fbpx
Зсередини

Як створити кастомізовані віджети на iOS 14

Домашній екран у стилі Гаррі Поттера, Minecraft та навіть Windows 95
Альтман Дарина, 26.09.2020

15 вересня Apple провела свою щорічну презентацію, де представила нові девайси та сервіси, а також нове програмне забезпечення — iOS 14.

У новій операційній системі Apple, зокрема, додала можливість розміщувати віджети на домашньому екрані девайсів. Замість звичних іконок застосунків користувачі отримали змогу створити кастомізовані віджети, які можна стилізувати під що завгодно. 

На пристроях Android аналогічна функція існує вже багато років, але її раптова поява на iPhone наробила багато шуму в інтернеті та встигла перетворитися на популярний тренд у TikTok.

Користувачі створюють незвичайні стилі, поширюють та навіть продають їх онлайн. Єдине обмеження – ваша фантазія. Можна створити що завгодно: домашній екран у стилі “Зоряних війн” або помістити власне обличчя на іконку кожного застосунку.

Ми розповіли, як власноруч створити кастомізовані віджети, та зібрали найцікавіші варіанти дизайнів.


Як створити кастомізовані віджети

Щоб створити віджет у власному стилі, потрібно завантажити спеціальний застосунок. Таких є багато у AppStore, найпопулярніші з них – Widgetsmith, Color Widget та Photo Widget. Ці застосунки мають широкий спектр налаштувань та багато заздалегідь завантажених стилів.За допомогою застосунку Apple “Shortcuts” ви створюєте нові ярлики, які запускають програми, і використовуєте власне зображення для цієї закладки. Можна обирати між малими, середніми та великими розмірами. А кожна програма може мати кілька різних категорій віджетів. У TikTok уже створюють цілі акаунти, присвячені туторіалам зі створення віджетів.

1. Відкрийте раніше встановлений додаток Shortcuts.

2. Натисніть на іконку з плюсиком (угорі справа) та оберіть Add Action.

3. У меню пошуку знайдіть Open App та оберіть додаток, який ви хочете кастомізувати. Тут можна додати ярлику ім’я.

4. Натисніть Add to Home Screen. Зображення для іконки можна знайти в інтернеті або в спеціальних додатках для віджетів.

Інструкція: Darrell Etherington


Які є недоліки

На жаль, новий тренд на віджети має кілька недоліків. Основний — Apple не розробила функцію з ярликами для повсякденного використання. Тому користувач, використовуючи віджети для додатків, не отримуватиме жодних сповіщень від них.

Під час натискання на іконку система спочатку спрямовує вас до програми Apple Shortcuts. Вона запускається на секунду, перш ніж відкриється сам застосунок, який ви обрали для ярлика. Імовірно, такий компроміс використали для збереження часу життя батареї.

Попри недостатню інтерактивність віджетів, ця функція відкрила великий простір для творчості. За хештегами #ios14 та #ios14homescreen користувачі по всьому світу створюють унікальні дизайни. А на Etsy навіть з’являються окремі магазини зі стилями віджетів.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень