fbpx
Кейси

Keep social distancing: як зірки та бренди закликають залишатися вдома

Флешмоби, стріми та ребрендинг
Коротенко Оля, 24.03.2020

Під час пандемії коронавірусу ВООЗ наполегливо радить усім залишатися вдома. Заради власної безпеки та безпеки оточення важливо також дотримуватись соціальної дистанції. Буквально це означає триматися від інших людей на безпечній відстані — щонайменше 1,5 м. До поняття “соціальної дистанції” також входять перебування в самоізоляції і карантин.

У зв’язку з карантином скасовано всі масові заходи: концерти, вечірки, спортивні події тощо. Тому селебретіз і бренди зосереджуються на онлайн-комунікаціях: проводять стріми, влаштовують флешмоби та розповідають, чому важливо залишатися вдома.

Розбираємось, як саме зірки та бренди закликають зберігати #socialdistancing.


Флешмоби та челенджі

Флешмоб #IStayHomeFor

Американський актор і продюсер Кевін Бейкон опублікував допис у Twitter та Instagram, у якому звернувся до людей із проханням залишатися вдома. Він запустив флешмоб під назвою #IStayHomeFor. Учасник має розповісти, заради кого він залишається вдома, і тегнути шістьох людей.

У відео Кевін Бейкон тримає табличку з написом “Я залишаюся вдома заради Кіри Седжвік”, яка є дружиною актора.

До флешмобу одразу приєдналося багато зіркових акторів, музикантів та ведучих. Зокрема, Девід Бекхем, Еллен Дедженерес, Демі Ловато, сестри Феннінг, Елтон Джон та Сем Сміт.

Раніше Арнольд Шварценеггер опублікував IGTV-відео в Instagram, у якому годує своїх віслюка Лулу та поні Віскі. Актор розповів, як проводить час у самоізоляції та порадив слухати медиків і залишатися вдома на час карантину.


Флешмоб #StayHome

Лікарі з Малайзії запустили в Twitter флешмоб #StayHome зі слоганом “Я працюю заради тебе, залишись удома заради мене”. Вони фотографувались у халатах і медичних масках із закликом на папері не залишати домівки в період карантину.

Лікарі нагадали, що у них теж є сім’ї, за які вони побоюються. Однак їхній обов’язок — ходити на роботу, щоб рятувати чужі життя.

Свої фото в соцмережах із проханням залишатися вдома розмістили лікарі з багатьох країн, зокрема й України.


#StayAtHomeChallenge

#StayAtHomeChallenge запустив популярний футбольний акаунт в Instagram — 433.

Суть челенджу спочатку полягала у виконанні двох дій одночасно: потрібно 20 секунд набивати м’яч і при цьому намилювати руки. Згодом правила змінилися — тепер учасники замість м’яча використовують рулон туалетного паперу, іронізуючи в такий спосіб над ажіотажем у магазинах.

Челендж набрав велику популярність спочатку серед світових спортсменів, потім приєдналися й інші користувачі соцмережі. У #StayAtHomeChallenge взяли участь гравці “Ювентуса”, “Реала”, “Манчестер сіті”, “Ліверпуля”, “Севільї” та інші спортсмени. Деякі з них виконували завдання челенджу навіть із зав’язаними очима.


#Quarantinechallenge

Віденський музей Леопольда у своєму Instagram розпочав #Quarantinechallenge. Вони зробили колаж із чотирьох картин, які передають настрій чотирьох днів карантину.

Челендж за принципом дуже схожий на вірусний #DollyPartonChallenge, у якому потрібно було викласти колаж із фотографій для чотирьох різних соцмереж: LinkedIn, Facebook, Instagram та Tinder.

Ініціативу музею Леопольда підтримали й інші музеї. Зокрема, Національний художній музей України, Одеський художній музей та Австрійська галерея Бельведер.


Прямі ефіри

Оскільки на час карантину скасували всі масові заходи в офлайні, люди влаштовують івенти онлайн. Зручним інструментом для цього є прямі ефіри в соціальних мережах — останнім часом їх популярність істотно зросла. Для прикладу, кількість користувачів сервісу Instafeed для організації онлайн-трансляцій в Instagram збільшилась у п’ять разів за останній тиждень.

Серед виконавців стало популярно влаштовувати концерти прямо з дому та стрімити їх у соціальні мережі.

Ось неповний список тих, хто вже співав чи музикував у прямому ефірі:

 Бен Гіббард, фронтмен гурту Death Cab for Cutie, грає і стрімить з дому щодня протягом кількох тижнів.

 LP — співачка, чий концерт у Києві перенесли, зіграла онлайн-концерт.

 Роббі Вільямс дав онлайн-концерт у форматі караоке в Instagram. Свій перформанс артист назвав “коронаоке”.

 Фронтмен гурту Coldplay Кріс Мартін пограв у прямому ефірі Instagram.

 Український гурт O.Torvald розмістив запис онлайн-концерту на своєму сайті.

 Артем Пивоваров підготував студійний прямий ефір на YouTube.

 Дует YUKO зіграв онлайн-концерт в Instagram

 Піаніст, композитор та виконавець John Legend дав концерт на своїй сторінці в Instagram.

 Німецькі рокери Kadavar стрімили концерт у Facebook.

 Попрок гурт «Фіолет» вийшов у прямий ефір з великим акустичним сетом.

 Melovin запропонував фанатам обрати шість улюблених пісень, які зіграв у прямому ефірі Instagram.

 Сергій Бабкін виконував пісні, розповідав історії та активно спілкувався з аудиторією.

Багато хто з артистів під час свого онлайн-виступу передає концертну естафету колегам. Наприклад, John Legend покликав Мігеля та Чарлі Пута. Юлія Саніна з Hardkiss запропонувала Тіні Кароль і Джамалі теж зіграти в прямому ефірі, а Melovin у пості відмітив KAZKA та MARUV.

Також онлайн-журнал про музику “СЛУХ” 24 березня запускає марафон онлайн-концертів — Карантин Live. На своєму YouTube-каналі вони щодня будуть стрімити лампові концерти українських виконавців. Першою гратиме бандуристка KRUTЬ.


Стікер Stay Home

Instagram випустив стікер Stay Home для stories, який повинен нагадати людям, що на час карантину безпечніше залишатися вдома.

Новий стікер розміщений серед інших стікерів для створення stories. Після того, як ви обрали його та опублікували своє фото, воно потрапить в окреме вікно stories — Stay Home.

Усі stories людей, на яких ви підписані, зі стікером Stay Home будуть додаватися в це вікно. У такий спосіб друзі зможуть побачити, як ви проводите час, перебуваючи вдома.

В Україні ця функція поки що недоступна.


Тимчасовий ребрендинг

Деякі компанії змінюють свої логотипи на період пандемії, щоб показати важливість соціальної дистанції. Наприклад, Audi роз’єднав кільця на своєму логотипі, розмістивши їх на “безпечній” відстані, McDonald’s розділив літеру М на дві частини, а Mercado Libre замінив рукостискання на демонстрування біцепсів.

Деякі дизайнери експериментують з логотипами відомих компаній та пропонують свій креативний ребрендинг на період пандемії.

Наприклад, дизайнер зі Словенії Юре Товрлян змінив деталі логотипів відомих світових компаній: MasterCard, Starbucks, NBA, Nike, LinkedIn, Corona та інших. Серію назвав Coronavirus Logos.

У його роботах розкривається тема ізоляції і дистанціювання людей через коронавірус. Дизайнер зазначив, що це лише його бачення того, який вигляд повинні мати логотипи під час карантину, і закликав людей залишатися вдома.






Португальська креативна агенція Klüg також запропонувала свою серію логотипів під назвою Go Home. Концепція проста — на логотипах, де ми звикли бачити людей, вони відсутні:



Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень