fbpx
Зсередини

“Освіта може бути твоєю зброєю”. Історії студенток, що закінчили курс із бренд-менеджменту 

Про очікування від навчання та застосування отриманих знань
Ракша Лариса, 27.10.2022

У лютому 2021 року ми вперше поспілкувалися з випускниками курсу з бренд-менеджменту з першого набору. Студенти розповіли про роботу до курсу, навички, які хотіли здобути, та перші труднощі в роботі. Відтоді під керівництвом Насті Іванічевої курс закінчили ще декілька груп, які нині вже працюють на ринку комунікацій. 

Щоб подивитися на їхній результат, ми запросили чотирьох героїнь останнього потоку курсу з бренд-менеджменту. Вони поділилися з нами причинами вступу, своїми очікуваннями, розповіли про здобуті навички та порадили з власного досвіду, кому буде корисний цей курс і навчання у воєнний час.


Причина вступу на курс

КАТЕРИНА ІВАНОВА,
КОМУНІКАЦІЙНА МЕНЕДЖЕРКА UPSHIFT

Старт навчання майже припав на початок моєї роботи комунікаційною менеджеркою в проєкті UPSHIFT від ЮНІСЕФ. Хоча ця посада не пов’язана з брендингом, але тема курсу мене дуже зацікавила. Ніколи не знаєш, куди тебе веде життя, але всебічно розвиватися й пробувати себе в різних сферах хочеться завжди.

Також я була впевнена, що знання з курсу можна буде застосовувати для розв’язання певних завдань у моїй теперішній роботі.

Жанна Самойленко, Account Manager В АГЕНЦІЇ Isobar

Я не шукала конкретний курс, але дуже хотіла відірватися від буденності й поринути у щось цікаве. Також у моєму плані на цей рік був пункт щодо навчання на повному курсі бренд-менеджменту офлайн. Коли побачила його скорочену версію та дізналася, що кураторкою буде Настя, то одразу подумала: “Треба йти”. І звісно, мені дуже сподобалися спікери (Ніна Коробко, Марина Батуринець, Настя Котенко), яких хотілося послухати та перейняти досвід.


Настя Юрчишина,
PR-cпеціалістка в агенції “Мольфар”

Мені бракувало глибинних знань з піару, брендингу, маркетингу. Раніше я вже працювала у цих сферах, але робила все інтуїтивно. У певний момент для мене стали відкриттям професійні книжки, теорія, наявність базових hard skills. Тобто здавалося, що в піарі всі працюють на інтуїтивному рівні.

Коли я пішла працювати піарницею в розвідувальну агенцію “Мольфар” — якраз розпочинався курс. Тому все, що ми вивчали, я одразу активно застосовувала у своїй роботі.

Ксенія Олійник, маркетингова менеджерка

Коли Настя зробила анонс курсу на своїй сторінці, то я без вагань одразу придбала його. Так збіглося, що саме в той період я відчула сильний потяг до навчання. Хотілося багато слухати й аналізувати, наповнюватися знаннями й виконувати домашні завдання. Мені було важливо відірватися від новин хоч на мить.



Які були очікування?

Катерина Іванова:

Здебільшого я працюю із соціальними проєктами, тому передусім хотіла зрозуміти, як їх можна зробити брендами. Другий запит був пов’язаний із вивченням загальних трендів у комунікаціях і брендингу. І звісно, хотіла дізнатися, як адаптувати роботу у сфері брендингу до сучасних реалій та проблем.

 Хотілося просто трохи відволіктися

Жанна Самойленко:

Спочатку в мене не було очікувань і я не переслідувала якусь певну мету. Хотілося просто трохи відволіктися. Але коли читала програму, то зрозуміла, що є бажання поглибити свої знання про побудову бренду й підтвердити або ж спростувати наявний досвід.

Настя Юрчишина:

Моя нова робота спонукала до навчання на курсі бренд-менеджменту. Я розуміла, що маю прогалини в знаннях, і хотіла заповнити їх якісним навчанням. Саме так і стався мій метч з Bazilik: усі знання були дуже потрібні й зробили досвід навчання позитивним.

 Першочергово була потреба в нових подіях, щоб завантажити голову знаннями замість новин

Ксенія Олійник:

Передусім хотілося класних людей на курсі та професіоналів у своїй ніші. Це стосувалося як лекторів, так і студентів. Щодо знань, то була необхідність їх структурувати. Я мала вже певні навички завдяки здобутому досвіду, а ось базових знань бракувало.

Але жодних очікувань я не будувала, оскільки першочергово була потреба в нових подіях, щоб завантажити голову знаннями замість новин.


Про складнощі та мотивацію

Катерина Іванова:

Напевно, це звучатиме дивно, але найскладнішим було висидіти на місці до кінця лекції. Оскільки навчання починалось одразу після робочого дня, коли енергії вже було мало. Але я знайшла для себе ідеальну формулу — виходила слухати лекції у парк. Зміна локації допомагала перезавантажитися та сконцентруватися на навчанні.

Мене дуже мотивували спікери й кураторка, що постійно підтримувала з нами зв’язок. Ну і, звісно, якась особиста жага до навчання. Це дуже підтримувало мій психологічний стан.


Жанна Самойленко:

Не можу сказати, що були складнощі. Дуже спонукав до навчання чіткий розклад і цікаві спікери. Цей курс став чимось стабільним під час регулярних емоційних гойдалок, які були в мене влітку.

До курсу я вже була ознайомлена з теорією побудови бренду, тому під час лекцій Насті мене цікавив саме досвід, практичні лайфхаки, факапи.


Настя Юрчишина:

Складно було знайти час для навчання в цьому шаленому темпі. І напевно, це єдина складність, з якою я зіткнулась. Мене спонукала до навчання можливість одразу застосовувати отримані знання. Деякі відео передивлялася по 2-3 рази, ретельно опрацьовувала та щодня практикувала різні інструменти.


Ксенія Олійник:

Іноді було тяжко налаштувати себе на навчання ввечері, тому не всі лекції я дивилася в прямому ефірі. Поєднувати навчання з роботою — це складно, але я не пошкодувала.

Я хотіла якогось руху, спілкування з однодумцями, нових знань та структури. Це й було моєю мотивацією до навчання.


Чи застосовували вже отримані знання?

 Нетворкінг став дуже корисною та потрібною частиною нашого навчання

Катерина Іванова:

Так! Я застосовую окремі інструменти, яких навчилась, у своїй роботі. Завдяки цьому мої ідеї “заграли новими фарбами”. До того ж нещодавно я наважилася дати консультацію щодо бренд-менеджменту, вона дуже скоро відбудеться. І в планах уже є ще одна.

Жанна Самойленко:

Протягом останнього року я працюю акаунт-менеджеркою в рекламній агенції та займаюся контентом, тому напряму з побудовою бренду не стикаюся. Але загалом локальні знання, які отримала на курсі, стають мені у пригоді.

Особисто мені курс дав поштовх до роботи. З’явилось чітке розуміння, що попри війну індустрія маркетингу та бренд-менеджменту працює, вона активна. Дівчата були з різних сфер бізнесу, що продовжують розвиток. Нетворкінг став дуже корисною та потрібною частиною нашого навчання.

 З’явилось чітке розуміння, що попри війну індустрія маркетингу та бренд-менеджменту працює

Настя Юрчишина:

Bazilik — ком’юніті спеціалістів, і це також було причиною мого навчання. Я розуміла, що не буду на самоті, а навпаки — буду оточена однодумцями, з якими пізнавально та цікаво.

Як я вже розповідала, навчання на курсі збіглося в часі з початком моєї нової роботи. І це насправді було дуже класно, оскільки я не чекала закінчення курсу, щоб застосовувати нові навички та знання, а одразу пробувала на практиці.

Ксенія Олійник:

Я обожнюю таблиці! Мені важливо, щоб усе було чітко прописано, і напевно, я навіть занудна в плануванні. На курсі Настя дала нам посилання на таблиці, якими вона користується в роботі, і це було знахідкою для мене. Тому так, я застосовую не лише отримані знання, а й користуюся такими деталями.


З вашого досвіду: кому б ви радили курс із бренд-менеджменту?

Катерина Іванова:

Спеціалістам, які вже працюють у комунікаціях або лише хочуть розпочати. Також тим, хто хоче розширити знання в цій сфері та суміжних з нею. І звісно, всім людям, що починають співпрацю з брендами й прагнуть надалі розвиватися у сфері піару.


Жанна Самойленко:

Курс буде корисним для тих, хто розпочинає свій шлях у бренд-менеджменті та маркетингу. Він наповнений базовою інформацією та практикою, що необхідно початківцям. Або ж — якщо ти в професії один-два роки й розумієш, що ще не зробив свій стрибок, то також варто пройти це навчання. Оскільки тим, хто працює у цій сфері довше трьох років, найімовірніше, більша частина інформації, досліджень та кейсів буде відома.


Анастасія Юрчишина:

Курс корисний як для початківців, так і для спеціалістів, що мають досвід. Для початківців є хороша база, що допоможе зрозуміти, як далі працювати у сфері піару. Для тих, хто має досвід, також буде нова інформація та можливість послухати про кейси й помилки інших. Це збереже нерви, час, сили, ресурс.


Ксенія Олійник:

Думаю, курс буде цікавий кожному, хто працює у маркетингу. Адже він побудований не лише на лекціях про бренд-комунікації, а й охоплює знання у сферах SMM, піару, навчає партнерства. Навіть якщо ти вже знаєш певну інформацію, то все одно цікаво її слухати від людей, які мають багато практику та кейси. Цей курс практичний, тому він корисний усім, хто хоче відновити свої знання або здобути нові.

Читай також:  “Хто такий бренд-менеджер”


Підсумок про навчання у воєнний час

Катерина Іванова:

Освіта — це також наша зброя, тому навчання зараз точно на часі. Мене мотивує кожен українець. Адже поки ворог деградує та закопує себе в неосвіченість, ми знаходимо ресурс для навчання та створюємо неймовірні речі навіть з націленими в наш бік ракетами.

Звичайні буденні справи також додають сил, як і час із близькими, дають можливість удосконалюватися та працювати. Інколи здається, що не можу змусити себе робити хоча б щось, але варто не забувати про відпочинок і все одно братися до справ.

Жанна Самойленко:

Якщо людина має ресурс, то навчання актуальне завжди. Наприклад, у мене влітку було емоційне піднесення, й у той період курс сприймався легко, але восени ситуація змінилася. Тобто все залежить від емоційного стану.

Знаходити можливості для розвитку точно потрібно, оскільки зараз усе дуже мінливо. Ми не знаємо, чи буде актуальною наша робота через рік, а ось нові знання зайвими не будуть. У межах курсу є класний нетворкінг зі спікерами та іншими студентами, що дає можливості та коло для спілкування.

 Поки ворог деградує та закопує себе в неосвіченість, ми знаходимо ресурс на навчання та створюємо неймовірні речі

Настя Юрчишина:

Важливо розуміти, що тобі необхідно, розставити пріоритети, визначити мету навчання. Це найбанальніші пункти, але якщо заглибитись, то можна виявити інші інтереси та вектори для розвитку. Наприклад, хтось іде навчатися у сферу SMM, хоча насправді йому цікавий копірайтинг. Тому важливо бути чесним із собою.

Я поставила собі саме такі запитання й зрозуміла, що мені необхідно піти на курс із бренд-менеджменту.

 У процесі ти стаєш сильнішою, розумнішою, і проживати війну та читати новини стає трохи легше

Ксенія Олійник:

Навчання додає сил. У процесі ти стаєш сильнішою, розумнішою, і проживати війну та читати новини стає трохи легше. Знання додають упевненості в собі, своїх ресурсах і компетенціях. Це зараз дуже важливо. Також лекції відволікають від новинної стрічки та нагадують, що життя триває.


Про курс 

Курс, який дасть базу для роботи з комунікаціями брендів та допоможе актуалізувати ваші знання в оновлених умовах підприємництва в Україні та за її межами.

Програма буде корисна тим, хто прагне зрозуміти, які знання будуть найдоцільнішими в роботі з брендами протягом наступного року; що необхідно враховувати під час адаптації своїх проєктів до різних ринків; та загалом — як створювати сильні комунікаційні рішення.

Формат курсу — це серія з 20 лекцій по 3 години в онлайні.

Старт навчання: 1 листопада.

Записатися на курс

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень