fbpx
Зсередини

Де слухати аудіокниги. Підбірка сервісів

Багатьма мовами для різних цілей
Коротенко Оля, 19.06.2021

Ми вже зібрали багато добірок книжок на різні запити та для різного настрою. Знайти їх усі можна в нашій рубриці Конспект. 

Ось тут, наприклад, ми розбирали новинки цьогорічного “Книжкового Арсеналу”. А тут розповіли, які книжки читати для побудови work-life balance. Зібрали навіть улюблені книжки редакції — вони ось тут.

Але що, як у вас немає часу читати книжки (або ви просто не виділяєте час на читання)? Б’ємося об заклад, що час послухати книжку у вас точно знайдеться — в транспорті, на тренуванні або під час прибирання.

Аудіокнига, звісно, не зможе замінити паперову, втім, як і паперова — аудіокнигу. Але є цікавий факт: учені проаналізували людський мозок і виявили, що прослуховування аудіокниг та читання збуджує ті самі когнітивні та емоційні ділянки мозку — тобто різниці між форматами книжок мозок не помічає.

У цьому матеріалі ми зібрали список сервісів, де можна слухати аудіокниги. Безкоштовно чи за підпискою; українською, англійською чи навіть турецькою — обирай найзручніший варіант для себе.


 MEGOGO Audio

Два роки тому сервіс MEGOGO, який спершу спеціалізувався лише на трансляції ТБ та кіно, розпочав роботу над аудіонапрямом. Проєкт MEGOGO Audio займається аудіокнигами та подкастами. Наразі кількість аудіокниг на сервісі сягає 10 тисяч, а подкастів — 5 тисяч випусків.

У MEGOGO Audio зібрано аудіокнижки популярних видавництв. Чимало бестселерів доступні безкоштовно, частина — за передплатою, а деякі — продають поштучно, за аналогією до прем’єр фільмів. Також у MEGOGO є власне виробництво аудіокниг, увага тут зосереджена на українській літературі. До запису залучають як професійних дикторів, так і авторів книжок. Також MEGOGO Audio записують аудіосеріали власного виробництва. Перший з них — про Куренівську трагедію.

Спершу розділ MEGOGO Audio був доступним лише для користувачів додатка в смартфонах, але зараз доступ також мають власники автомобілів з аудіосистемами Apple CarPlay та Android Auto.


 “Слухай”

Безкоштовна бібліотека аудіокниг українською мовою. На платформі можна знайти прозові твори й поезії українських класиків. Від Франка й Костенко — до Підмогильного та Мирного. Класичні твори для цієї бібліотеки озвучили відомі теле- та радіоведучі, музиканти, актори театру й кіно. Серед зірок — Даша Астаф’єва, Даша Коломієць, Валерій Харчишин, Павло Зібров, Євген Галич та інші. Твори сучасних письменників озвучують самі автори. АБУК

АБУК — це українська аудіокнигарня. Містить класичні та сучасні твори української та світової літератури: проза, психологія, саморозвиток, бізнес та багато іншого. Сервіс буде корисним і для абітурієнтів — тут є аудіоверсія хрестоматії для підготовки до ЗНО, упорядкована Олександром Авраменком.

Платити потрібно окремо за кожну книжку. Є можливість слухати фрагменти обраних книжок перед купівлею, читати відгуки та залишати власні. Доступ до придбаних аудіокниг дають назавжди, а слухати їх можна в додатку як онлайн, так і офлайн.


 Lingart

Львівські програмісти створили онлайн-платформу, де можна придбати багатомовні інтерактивні аудіокниги. Основна ідея цієї платформи полягає в синхронізації тексту з аудіо. Тобто можна і слухати, і читати. Або по черзі.

Розробники зіткнулися з проблемою відсутності хороших сервісів, де можна було б і слухати, і читати книжку — залежно від ситуації. Наприклад, деяким людям у метро зручніше читати книжки через високий рівень шуму, а під час фізичних тренувань — слухати. Також є можливість обирати мову книжки — українську або  англійську.


 Audible

Audible — сервіс для аудіочитання з найбільшим з усіх доступних каталогом книжок англійською мовою.

Особливість сервісу в тому, що в нього є ціла низка сайтів, приписаних до різних країн. Є основний сайт Audible.com — для США, Audible.co.uk — для Великої Британії, Audible.co.au — для Австралії і так далі. Кожним з них можна користуватися незалежно від того, у якій країні ви проживаєте.

За функціоналом сайти ідентичні, різниця — у каталогах і ціновій політиці. Найширший каталог у міжнародного Audible.com., але він й один з найдорожчих — $15. Дещо менший каталог у британської версії сервісу, а ціна його майже вдвічі нижча. 

Якщо книжка в процесі прослуховування вам не сподобалася, її можна “здати” або обміняти протягом певного часу. Такою послугою можна користуватися не частіше ніж раз на 3 місяці. Storytel

Storytel — один з найвідоміших стримінгових сервісів аудіокниг, що базується у Швеції. На жаль, тут поки немає творів українською мовою, але є понад 10 тисяч книжок російською та понад 50 тисяч англійською. Також можна слухати книжки шведською, німецькою, італійською, болгарською, польською, турецькою та ще 11 мовами. Тут, як і в MEGOGO Audio, є формат аудіосеріалів власного виробництва.

Перші два тижні користування сервісом безкоштовні. Після оформлення підписки ви зможете слухати всі книжки з каталогу й зберігати їх для відтворення офлайн.


 Bookmate

У сервісі Bookmate ви знайдете електронні книжки, комікси, подкасти і, звісно, аудіокниги багатьма мовами світу. Тут, на відміну від Storytel, є аудіо й українською. Також є можливість читати й прослуховувати власні файли — як онлайн, так і офлайн. Під час тривалого використання додаток починає враховувати ваші вподобання й пропонувати нові книжки.

У Bookmate пропонують три види підписок — “Книги”, “Аудіо” та “Преміум”. Оостанній відкриває доступ до всього контенту сервісу. Можна не оформлювати підписку, а оплачувати книжки поштучно. У безкоштовному доступі є класика й непопулярні твори популярних авторів.


 Loyal Books

Велика безкоштовна бібліотека аудіокниг англійською мовою. Ті, хто ще не дуже добре сприймає англійську на слух, можуть одночасно з прослуховуванням читати текст. Книжки шукайте через пошук, обирайте за жанрами або скористайтеся рейтингом найпопулярніших творів. Для дітей і дорослих з початковим рівнем англійської найкраще підійдуть розділи з дитячими книжками й казками.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень