтелект, сценарій до якого написав легендарний Іван Миколайчук. Програма «Під сузірʼям Близнюків» присвячена незвичайним фільмам про майбутнє й технології.

«Марс-експрес» — це французька кіберпанк-анімація. Події стрічки відбуваються у 2200 році, на марсіанській колонії Ноктіс. Приватна детективка та її напарник-андроїд розслідують зникнення студентки, яка має секрет, здатний порушити крихкий баланс влади на Марсі. На неонових вулицях міста детективи розплутують загрозливу змову. Особливість стрічки в тому, що вона поєднує анімацію 2D і 3D. Фільм також вийде в український прокат 27 червня.

Трейлер фільму «Марс-експрес»

«Морена». Режисер — Сергій Альошечкін (Україна)

Ця стрічка також буде представлена в позаконкурсній програмі. Вона була знята ще у 2018 році, але в прокат так і не вийшла. Довгий час узагалі було невідомо, чи існує цей фільм. У результаті премʼєра відбудеться лише зараз, у 2024 році, в межах фестивалю Миколайчук OPEN. «Морена» розповідає про закохану пару, Ганну та Юрка, які влітку приїжджають на гостини в невеличке село. Молода відьма Іванка, яку односельці прозвали Мореною, поклала око на Юрка в ніч на Івана Купала та наразила його на небезпеку. «Морена» — це суміш жахів, етномістики та еротики.

«Кріпачка». Режисери — ДК (Дорота Кобєла) Велчман та Г’ю Велчман (Польща)

Стрічка буде представлена в міжнародному конкурсі фестивалю Миколайчук OPEN. «Кріпачка» — це екранізація роману польського письменника Владислава Реймонта, за який він у 1924 році здобув Нобелівську премію. Виконана у форматі мальованої анімації, картина поєднує одразу два мистецьких напрями: кіно та образотворче мистецтво. Для роботи над фільмом було залучено сотні художників із чотирьох країн: Польщі, України, Сербії та Литви. Стрічка вийде в український прокат з 20 червня.

Трейлер «Кріпачка»

Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх поліпшення.

Матеріали підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень