fbpx
Зсередини/Репортажі

Фільм «Лишайся онлайн»: унікальний формат та фокус-групи

Як команда нового українського фільму комунікувала з глядачами на допрем’єрному показі
Bazilik Media, 23.02.2024

28 березня 2024 року в український прокат виходить художній фільм «Лишайся онлайн». Це історія про дівчину Катю. Їй випадково потрапляє ноутбук зниклого чоловіка, якого вона за листуванням знаходить в окупованій Бучі.

«Лишайся онлайн» — художній фільм, знятий під час війни, про війну, про волонтерів та всіх українців після 24 лютого. Для розповіді історії автори обрали унікальний формат, скринлайф — коли події відбуваються на екрані ноутбука.

Автори фільму наголошують, що попри часову близькість із нещодавньою премʼєрою документального фільму Алана Бадоєва «Довга Доба», нічого спільного між цими двома фільмами, окрім теми, немає. Їхня історія — це художня «кінопригода», написана сценаристами, на основі подій, які розгорнулися на початку 2022 року.

«Ми почали писати сценарій десь у середині березня. Уже тоді я не відчувала, що це зарано. І зараз я не відчуваю так, і на запитання: “Чи фільм на часі?”, — у мене є відповідь. Для мене це на часі. Для мене це спосіб усе прожити», — коментує режисерка стрічки Єва Стрєльнікова.

Фільм уже здобув перемогу на міжнародному фестивалі Fantasia у Монреалі та викликав хвилю обговорень «української теми» серед іноземних гостей. 

Права на показ фільму придбали міжнародні компанії Dark Star Pictures в Північній Америці та компанія K5 International по всьому світу. Окрім Північної Америки, покази заплановані навесні, після національної прем’єри.

Проєкт «Лишайся онлайн» повністю створений за приватні інвестиції та є бізнес-кейсом, який доводить, що знімати кіно в Україні можна, не тільки очікуючи державних коштів. В Україні дистрибʼюторами фільму виступають відомі компанії Film UA Distribution та Kinomania.

Нині промо фільму «Лишайся онлайн» підтримали найбільші українські бізнеси, такі як Фокстрот, WOG, UKLON, DOMINOS та ін.

20% доходів продюсери фільму задонатять у Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим». Отримані кошти підуть на засоби звʼязку для військових, щоб вони могли залишатися онлайн стільки, скільки треба для Перемоги. Окрім цього, Фонд разом із продюсерами створюють банку «Лишайся онлайн і Повернись живим!» та відкривають збір на 2 млн гривень. Задонатити можна буде з 27 лютого, не чекаючи прем’єри, або ж безпосередньо в кінотеатрі після перегляду стрічки.

18 лютого відбувся закритий показ фільму для фокус-групи. Окрім перегляду, відбулося й обговорення фільму з режисеркою Євою Стрєльніковою. Модераторкою заходу була відома інтерв’юерка Аліна Доротюк.

Окрім участі у жвавій дискусії, кожен учасник фокус-групи отримав конверт з надписом «Ти — частина проєкту» та мав змогу обрати постер, поділитися думками про меседж фільму та його актуальність. 

Усього опитали 40 осіб. 26 із них однозначно порадять фільм знайомим, 17 він дає сили боротися, 29 вважають його на часі. Основними меседжами фільму назвали такі:

  • все для Перемоги;
  • позиція «від мене нічого не залежить» вкрай хибна;
  • ми боремося всюди і завжди;
  • зараз усі ми маємо бути пліч-о-пліч.

«Найголовніший здобуток кожного показу — відгуки глядачів. Раніше, після різних показів, у нас було відчуття, що 90% аудиторії вражені та захоплені фільмом і готові розказувати про нього іншим. Цього разу ми нарешті провели анонімне анкетування та довели наше відчуття математично.

Результати нас дуже тішать. Вони доводять, що фільм «Лишайся онлайн» — глядацький та з великим “сарафанним” потенціалом. І, що особливо цікаво, — великий відсоток людей передивились би фільм ще раз попри тему війни. Думаю, тут відіграв роль формат скринлайф, що дає незвичайний глядацький досвід, є своєрідним “атракціоном” і викликає бажання подивитися ще раз», — коментує продюсер стрічки Антон Скрипець.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх покращення.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Репортажі
/ OFFF Barcelona 2024: головні інсайти фестивалю
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ #ДеньОфлайн: чим живе креативне агентство ANGRY
Разом з фотографкою Іриною Тітенко розповідаємо про команду та внутрішнє життя агентства
/ Креатив, реклама і для чого українцям “Каннські леви”
Розповідаємо про важливість нагород і вплив креативних індустрій на економіку, а також про відеоролики із цьогорічного фестивалю креативності
/ Комунікаційна прогулянка Ярвалом із Ксюшею Сергеєвою
Чим відрізняються офлайн- та онлайн-комунікації закладів та як їх можна покращити
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень