fbpx
Конспект

Як “увійти в IT”. Поради карʼєрної консультантки

Юлія Кудіна про важливі навички, дослідження ринку та нетворкінг
Елеонора Чорноморченко, 26.10.2022

Юлія Кудіна — кар’єрна консультантка й головна по людях у Reface. Має 9 років досвіду HR у продуктових IT-компаніях, стартапах та на аутсорсі з хедкаунтом від 100 до 1000+ людей.

18 жовтня Юлія провела лекцію у школі Bazilik School “IT: із чого почати” і розповіла, як починати свій шлях в IT, які скіли потрібні на різних посадах та які алгоритми пошуку тієї самої першої роботи. Ми законспектували основні пункти лекції, а повний запис можна придбати на сайті школи.


 З початку повномасштабної війни багато сфер на ринку праці зіштовхнулось із новими викликами. Не стала винятком і IT-сфера. Профільні курси обіцяють, що в цю галузь легко ввійти за декілька місяців. Однак справжня ситуація така, що початківців багато, а ринку часто немає що їм запропонувати. Наразі є три IT-спеціальності, у яких найбільша конкуренція серед джунів — це QA-інженер, UI/UX дизайнер, Front-end розробник. Ураховуйте це, обираючи спеціальність для старту. 


 Для українців відкрилося більше можливостей у міжнародних компаніях — ми справді відомі тим, що маємо сильних IT-спеціалістів, а зараз вони стали ще затребуванішими. Водночас є одна маленька деталь — загальний рівень володіння англійською мовою в Україні невисокий.

Тому якщо мене попросять назвати одну навичку, яку раджу розвивати абсолютно всім, перш ніж іти в IT, то це буде англійська. Порада універсальна для технічних та нетехнічних спеціальностей.


 На початку пошуку роботи раджу провести дослідження ринку, щоб розуміти, які вакансії актуальні та як вони називаються в різних компаніях. Лише після цього доцільно оновлювати резюме, портфоліо та профіль в LinkedIn. Там важливо “підсвітити” потрібні ринку навички та досвід.


 Використання соціальних мереж і нетворкінгу — ще один етап креативного пошуку роботи. Якщо у вас є мережа знайомих, пов’язаних з IT-галуззю, то цілком нормально — просити їх про допомогу в пошуку роботи. На мою думку, у нетворкінгу є великий потенціал, і за допомогою цього інструменту рекрутмент працюватиме все ефективніше.


 Я люблю IT-сферу за те, що багато компаній обирають кандидатів приблизно 50 на 50 — за хард- та софт-скілами.

Серед хард-скілів можуть бути необхідні знання мов програмування та іноземних мов, робота з операційними системами, системами для ведення продажів, документування та бухгалтерського обліку. Ці всі навички різняться для конкретних вакансій — ми можемо побачити їх в описі вимог.

Водночас компанії часто враховують, чи впишеться людина в культуру компанії та які софт-скіли має. М’які навички для різних посад перетинаються, тож я можу перелічити основні:

  • наполегливість, адже через велику конкуренцію потрібно стукати в різні двері;
  • уміння й бажання навчатися та звертатися за порадами;
  • відповідальне ставлення до процесу роботи й розуміння, що ти — командний гравець;
  • системне мислення та вміння концентруватися на поставленому завданні.


 Пошук роботи — це також робота, особливо в сьогоденних реаліях ринку. Шукачу роботи необхідно не лише наполегливо відгукуватись на вакансії в багато компаній, а й уміти знаходити вакансії, адаптувати своє резюме, писати мотиваційні листи та виходити на людей, які працюють у компанії, що зацікавила. Я рекомендую робити приблизно 10 відгуків за день, якщо ви в активному пошуку роботи.


 Для мідла нормальний строк пошуку роботи в IT — 3-6 місяців. Для початківця пошук може тривати до року. Тому спочатку потрібно себе запитати, чи є у вас фінансова подушка та чи готові ви тимчасово займатись іншою справою — можливо, менш цікавою для вас, але яка приноситиме гроші.


Дізнатися більше про те, що варто враховувати початківцям для старту в IT, де саме шукати роботу та які є “червоні прапорці” у вакансіях, можна з повної лекції від Юлії Кудіної у Bazilik.

 Повна лекція 

Читайте також у рубриці Конспект
/ Що читають тату-майстрині: книжкова полиця Уляни Нєшевої
Що і як говорити, щоб вас почули іноземці?
Про це розповіли Тома Істоміна, співзасновниця та заступниця головного редактора Kyiv Independent та Дарина Шевченко, CEO Kyiv Independent
/ Які книжки читають експерти та організатори фестивалю «Книжкова країна»
Добірка книжок, на які варто звернути увагу
Як протистояти оновленим російським ІПСО: рекомендації медіаекспертів
Українські медіаексперти виокремили конкретні загрози та дали рекомендації, як з ними впоратися.
Як побороти застарілу систему: кейс «Армія ТV»
Огляд роботи оновленого медіаресурсу Міністерства оборони України
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень