fbpx
Кейси/#КейсДня

“Дурні способи померти”: ненудна соціальна реклама від агентства McCann

Чорний гумор, змістовна пісня, мультяшні герої — ви геніальні
Коротенко Оля, 11.04.2021

Dumb Ways to Die (“Дурні способи померти”) — соціальна рекламна кампанія, яку представила залізнична компанія Мельбурна Melbourne’s Metro Trains у 2012 році.

Metro Trains не хотіли знімати типову нудну рекламу — одну з таких, які часто роблять державні служби. Водночас їм важливо було донести цілком серйозний меседж: “Будьте обережні на коліях”. Для цього компанія звернулася в агентство McCann із запитом на що-небудь оригінальне, що запам’ятовувалось би аудиторії.


В агентстві запит почули та вирішили піти шляхом розваг — намалювали мультфільм із кумедними персонажами й написали пісню, яка одразу запам’ятовується і “заїдає” в голові.

Ще однією родзинкою став сюжет мультика — в ньому з гумором розповідають про дурні способи померти: підпалити своє волосся, потикати палицею ведмедя грізлі, вживати прострочені ліки, продати нирки через інтернет, приманювати піраній своїми геніталіями, самостійно вчитися керувати літаком, зняти шолом у відкритому космосі тощо.

Найдурнішими способами померти в ролику називають ті, що пов’язані безпосередньо з потягами: стояти на краю платформи, об’їжджати залізничний шлагбаум та бігати через рейки між платформами.Словом, не обійшлося без чорного гумору. Але саме його наявність в комплексі з мелодією і мультяшними персонажами дали такий вау-ефект — ролик дуже швидко став вірусним. Уже через добу пісня Dumb Ways to Die виходить в топ-10 чарту iTunes. За дві доби відео на YouTube збирає майже 3 млн переглядів, а ще через день відмітка досягає майже 5 млн. Через місяць пісня з реклами стає настільки популярною, що обганяє в чартах iTunes Ріанну з її хітом “Diamonds” і посідає почесне шосте місце.В агентстві McCann, відзначивши шалений успіх ролика, не стали зупинятися на одному лише музичному відео і продовжили розвивати інші формати кампанії: зовнішня реклама, плюшеві іграшки з героями мультика, караоке-версія пісні, мобільний додаток, навчальний посібник і навіть мобільна гра, в якій потрібно піддавати героїв небезпеці (а не навпаки, як зазвичай буває).

У результаті рекламна кампанія отримала купу нагород. Серед них Best Of Show на One Show, Grand Trophy і Канни — 28 левів, 5 з яких — Гран-прі.

Основною метою кампанії, за словами креативного директора McCann, було достукатися до аудиторії, яка не хоче чути жодних повідомлень про правила безпеки. І привернути увагу до питання поведінки на залізничних коліях справді вдалося: Metro Trains відзначили, що кількість смертей і нещасних випадків на залізничних платформах їхньої мережі після виходу реклами скоротилася на 21%.

Ось так “Дурні способи померти” можуть рятувати життя, а ще — розважати й надовго осідати в головах людей по всьому світу.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень