fbpx
Кейси

“Оскар” у світі креативу: розповідаємо про “Каннських левів”

Якою є найбажаніша для креативників нагорода
Мар'яна Хемій, 30.06.2021

21-25 червня у Каннах відбувся 69-й Міжнародний фестиваль творчості “Каннські леви”. Читайте про виникнення ідеї фестивалю, його особливості й напрями роботи, а також про перемоги українців.


З чого все почалося

Ідея фестивалю виникла в рекламників на Каннському кінофестивалі. Творці рекламних роликів вирішили, що не лише колеги з кіноіндустрії заслуговують визнання. Уперше “Левів” вручили у Венеції 1954 року. Другий фестиваль відбувся в Монте-Карло, а третій — у Каннах. Після цього його почергово проводили то у Венеції, то в Каннах. З 1984 року Канни стали єдиним місцем проведення. За цей час “Леви” переросли з фестивалю рекламних роликів у найбільше у світі свято креативу.


Нагороди

“Каннський лев” вважається найбажанішою нагородою, “Оскаром” у сфері креативу. Ним нагороджують тих, хто зробив видатний внесок у творчу галузь. Прототипом трофея став лев із площі Сан-Марко у Венеції.

Роботи переможців нагороджують бронзовими, срібними та золотими левами. Окрім того, серед робіт, які отримали золотого лева, обирають найкращу — їй присуджують Гран-прі у відповідній категорії. Є ще титанові леви — їх вручають за роботи, що вирізняються інноваційністю й мисленням, яке виходить за межі звичного, задаючи нові напрями всій галузі. Також учасникам вручають спеціальні нагороди.

Роботи учасників оцінює журі, до складу якого входять експерти різних галузей з усього світу: кіно, засобів масової інформації, видавничої справи, охорони здоров’я, дизайну, радіо, мобільних пристроїв, брендованого вмісту та розваг, електронної комерції, PR, соціальної сфери.


Місія

Мотто “Левів” — “The Home of Creativity”, слоган — “Unlock your creative potential”. Організатори вбачають у фестивалі місце для людей, які вірять у силу творчих можливостей, ціляться вище й прагнуть просунутися вперед. Творці “Каннських левів” переконані, що креативні досягнення рухають людей, бізнес та суспільство вперед.


Напрями

Окрім рекламних роликів, журі оцінює креативність інших засобів комунікації. Основний конкурс “Каннських левів” охоплює 27 категорій, кожна з яких має підкатегорії. У різні роки додавалися нові категорії: The Press & Outdoor Lions competition (1992); Media Lions (1999); Radio and Titanium Lions (2005 році); Design Lions (2008); PR Lions (2009); Filmcraft (2010); Creative Effectiveness (2011); Branded Content & Entertainment and Mobile Lions (2012); Innovation (2013) та Creative eCommerce та Social & Influencer (2018). У межах конкурсної програми “Каннських левів” також відзначають Young Lions. Це конкурс для молодих креативників віком до 30 років.

Проєкти можуть отримати нагороду одразу в кількох номінаціях. Наприклад, кампанія “Дурні способи померти” австралійської компанії “Metro Trains” увійшла в історію, вигравши у 2013 році п’ять премій Гран-прі: PR, Direct, Radio, Integrated та Film. Шортлісти та переможців оголошують протягом фестивалю.

Читай також: “Дурні способи померти”: ненудна соціальна реклама від агентства McCann


Для кого

Це майданчик для зустрічей та налагодження співпраці спеціалістів зі сфер маркетингу, комунікацій, реклами, кіно, дизайну, медіа та суміжних з ними, а також представників стартапів і бізнесу. Щороку фестиваль збирає близько 11 тисяч делегатів з 90 країн світу, виставка налічує більш як 16 тисяч рекламних робіт, відбуваються семінари від найвідоміших представників креативної індустрії.


Навчальні програми

З 1990-х років фестиваль організовує програму навчання у форматі семінарів і практичних занять. Щороку їх стає все більше. У різні роки учасниками програми були Крістофер Бейлі, Джек Блек, Дженсон Баттон, Нік Кеннон, Аріанна Гаффінгтон, Енні Лейбовіц, Ґал Ґадот, Марк Рід, Фернандо Алонсо, Раян Рейнольдс, Різ Візерспун, Фіона Картер, Дженніфер Гадсон, Вайкліф Джин та інші. 

Читай також: Фестиваль “Каннські леви” запускає освітню платформу


Українські переможці

Першого лева для України отримав проєкт Українського кризового медіацентру “Свідок” у 2017 році в категорії Entertainment Lions for music, здобувши бронзову нагороду. Це частина меморіальної кампанії до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру.

Проєкт “Свідок” українського композитора Святослава Луньова — це нагадування про найбільшу трагедію єврейського народу під час Другої світової війни. Він об’єднав звучання трьох скрипок та зворушливий дитячий спів з незвичною художньою постановкою. Цей музичний твір через містку метафору — свідчення вітру як очевидця — переказує події, що сталися в Києві під час Другої світової війни. Порожні труби позаду виконавців імітують звук вітру й водночас уособлюють голоси загиблих у Бабиному Яру.


Другу нагороду в Каннах отримали креативне агентство Banda та дизайн-студія Republique за дизайн брендингу “Євробачення-2017” у категорії Design. Це перший каннський лев у цій категорії, якого виграли в Україні, і перший дизайн за 60 років існування конкурсу, відзначений високою нагородою.

Гаслом “Євробачення-2017”, яке відбувалося в Києві, був заклик “Celebrate Diversity (“Святкуй різноманіття”). За основу візуального образу взяли традиційне українське намисто, елементи якого, намистини, символізували учасників конкурсу. 


У 2019 українці з ISD Group виграли третього — бронзового лева в категорії Creative Data: Data Storytelling. А також троє молодих креативників отримали Young Lions — золото в категорії Film і два срібла — в категоріях Design і Print.

Читай також: Креативні фестивалі світу. Колонка Віталія Капустяна

Копірайтери Віталій Капустян та Ілля Янковський з агентства BBDO Ukraine завоювали золото за цей ролик:


Цьогоріч кампанія “Мама зрозуміє та підтримає” агенції Saatchi & Saatchi Ukraine для KyivPride здобула срібло в категорії Outdoor, де змагаються ініціативи у сфері зовнішньої реклами. Це поки що перша і єдина нагорода в історії України в цій номінації.

Читай також: Кейс KyivPride: бути видимими, захищати, реагувати на інфоприводи

У червні 2020 року над монументом “Батьківщина-мати” в Києві запустили за допомогою дрона веселковий прапор — символ ЛГБТ-спільноти. Відеоролик зняли під таким кутом, ніби “Батьківщина-мати” тримає його в руці.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень