Відволіктись від карантинної реальності, втекти в інші життя, поповнити свою сторітелінгову скарбничку і словниковий запас — от навіщо копірайтерка Fedoriv та кураторка Copywriting Full Course Аня Лісовська зробила добірку легких художніх (і не зовсім) книжок. Урешті-решт, уже й можна почитати книжку, зручно вмостившись у якомусь із парків.
«Абсолютно неожиданные истории» Роальда Даля
Якщо змішати атмосферу Фіцджеральда, героїв Селінджера і три жмені стендапу — вийде ця збірка коротких оповідань. Щоразу, як вам здаватиметься, що ви знаєте, чим закінчиться колоритна історія, автор переверне все з ніг на голову й лишить вас із відкритим ротом. До речі, якщо вам здається, що ви ніколи не чули про Роальда Даля, то це ви просто не знали його імені. Саме він є автором історій про Чарлі та шоколадну фабрику і Фантастичного містера Лиса.
«Ночной портье» Ірвіна Шоу
Життя й режисери привчили нас, що ніщо хороше не впаде на голову просто так — десь далі доведеться платити. Та ось історія, де все не так! Звичайний портьє в готелі знаходить 100 тисяч доларів, і ніхто не приходить, ані за грошима, ані за ним. Він починає жити так, як кожен із нас хотів би: оселяється в готелі, потім їде до Європи… та ви самі маєте дізнатись, що було далі. Спойлер: все завершиться добре, але це не точно.
«Безумно богатые азиаты» Кевіна Квана
Якщо вам колись подобався серіал Gossip Girl — ця книжка вам точно «зайде». Виявилося, що під самим нашим фрилансово-дауншифтерським носом, у тій дешевій та доброзичливій Азії, якою завалений інстаграм, є окремий всесвіт — дуже багатих сингапурців. Приватні літаки, маленькі репутаційні скандали, фамільні палаци, про які не знають навіть гугл-карти, та ювелірні бренди, що, на диво, справді існують, приправлені складними сімейними стосунками. До речі, ця книжка — перша у трилогії.
«Місто дівчат» Елізабет Ґілберт
Нью-Йорк, 40-ві минулого століття і театральна богема — власне кажучи, цього може бути достатньо, щоб зацікавитись. Вівіан, головна героїня, пише листи якійсь Анжелі. Розповідає про те, як 19-річною дівчиною вона вилетіла з коледжу й поїхала жити до своєї тітки, власниці театру середньої паршивості у місті, що ніколи не спить. Усе, що ви вже уявляєте собі далі в цій історії, — відбудеться. І не обманіться ім’ям авторки — тут не буде фірмових ґілбертівських міркувань про життєві сутності, проте будуть розмови про секс, театр, моду й суспільство. Особливе задоволення — послухати аудіокнижку. Адже її читає Альона Долецька, колишня головна редакторка Vogue, з усією своєю харизмою і елегантно надтріснутим голосом.
«Не самое главное» Паоло Соррентіно
Збірка оповідань — не те, чого очікуєш від культового каннського режисера, що подарував нам «Молодого папу» і його продовження, але от вона! А річ у тім, що Соррентіно — ще й сценарист, хоча точніше буде назвати його видатним портретистом. Тож історії, які ввійшли до книжки, — не зовсім оповідання. Це життєві портрети надзвичайних італійців (і фотографії додано). Тут і мафіозі, що живе в підвалі, переховуючись від поліції; і стара мільйонерка, закохана в молодого пілота Формули. Кожна історія, як короткометражка — щемка, прицільна й іронічна.
«Моя бабуся просить їй вибачити» Фредріка Бакмана
Чули про таких бабусь, що фліртують з поліцейськими і чхати хотіли на суспільні порядки? У Ельси така бабуся була, аж поки не пішла від неї, лишивши купу листів. Тепер Ельса має передати всі їх якимось людям. Звісно, там будуть пригоди, і навіть трішки смутку. Проте буде й багато сміху та людської справедливості. Ця начебто наївна казка — для дорослих. І якщо ви вже читали історію цього автора про Уве, то «Бабуся» і наступна книжка «Брітт-Марі була тут» вам теж сподобаються.
«Режиссер сказал: одевайся теплее, тут холодно» Алесі Казанцевої
Усі, хто працює в рекламі, хоч раз у житті читали легендарні тексти цієї авторки, як-от «Путь бобра». Алеся — продюсерка, що довго працювала в рекламному продакшені, а потім пішла в кіно. Весь цей час вона багато і дуже смішно писала про виробничий процес, відносини між замовником, продакшеном, агенцією і режисером. А також між собою, котом, мамою і таксистами. Всі пости зібрали й видали книжкою — це вона і є.