fbpx
Зсередини/Репортажі

OFFF Barcelona 2024: головні інсайти фестивалю

Bazilik Media, 30.04.2024

OFFF Barcelona — це один із найбільших фестивалів креативності та дизайну. Він відбувається щороку в Барселоні та збирає тисячі творчих професіоналів з усього світу. На фестивалі представлені лекції, майстер-класи, виставки та інтерактивні демонстрації від провідних дизайнерів, художників, рекламних агенцій та креативних студій. 

Дизайн-лідерка та креаторка інноваційних навчальних досвідів Аліна Король відвідала фестиваль цього року та поділилася з нами основними інсайтами та цікавинками події.

Я займаюсь дизайном інтерфейсів та чула про фестиваль від знайомих дизайнерів-креативників. Найбільше на OFFF висвітлюються роботи, пов’язані з графічним дизайном, візуальними ефектами та анімацією, а також креативні рекламні кампанії. Хоч це і не прямий мій профіль, адже я займаюсь дизайном продуктів, я дуже хотіла потрапити на фестиваль та отримати дозу натхнення, познайомитися з людьми та подивитися, чим живе та дихає світовий дизайн.

Фестиваль почався з фільму Studio Mals & Setreset Films, які заявили, що роблять усі відео руками. Жодного штучного інтелекту 🙃 Доволі сміливо, як для 2024 року!

На початку команда показала, як відбувався процес роботи над фільмом. Усіх персонажів створювали та відшивали вручну. А в якийсь момент зрозуміли, що виходять за межі встановлених дедлайнів, і попросили маму одного із членів команди пошити деякі речі для персонажів фільму.

Також дещо купували в магазині, у відділі для новонароджених. Розповідь про процес створення фільму була дуже відвертою та милою, тому пропоную і вам переглянути цей фільм:


Серед виступів дизайн-студій найбільше мені сподобався виступ студії Buck. Вони не просто показали кейси, над якими працювали, а й поділилися секретами того, як будують дизайн-процес роботи над клієнтськими проєктами. А також розповіли про основні принципи, якими керуються в процесі створення айдентики.

Дизайн-процес створення нового бренду в студії Buck має такі етапи:

1. Think&Wonder;

2. Play&Explore;

3. Make&Make it Better.

 Ця студія стала для мене відкриттям фестивалю

Найкраще цей процес було показано на прикладі їхнього проєкту для Github. Ось тут ви також можете побачити деталі. Підхід нагадав мені повноцінну роботу над продуктом: із проведенням досліджень, створенням персон та докладним вивченням цільової аудиторії. Ця студія стала для мене відкриттям фестивалю.


Однією із найбільш натхненних стала презентація Timothy Goodman, який відомий своєю сміливістю у творчості. Він часто поєднує графічний дизайн з особистими дослідженнями та вираженням емоцій. Тімоті працював із багатьма крутими брендами: Nike, Uniqlo, YSL.

На фестивалі він розповів про свій шлях, провали, які думки та події вплинули на те, де він зараз.

Поділюсь з вами деякими фактами:

1. Тімоті 15 місяців працював в Apple. Це була класна робота, щоб розповісти мамі, але він відчував усередині себе лише порожнечу.

2. Його першою колаборацією з Uniqlo стала колекція одягу з авторськими малюнками. Вона була доволі успішною та популярною у всьому світі. Незважаючи на це, Тімоті депресував та врешті зрозумів, що успіх — це не завжди про ментальне здоров’я.

3. Тімоті виріс у небагатій сім’ї, у дитинстві він мріяв про кросівки Nike. А коли випустив свої авторські кросівки в колаборації з Nike, відчував невимовне щастя. Колись той хлопчик, який писав лист бажань, про таке навіть не мріяв.


Найбільше я очікувала на виступ Стефана Загмейстера. Я обожнюю його книжку «Краса», що є в перекладі українською.

Під час панельної дискусії на фестивалі Стефан розповів про те, як його запросили виступити у Львові.

Сказав, що неймовірно захоплюється українцями, які попри все продовжують творити під час війни.

Стефан Загмейстер, Джессіка Волш, «Краса»

Ключові моменти, які підсвічували чи не в кожному виступі:

  1. Сміливість у рішеннях завжди веде до крутіших проєктів і задоволення собою та своїм результатом.
  2. Саморефлексії та аналіз свого професійного шляху допомагають зрозуміти, що всі стикаються зі схожими проблемами.
  3. Штучний інтелект — це всього лише один з інструментів досягнення цілей.
  4. Треба робити більше спроб, не боятись помилок. Бо помилки — це частина будь-якого процесу.

Замість висновків

Фестиваль дав мені величезну дозу натхнення — я усвідомила, що дуже корисно вибиратися зі своєї бульбашки. І водночас побачила, що роботи українців є набагато сильнішими та крутішими, ніж ті, що були презентовані на Offf.

Дуже хочу побачити наступного року виступи наших дизайн-агенцій та дизайнерів. Європа має побачити рівень наших робіт і почути, в яких умовах ці роботи нині створюються. Нам потрібно розповідати про це більше.

Читайте також у рубриці Репортажі
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Фільм «Лишайся онлайн»: унікальний формат та фокус-групи
Як команда нового українського фільму комунікувала з глядачами на допрем’єрному показі
/ #ДеньОфлайн: чим живе креативне агентство ANGRY
Разом з фотографкою Іриною Тітенко розповідаємо про команду та внутрішнє життя агентства
/ Креатив, реклама і для чого українцям “Каннські леви”
Розповідаємо про важливість нагород і вплив креативних індустрій на економіку, а також про відеоролики із цьогорічного фестивалю креативності
/ Комунікаційна прогулянка Ярвалом із Ксюшею Сергеєвою
Чим відрізняються офлайн- та онлайн-комунікації закладів та як їх можна покращити
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень