fbpx
Зсередини

Як це — бути директоркою медійної особи

Олександра Фідкевич про посаду директора фудблогера та кулінарного експерта Євгена Клопотенко
Ірина Виговська, 05.06.2020

Ми вже розповідали, як працює гастроблогер Євген Клопотенко, і виявили, що велика частина його роботи зав’язана на директорці. Поговорили з Олександрою Фідкевич про посаду директора медійної особи, дізналися, чи може асистент замінити директора, та які навички потрібні, щоб обіймати таку посаду.

Моя посада називається «директорка проєктів Євгена Клопотенка». Юридично ми з Євгеном партнери, фактично — я керую операційною діяльністю нашого бізнесу. Спочатку ми разом створили робочу бізнес-модель, але тепер саме я відповідальна за її функціонування.

Усе, що я роблю, безпосередньо стосується стратегічного управління нашою командою. Я постійно контактую з працівниками різних напрямів і роблю все, щоб вони були ефективними на своєму місці.

Олександра Фідкевич

Навіщо медійній особі директор

Мені хотілося б окремо розповісти про те, чому в медійних людей повинен бути саме директор, а не асистент чи помічник. Директор — це менеджер, який може не просто виконати доручення, а організувати все так, щоб діяльність медійної особи функціонувала як бізнес, а не як хобі. Директор несе відповідальність за те, щоб усе було правильно в юридичних і фінансових питаннях. Він відповідає за виконання цілей проєкту. Директор добирає команду, яка допоможе реалізувати все заплановане якнайкраще.

Усі ці елементи вкрай важливі для успішної медійної людини — це та частина айсберга, що прихована від погляду, проте на ній усе тримається.

Медійних людей можна поділити на два типи. Перший — це люди, які просто отримують задоволення від того, що мають певний рівень впізнаваності. А другий — люди, які ставлять перед собою конкретні цілі і для їх досягнення використовують свою медійність як інструмент. Якщо говорити про Женю (Клопотенка — ред.), він, безумовно, належить до другого типу.

 Директор добирає команду, яка допоможе реалізувати все заплановане якнайкраще

Женя контролює візію, місію і загалом визначає, які напрями і проєкти потрібно розвивати. Я ж займаюся власне реалізацією.

Наразі в нас є один вектор-місія, у межах якої робимо всі наші проєкти — це поліпшення культури харчування в країні. Щоб досягти цього, ми працюємо над сайтом klopotenko.com, поліпшуємо харчування в шкільних їдальнях, виступаємо на телебаченні, пишемо книжки.

Це не щось нове чи унікальне, але те, що потрібно робити. Єдина унікальність — манера подачі. Проводячи паралелі із Джеймі Олівером, який теж прагнув поліпшити якість харчування школярів, зауважу, що в підсумку йому це не вдалося. А ми вже запустили процес на всіх етапах, і повний перехід на нову систему харчування в українських школах — це лише справа часу.

 Щоб бути успішним, не завжди потрібно робити щось унікальне — варто бути цікавим, мати власну впізнавану манеру подачі та вміти заменеджерити будь-який процес

Можливо, нам вдалося тому, що ми зробили все максимально відповідно до реалій нашої країни. Можливо, допомогло наше щире бажання й те, що питання харчування дітей нам справді боліло. А може бути, і все разом.

Тобто, щоб бути успішним, не завжди потрібно робити щось унікальне — варто бути цікавим, мати власну впізнавану манеру подачі та вміти заменеджерити будь-який процес.

Читай також: Я не знаю Джеймі Олівера особисто, але ми всі знаємо, що його ресторани збанкрутували. Інтерв’ю з Володимиром Ярославським 


Хто в команді директора

У нашій команді працює близько 20 людей. Точну цифру назвати не можу, бо наша організаційна структура постійно видозмінюється. Це не константа, а радше — живий організм, який пристосовується до навколишнього середовища і має свої амбіції.

Команда зростає, функціонал працівників змінюється. У нашій команді є люди, які працюють in-house, є фрилансери, є працівники агентств. Для нас це виявилося оптимальною моделлю, оскільки проєкт постійно трансформується. Залежно від конкретних завдань змінюється й кількість працівників.

У нашій команді є люди, які займаються адміністративно-фінансовими питаннями, а також багато фахівців, які створюють контент. До них належать редактори, SMM-спеціалісти, фотографи, оператори, фуд-продюсер — усі ці люди причетні до створення інформаційного продукту, у нашому випадку фуд-контенту. Також у нас є PR-відділ, і є фахівець, відповідальний суто за проєкт «Нове шкільне харчування».


Що робить директорка медійної особи

Я як директорка розробляю і тримаю на контролі бізнес-моделі для різних проєктів, ставлю річні та квартальні стратегічні цілі та стежу за їх виконанням, формую організаційну структуру, описую функціонал працівників команди, знаходжу людей на ці посади.

Також мій обов’язок — формувати й підтримувати цінності всередині команди та корпоративну культуру. Паралельно «менеджерю» фінанси й керую напрямом маркетингу та комунікацій. Тобто маю бути в курсі всього, що відбувається в різних департаментах команди.


«Публічній людині потрібна керована директором команда, щоб вдавалося досягти цілей, які ставить перед собою медійна людина»


До того, як я стала директоркою медійної особи, я керувала відділом прокату автомобілів у компанії Avis. Ще раніше — транспортною координаторкою в UEFA під час Євро-2012 і транспортною директоркою у FIBA.

 Ми можемо прагнути чогось, але не зациклюємось на одній меті. Коли щось “не йде”, просто корегуємо плани й шукаємо нові шляхи. Ми ніколи не б’ємося лобом об стіну

Робота в UEFA була примітна тим, що я мала лише одну можливість зробити правильно. Це короткостроковий, але максимально амбітний проєкт, у якому ніхто не має права на помилку. Це багато чого навчає. Зараз, працюючи в команді Євгена Клопотенка, ми не ставимо жорстких дедлайнів і більше покладаємось на відчуття потоку. Ми прислухаємося до власних відчуттів, і навіть маючи на все план, дозволяємо собі відійти від нього, якщо щось не виходить.

Наприклад, ми дуже хотіли мати кулінарний журнал, але, прорахувавши всі ризики й прислухавшись до своєї інтуїції, я ухвалила рішення поки не запускати цей проєкт.

Ми можемо прагнути чогось, але не зациклюємось на одній меті. Коли щось “не йде”, просто корегуємо плани й шукаємо нові шляхи. Ми ніколи не б’ємося лобом об стіну.

Читай також: Я знімаю їжу: історії фуд-фотографів


Як стати директором чи директоркою особистості

Для багатьох посада директора відомої людини звучить як мрія, тому люди часто запитують, як цього досягти. Насправді, це робота — така сама, як інші, і для неї потрібно володіти певним набором навичок та вмінь.

01.

Перш за все, потрібно відповісти собі на запитання, чому саме ви хочете стати директором знаменитості. Ви хочете багато заробляти? А може, хочете бути причетними до чогось значущого? А можливо, ви просто є шанувальником цієї знаменитості? Важливо з’ясувати кінцеву мету — так ви зрозумієте, чи готові багато працювати, чи вам просто хочеться познайомитися з відомою людиною.

02.

Також для ефективної роботи з публічною особою потрібно бути глибоко в темі її фаху. Наприклад, я дружу з кулінарією з 14 років. Я багато знала про їжу, її властивості, часто готувала і загалом, ще до знайомства із Женею, могла назвати себе доволі прогресивною в гастросправі. Якщо ви будете в темі, то зможете нанизати її на свій досвід роботи, і це буде відмінним бекграундом для успішної роботи з медійною особою.

03.

Ну і, звісно, потрібен організаційний чи менеджерський досвід. Ви повинні добре вміти організовувати команду і процеси, мати досвід управління. Фристайлити доведеться багато — і простіше це робити, коли маєш хороший досвід за плечима.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень