fbpx
Зсередини

Я закінчив курс з бренд-менеджменту

Чотири історії студентів
Данилюк Даяна, 12.02.2021

Ми вже розповідали про професію бренд-менеджера у розмові з трьома українськими фахівчинями й дізналися, як працювати з міжнародними брендами та які навички для цього потрібні.

Сьогодні ми поговорили з чотирма студентами Bazilik School, які завершили Brand Communication Full Course і вже встигли застосувати отримані знання в роботі.


Яся Олексин, 
Junior Marketing Manager 
в INSTYTUTUM
Марина Тушина,
brand&marketing director бренду здорової їжі Green Chef

Ісмаїл Ганаваті, 
власник барбершопу М15barbershop
Аня Ковальчук,
бренд-менеджерка на фрилансі 


Як ви потрапили на курс з бренд-менеджменту?

Яся Олексин:

Я студентка 4-го курсу Міжнародних комунікацій, і завжди знала, що комунікації — це моє. Проте було складно обрати напрям, у якому я б хотіла розвиватися, адже їх дуже багато. Довгий час я не наважувалася піти на курс з піару, SMM чи копірайтингу, бо це все здавалося лише частинами того, чим я б хотіла займатися.

Тож коли побачила анонс курсу Brand Communication усе стало на свої місця. Мене привабила програма навчання, у якій були блоки, присвячені різним каналам та інструментам комунікацій. А коли побачила спікерів курсу, то вирішила, що точно маю повчитися у цих людей і особисто поспілкуватися на теми, які мене найбільше цікавили.

Аня Ковальчук:

За пів року до початку курсу, я пішла з компанії, у яку довго хотіла потрапити. У мене ніколи не було мети працювати тільки заради грошей — мені важливо, щоб робота надихала, була драйвовою і приносила задоволення. Тоді почався період пошуку себе. Я замислювалася над тим, що подобається найбільше та де б можна було проявити себе по-максимуму.

 Мені завжди подобалися компанії, які вкладаються не тільки у свій продукт, а й у свій бренд. Компанії, які пропонують не просто якісний продукт, а й емоції

Так я почала звертати увагу на все, що мене оточує. Наприклад, на книги, які купую. Більша частина моєї бібліотеки — це книги про бренди й людей, які їх створили. Мені завжди подобалися компанії, які вкладаються не тільки у свій продукт, а й у свій бренд. Компанії, які пропонують не просто якісний продукт, а й емоції. Компанії, які роблять класну комунікацію й мають чітке позиціювання, цінності та місію.

Ісмаїл Ганаваті:

Я йшов на курс, бо хотів дізнатися, як створюють бренд і як він взагалі з’являється: спочатку це думки та ідеї в голові, а що далі?

Хотілося знати, як реалізувати всі задуми та що для цього робити — як розвивати бренд і яку роль тут відіграє бренд-менеджмент. Ці знання потрібні були мені не тільки, щоб “спробувати”, але й для того, щоб знати, які саме дії можуть бути справді корисними.

Марина Тушина:

Однієї миті я зрозуміла, що мені не вистачає ковтка свіжого повітря. Тому довгий час шукала, де могла б отримати додаткову освіту з комунікацій.

У мене було багато особистих критеріїв вибору.

Не хотілося платити за курси для початківців або тільки за теорію, а оскільки сама професія охоплює багато сфер і завдань — шукала відповідну програму.

У Насті Іванічевої, кураторки курсу Brand Communication, багато класних кейсів у портфоліо. А коли я побачила ще й програму курсу, лекторів і концепцію — мені дуже відгукнулося. Питань не залишилося, було лише чітке: “Так, це воно!”


Ким ви працювали до курсу? 

Яся Олексин:

Останні 6 років я займаюся портретною фотографією, але мені ніколи не хотілося зупинятися лише на цьому. До курсу працювала над дрібними фриланс-проєктами (писала тексти для соцмереж, координувала команду і т. д.), а також проходила стажування в агентстві.

Завдяки курсу я змогла почати свій шлях у бренд-комунікаціях, почавши працювати в INSTYTUTUM. Кураторка курсу Настя Іванічева надіслала в нашу бесіду вакансію, і я вирішила відправити своє резюме, бо завжди хотіла працювати з комунікаціями у сфері б’юті. Зараз продовжую вчитися і регулярно повертаюся до матеріалів курсу, зокрема до теми про контент та колаборації. Завдяки отриманим знанням, я працюю над новою стратегію Digital-комунікацій для Global-напряму.

Аня Ковальчук:

До курсу я працювала в агентстві Havas Digital Kyiv акаунт-менеджером, спілкувалася з клієнтами, з внутрішньою командою, писала медіаплани й стежила за їхнім виконанням.

Робота в агентстві — це незамінний досвід, постійна динаміка, різні клієнти і проєкти й всі завдання “на вчора”. Але мені хотілося більшого. Мені цікавий Digital-маркетинг як інструмент, але в межах глобальної стратегії бренду.

Зараз я працюю бренд-менеджеркою на фрилансі — допомагаю деяким проєктам зі створенням бренду.

Марина Тушина:

Колись я напишу цілу книгу під назвою “Ким я тільки не працювала”. Я продавала взуття, була менеджеркою поліграфії, займалася івентами, а вже у 20 років керувала цілою командою в просторі Inveria.

Також довгий час займалася фотографією і була SMM-ницею.

У мене багато різноманітного досвіду роботи. Я трудоголік і працюю з 17-ти років, щоразу пірнаючи в роботу з головою. Проте маю одне правило — обирати тільки ту справу, що драйвить.

Вже четвертий рік я працюю brand&marketing director компанії здорової їжі Green Chef. У травні ми плануємо відкрити власну кав’ярню, а у червні — запустити новий бренд Yang.

 У мене багато різноманітного досвіду роботи. Я трудоголік і працюю з 17-ти років, щоразу пірнаючи в роботу з головою. Проте маю одне правило — обирати тільки ту справу, що драйвить

Ісмаїл Ганаваті:

Я займаюся барберингом з 2013 року. До 2016 працював у різних місцях: не все мені підходило і не завжди виходило узгодити щось з власниками. Тому я вирішив створити власний барбершоп — М15barbershop.

За цей час доводилось працювати з різними людьми, які допомогли мені. Але зараз я самостійно обслуговую клієнтів, а також керую закладом.


Яких навичок і знань вам не вистачало?

 Найбільше сподобалось, що ми оцінювали конкретні ситуації з двох сторін — як представник бренду та інфлюенсер, піарник-журналіст тощо

Яся Олексин:

До курсу мені бракувало систематизації інформації. Я постійно читала книги, переглядала лекції й просто слідкувала за всім, що відбувається в комунікаціях. Проте було важко об’єднати все і скласти в єдину картину “бренд-комунікацій”. Також до курсу в мене було лише приблизне уявлення того, що потрібно робити, але я не розуміла, як робити це правильно. Вдалий підбір лекторів та грамотна побудова курсу розв’язали цю проблему.

Найбільше сподобалось, що ми оцінювали конкретні ситуації з двох сторін — як представник бренду та інфлюенсер, піарник-журналіст тощо. Це дозволило зрозуміти специфіку роботи кожного учасника проєкту й те, що має зробити бренд-менеджер для комфортної роботи в команді.

 Тепер у мене склалася повна картина: що, у якій послідовності й навіщо потрібно робити. А найголовніше — для кого

Аня Ковальчук:

Я мала базові знання в маркетингу, але хотілося їх розширити й заглибитися в кожен етап побудови бренду. Зрозуміти, як зробити не просто торговельну марку, а бренд, який любитимуть і поважатимуть, і також які інструменти для цього краще використовувати.

Тепер у мене склалася повна картина: що, у якій послідовності й навіщо потрібно робити. А найголовніше — для кого. Структурувати всі свої отримані знання допомогла дипломна робота. У нас був реальний бренд, для якого потрібно було зробити ребрендинг. Вийшло застосувати всі отримані знання та подивитися, як це працює в реальності.

Під час курсу зрозуміла, яких знань і навичок мені ще не вистачає, тому наступним планую закінчити курс з копірайтингу.

Ісмаїл Ганаваті:

За час навчання я побачив, наскільки ефективний мій бренд і я, як його засновник. Тепер чітко бачу відмінності мого бренду від інших, а також розумію, яка у нього цінність і місія. Також мені стало зрозуміліше, як розвивати бізнес і до кого потрібно звернутися, щоб він зростав. Навчання показало, чого в барбершопі не вистачає та на які речі варто звернути увагу.

До навчання я був менш сфокусованим і не знав, що робити в деяких випадках. Зараз розумію, у якому напрямку потрібно рухати свій бізнес. Здається, отримані знання змінили моє мислення не тільки як власника бренду, але і як особистість. Тепер я відчуваю, що вчитися і розвиватися потрібно в усьому.

Марина Тушина:

Мені завжди не вистачало структури. Зазвичай я просто беру і роблю, команда у мене така ж — ракети. В якийсь момент хаосом навколо стало важко керувати, а особливо під час створення нового проєкту.

Мені добре запам’яталася лекція Михайла Шишкіна про створення бренду з нуля. Тому що паралельно з його лекціями я працювала над створенням реального бренду.

Сьогодні моя робота структурованіша — усе заплановано, а в арсеналі значно більше інструментів.

Від цього почуваюся впевненішою.


Що для вас, як молодого бренд-менеджера, зараз найважче?

Яся Олексин:

Я дуже ідейна людина, і мені потрібно дисциплінувати себе, щоб не просто вистрілювати ідеями, а реалізовувати їх. Ну і як у будь-кого на старті кар’єри, мені буває страшно наробити помилок, особливо, коли відповідальності стає більше. Але, як показує практика, цей страх не завжди обґрунтований — потрібно не занижувати своєї самооцінки та більше вірити в себе.

 Поки що я відчуваю багато натхнення — у голову прийшли нові ідеї, з’явилася впевненість, і я зрозумів, наскільки гнучким можна бути в бізнесі

Ісмаїл Ганаваті:

Зараз найскладніше залучити нових клієнтів, а також зберегти рівень цілісності й стабільності в усіх аспектах, зокрема, і в обслуговуванні.

Поки що я відчуваю багато натхнення — у голову прийшли нові ідеї, з’явилася впевненість, і я зрозумів, наскільки гнучким можна бути в бізнесі. Завдяки тому, що у нас були різні лектори, ситуації можна було розглядати з різних кутів. Навчання на курсі стало для мене дуже цікавим досвідом, і я вдячний кожному лектору, який поділився знаннями й навичками.

Марина Тушина:

Найскладніше знайти час і зберігати баланс.

Після курсу я чітко зрозуміла, що відточені знання потрібно застосовувати на практиці, а більше уваги приділяти саме команді. 

Наразі до моїх обов’язків входять не тільки класичні завдання, але й запуск бренду, активна участь у будівництві, генерація ідей і підтримання всього, що ми вже створили.

Цього року плануємо кілька WOW-колаборацій, любов до яких у мене виникла саме під час курсу.

Головне, що я зараз роблю — це продовжую вивчати нове, повторюючи давно забуте старе.

Аня Ковальчук:

Зараз найважче з чим я зіштовхуюся — це нерозуміння клієнтами, чому важливо так багато уваги приділяти аналізу, побудові бренд-моделі та стратегії.

Вони приходять просто, щоб їм придумали візуальну концепцію або зробили контент-план. Тому спочатку доводиться добре пояснювати, навіщо це все треба. Але я вірю, що з кожним роком дедалі рідше виникатимуть запитання, чим же займається бренд-менеджер і навіщо ми це все робимо.


Дізнатися більше про роботу з брендингом, опанувати базові інструменти комунікацій та знання для створення бренду можна на Brand Communication
Full Course під кураторством Насті Іванічевої у Bazilik.

 Записатися  


Підтримай нас на Patreon!

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень