fbpx
Конспект

“Ідеї не існують у вакуумі. Ідеї існують у контексті.” 5 цитат з лекції Сергія Малика

Техніки та поради щодо створення ідей
Альтман Дарина, 22.12.2020

Сергій Малик — креативний директор ANGRY AGENCY, автор телеграм-каналу Malyk says Why.

Усупереч поширеній думці, креатив – це не сидіння на дивані в очікуванні натхнення, а використання певних методик. Комунікації – це справжнє ремесло, а не наука. І знання цього ремесла не загубить у вас генія.

Ми записали 5 цитат з лекції Сергія Малика про креативні методики.


 Пам’ятаєте карбід кальцію з дитинства? Якщо кинути його в пляшку з водою і трохи потрусити — пляшка вибухне. Те саме відбувається і з нашим мозком під час накопичення інформації. У певний момент, коли ми достатньо насичуємося контентом, у голові врешті-решт генерується ідея.


 Як набити голову різноманітною інформацією? Спробуйте “шість капелюхів мислення”. Суть цієї техніки полягає у тому, що група обговорює предмет не хаотично, а за чітким планом: спершу факти, потім емоції, потім критика тощо.


 Коли ми в ANGRY працюємо над брифом, увесь час запитуємо себе “чому?”. Чому така ідея? Чому таке втілення? Чому там? Чому тоді? Хороша ідея – це сильна ідея. Сильна ідея – ідея, у якій усе сходиться. Ідеї не існують у вакуумі. Ідеї існують у контексті.


 У креативній індустрії часто кажуть “виходьте за межі”. Але не кажуть, що перед тим, як за них виходити, їх потрібно встановити. Чудові рішення зазвичай народжуються з обмежень.


 Якщо ви працюєте з ідеями, не нехтуйте концентрацією. Можливо, вміння зосереджуватися на задачі – це взагалі для вас найважливіше. Хочеться гуляти – гуляйте. Хочеться сидіти в кафе – сидіть. Хочеться медитувати – медитуйте. Потреба в концентрації – це одна з причин, чому в креативних сферах медитація вже давно стала звичною справою.

Читайте також у рубриці Конспект
Що і як говорити, щоб вас почули іноземці?
Про це розповіли Тома Істоміна, співзасновниця та заступниця головного редактора Kyiv Independent та Дарина Шевченко, CEO Kyiv Independent
/ Які книжки читають експерти та організатори фестивалю «Книжкова країна»
Добірка книжок, на які варто звернути увагу
Як протистояти оновленим російським ІПСО: рекомендації медіаекспертів
Українські медіаексперти виокремили конкретні загрози та дали рекомендації, як з ними впоратися.
Як побороти застарілу систему: кейс «Армія ТV»
Огляд роботи оновленого медіаресурсу Міністерства оборони України
Як медіа працювати з Telegram. Кейс «Ґрунту»
Основним складником успіху є довіра до вашого бренду
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень