fbpx
Кейси/Рекламний бліц

Рекламний бліц з Артемом Кареліним

Добірка рекламних кейсів від креативного директора агенції Banda
Bazilik Media, 30.06.2024

Артем Карелін працював над рекламними кампаніями для Comfy, ПриватБанку, а також для Міністерства оборони. Це буде саме українська добірка: «Зараз страшенно складний період для творчості. Шаблони зваблюють безпечністю, перші ідеї злипаються в купу й не дають рухатись далі. Але незважаючи на все це, у нас зʼявляються класні роботи. І хочеться про них говорити», — каже креативний директор Banda Agency.

Що вразило з нещодавнього?

Артем: З останнього-останнього — Drama Queen та їхній ролик «Своя сорочка» для Etnodim. Як завжди, по живому. Хоча, здавалося б, скільки там цього живого залишилось. Подобається пошук українського вайбу. Хороша режисерська робота.

Довідка: Бренд Etnodim запустив колекцію, присвячену вишивці, яка майже не збереглась. А початком проєкту став ролик від агенції Drama Queen, у якому розповіли про непросту для багатьох українців подорож до усвідомлення власної ідентичності.

Щоб узяти відповідальність за своє та передати наступним поколінням. Навіть якщо треба буде стати першим у цьому ланцюжку. У ролику головна героїня проходить шлях від «Я втомилась від цього вайбу: як умру, то поховайте…» до «Я хочу знати, про що цей хрестик» та «Хочу все передати дітям».


Хто викликає заздрість?

Артем: Багато хто насправді. Gres Todorchuk та Fedoriv роблять дива для United24, Spilka — взагалі для всього українського дизайну, а в Олега Томіна найкращі кучері та почуття гумору у світі. Ще, авжеж, Bickerstaff. Їхні «Хортиця», «Галичина-Донбас», ролики для «Ескулаб». Дуже різні, але справді класні роботи. В «Ескулаб» ще й прекрасна робота режисера.

Довідка: У 2023 році агенція Bickerstaff спільно з медичною лабораторією «Ескулаб» створили кампанію «Зазирни вглиб себе», яка заохочує людей до самопізнання. На наші вчинки впливають тисячі причин, як-от високий рівень кортизолу, нестача заліза в організмі чи дисбаланс гормонів. 

У серії роликів агенція показала, що людина, яка вам нахамила, необов’язково погана. Можливо, у її організмі просто завищений рівень кортизолу, і це можна виправити. «Навіщо? Чому? Навіщо я плюнула їй в сумку? Хіба це я, я – така людина? Може, гормони скачуть?», – розмірковує героїня в одному з роликів.


Що захоплює?

Артем: Тут очевидно. Щире захоплення викликають усі українські бізнеси, які розвиваються, створюють нові сервіси та фічі, дають нам роботу, випускають нові кампанії та допомагають армії.

Наприклад, ОККО. Взяли й перевели комунікацію на військові рейки. Вже третій рік вперто качають «ОКО ЗА ОКО», допомагають армії. Особливо радію, коли бачу наліпки з очима на машинах.

Ще захоплююсь тим, як у допомогу включились стендапери. Мабуть, найцікавіше з усіх це робить Василь Байдак.


Якщо одна реклама, то яка?

Артем: Ой, ну тут є велике бажання перестрибнути до світової реклами й показати щось «упороте» з Liquid Death. Наприклад, їхню клізму. Взагалі мені зараз подобається щось вигадувати в реальному світі, а потім знімати про це рекламу. Це довше й трохи складніше, але завжди виходить дуже кльово. Наприклад, ЦейГолуб для KABANOSY від нашого юніту Branded Content.

Довідка: Завданням для Banda було розповісти, що KABANOSY від «Дмитрук» можуть зберігатися 90 днів без холодильника. Оскільки бренд KABANOSY є добре відомим, треба було зробити щось таке, що зупинило б людину в стрічці. Команда придумала випустити лімітовану колекцію магніт-тримачів у вигляді голуба на холодильник. ЦейГолуб став головним героєм кампанії – в усіх матеріалах він подається як нанотехнологічний гаджет.


Плакав від реклами? Якщо так, то від якої?

Артем: Ага, плакав. Особливо на початку повномасштабної війни. Памʼятаю, як наша Сашка Щербакова співала колискову If You Don’t Close the Sky на сцені мітингу в Берліні. Сильно порвало. Взагалі в той час багато ревів. Зараз уже менше.

Довідка: На 2-й тиждень повномасштабної війни Banda запустила адвокаційну кампанію If You Don’t Close the Sky з благанням до міжнародних партнерів закрити небо над Україною. Close the Sky — колискова для дітей і про дітей, які через російську агресію не можуть спати спокійно. До кампанії долучались українці, які співали своїм малюкам: «Якщо не закриєте небо, я помру. Якщо не закриєте небо, мама плакатиме», — та публікували відео з гештегом #closethesky

Читайте також у рубриці Рекламний бліц
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Рекламний бліц з Андрієм Міщенком
Креативний директор і стратег про кейси, яким він заздрить і які його смішать
/ Рекламний бліц з Іллею Ануфрієнко
Добірка рекламних кейсів від власника та директора креативної агенції Bickerstaff.899
/ Рекламний бліц із Дмитром Лютим
Добірка рекламних кейсів від голови креативного відділу агенції Bickerstaff.734
/ Рекламний бліц з Ігорем Фінашкіним
Підбірка кейсів від засновника та креативного директора агенції I AM IDEA
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень