fbpx
Конспект/Книги

Книжкова полиця Анастасії Цибуляк: 7 базових книжок для тих, хто хоче піклуватися про планету

Must read від засновниці екологічного бренду Glossary Organic та екоамбасадорки
Bazilik Media, 14.11.2020

Добірка книжок для всіх, хто цікавиться темою екології та раціонального використання ресурсів, а також для тих, хто замислюється про побудову ековідповідального бізнесу.


“Межі зростання”, доповідь Римському клубу

Ця книжка – одна з перших основоположних теорій про екологію та одне з перших досліджень на тему екологізації.

Усі ми знаємо, що ресурси Землі обмежені. Саме тому автори доповіді “Межі зростання” поставили собі за мету дослідити зростання людської популяції та вичерпність природних ресурсів. Доповідь Римському клубу (так називається міжнародна організація, що об’єднує світову еліту в різних наукових та культурних сферах) була опублікована ще у 1972 році. У ній представлено 12 варіантів розвитку людства.

Як на мене, ця книжка буде цікавою широкій аудиторії – дітям шкільного віку та дорослим; тим, хто давно цікавиться екологією або тільки на початку цього шляху. Головне, що вона допоможе краще розуміти навколишнє середовище й підкаже, які прості дії ви можете робити задля його збереження.


“Змінюється все – капіталізм проти клімату”, Наомі Кляйн

Книжка чудово показує, як під прикриттям боротьби за збереження клімату насправді нам підсовують необільшовизм.

Авторка книжки – надзвичайно крута жінка, смілива та небайдужа фільммейкерка, активістка, журналістка. Вона написала багато бестселерів.

Щоб зацікавити вас до прочитання, скажу – у книжці є просте й зрозуміле пояснення того, чому кліматична криза кидає нам виклик відмовитися від основної ідеології “вільного ринку” нашого часу, перебудувати світову економіку та переосмислити наші політичні системи.


“Шосте вимирання. Неприродна історія”, Елізабет Колберт 

Американська журналістка та оглядачка The New Yorker Елізабет Колберт у 2014 році презентувала свою книжку “Шосте вимирання. Неприродна історія”.

Ця її робота, на мою думку, просто неймовірна. Книжка отримала багато нагород, зокрема Пулітцерівську премію, премію Блейка-Додда від Американської академії мистецтв і літератури, а також увійшла в топ-10 найкращих книжок року за версією New York Times.

Серед читачів, до речі, експрезидент США Барак Обама та Білл Ґейтс.

Варто сказати, що “Шосте вимирання” – це зовсім не наукова праця, а лише особисте дослідження журналісткою природи, людства та їх взаємодії. Авторка цікавиться тим, як людство впливає на природу і до чого призведе вимирання окремих видів живих істот. Від цього книжку читати ще простіше та цікавіше.


“Жити із зеленим серцем. Подбай про себе і планету”, Ґей Браун 

Авторка книжки Ґей Браун – перша у світі екотерапевтка. До речі, окрім літературної діяльності, Браун ще й своєрідна інфлюенсерка. Вона заснувала компанію Greenopia, що займається поверненням навколишнього середовища до здорового стану за допомогою корегування поведінки суспільства, формування в нього малих і великих корисних звичок.

У книжці “Жити із зеленим серцем. Подбай про себе і планету” Ґей Браун запрошує вас подивитися на планету з погляду природи, а не людини, та закликає не боятися прийняти виклики й розв’язувати глобальні проблеми.

Книжка буде корисною тим, хто хоче ініціювати зміни в екологічному житті нашої планети – на рівні себе, свого міста або навіть країни.


“Книжка про сміття”, Галина Ткачук

Лише задумайтесь – сміття переслідує людину все життя. За даними Світового банку, щорічно людство виробляє понад 2 млрд тонн твердих побутових відходів. Саме тому авторка вирішила “познайомити” людей зі сміттям та дослідити, чим воно небезпечне, а чим корисне. У “Книжці про сміття” авторка доступно розповідає про сміття та відходи й різницю між ними.

Книжка була створена для дітей шкільного віку. Утім, вона містить цікаві ілюстрації і факти, які легко можна пояснити навіть малечі. Та й дорослим, гадаю, буде цікаво ознайомитися із цим матеріалом.


«Мета – Zero Waste», Робін Мюррей

Книжка-посібник від одного з найкращих спеціалістів економіки поводження з відходами. Ідеально підійде для усвідомленого читання керівникам великих фабрик, підприємств, політикам та всім, хто посідає керівні посади в компаніях і в той чи інший спосіб може повпливати на проблему надспоживання й надвиробництва.

У книжці автор пояснює, чому полігони, могильники та злив відходів у річки – це не нормально та яку альтернативу можна запропонувати.

Мені здається, ця книжка може бути справжнім дороговказом для керівників комерційних структур та чиновників щодо реальних змін на своєму виробництві та в країні загалом.


“Гроші”, Ванда Мазур

Раціональний роман української авторки Ванди Мазур, у якому вона стверждує, що гроші є ключовим елементом, який пов’язує суспільство та історію його розвитку.

“Те, що сконцентрувало мої ідеї, — це висновки вчених, які дають нашому людству 600 років, і це максимум. Моя мета — прояснити для себе, як зробити, щоб людина, біологічний вид, міг існувати мільйон, два мільйони років, — говорить авторка. — Усе, що ми робимо, можна прорахувати у грошах. З одного боку, це експлуатація. З іншого боку, це неможливість людини розпоряджатися своїм часом”.

Мені здається, що “Гроші” як книжка — це інструмент небайдужості до людства та його майбутнього. А ось самі гроші — це і тригер, і водночас спосіб розв’язання проблем, які можуть нас знищити.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень