fbpx
Конспект/Книги

Що читають тату-майстрині: книжкова полиця Уляни Нєшевої

admin, 27.04.2024

Уляна Нєшева — художниця й тату-майстриня. Останні 10 років розвивалася в тату-мистецтві. У 2022 році відкрила власну тату-студію 6:19 STUDIO в Києві. За останні роки Уляна розширила свою роботу на сферу моди, а також почала писати й розвиватись у напрямі живопису.

«Книжки про мистецтво — це ще одне джерело натхнення та спосіб відділитися від тягаря вимушених відповідальностей хоч на якийсь час. У цей час ти звільняєш місце для себе та для свого внутрішнього Я. По-друге, це корисно та пізнавально.

Бути митцем  — це перебувати в постійному процесі пошуку сенсів та способів доторкнутися до зовнішнього світу за допомогою мистецтва».


Йоганнес Іттен, «Мистецтво кольору»

Хто такий Йоганнес Іттен?

Швейцарський експресіоніст, художник, дизайнер, викладач, письменник і теоретик мистецтва. Йоганнес Іттен розробив складну теорію кольору і став автором кольорового кола, яке дизайнери використовують донині. Він розробив систему, яка пов’язувала колірні палітри з типами людей і порами року. Його робота над кольоровими контрастами, яка характеризувала сім різних типів порівнянь, була важливою для розвитку оп-арту і також вплинула на палітри, які розробили косметичні компанії наприкінці ХХ століття.


«Ця книжка була мені цікавою тим, що дала змогу порівняти мої інтуїтивні способи роботи з кольором та взагалі його сприйняття з описаними в ній законами та правилами».


Рік Рубін, «Творчий акт: спосіб буття»

Хто такий Рік Рубін? 

Рік Рубін — успішний продюсер, автор пісень. Засновник лейблів Def Jam Recordings і American Recordings, а також відомий своїми численними співпрацями з різними артистами, серед яких Джонні Кеш, Jay-Z, Red Hot Chili Peppers, Ед Ширан, Леді Гага та Каньє Вест, Imagine Dragons.

Він досягнув критичного та комерційного успіху, отримавши численні нагороди, такі як Греммі, почесний ступінь Нью-Йоркського університету та звання «Хітмейкер року» на церемонії нагородження Music Week’s 2020 Awards.

Рубін здійснив революцію в музичній індустрії, об’єднавши популярну та андеграундну музику та створивши інноваційне звучання.


«Цю книжку можна сприймати як посібник, що містить актуальні поради для митця на кожному етапі створення проєкту. А також як цікаві думки для осмислення творчого процесу, що дають змогу допомогти усвідомити своє сприйняття та почуття під час створення мистецтва».


Сергій Жадан, «Усі вірші. 1993—2023»

про Сергія Жадана

Сергій Жадан – один із найвідоміших сучасних українських митців. Автор десятків поетичних збірок, низки романів, оповідань та есе, учасник музичного гурту «Жадан і Собаки». Жадан відомий ще й громадянською позицією: він брав активну участь у всіх українських революціях, протестах та ключових подіях – з 1990-го року і до Євромайдану в Харкові та волонтерського руху на охопленому війною сході України після 2014 року.

У березні 2022 року Комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.


«Поезія завжди змушує працювати уяву так, як ніщо інше. Допомагає зазирнути всередину та надихнутися своїми ж емоціями та образами, які виринають».


Мішель Пастуро, «Кольори наших споминів»

Чим відомий Мішель Пастуро?

Французький історик Мішель Пастуро був не лише ерудованим мрійником, цікавим оповідачем, а й знаним фахівцем кольорів. Його «хроматичний щоденник» завдовжки в пів століття (1950–2010), простежує історію кольорів у Франції та Європі й охоплює чи не всі царини людського життя: одяг та їжу, спорт і кіно, літературу, мову та живопис, емблеми, герби та прапори, музеї, метро тощо.


«Я б описала це як “захоплива історія життя кольорів”. Цікавий погляд на те, що оточує нас усе життя, про що ми майже ніколи не замислюємося та сприймаємо інтуїтивно. Там усе про колір».

Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх покращення.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень