fbpx
Зсередини/Що це таке

Акаунти брендів, яким личить твітер

Розповідає Марія Кравченко — експертка з комунікацій, директорка благодійного фонду «Доступ»
Зайонц Артур, 10.07.2024

Твітер — це нетипова соцмережа. Усі знають, що в інстаграмі можна набрати велику кількість підписників за допомогою гарних фото й правильних гештегів, у фейсбуці — за допомогою довжелезних постів з аналітикою про все на світі.

Твітер на цьому тлі вирізняється. Тут працюють меми, смішні історії, а зірки й відомі політики можуть прямо в коментарях дискутувати з підписниками.

Раніше твітер не сильно приваблював бренди й не був надто популярним серед українських користувачів. Утім, після 2022 року ця соцмережа стала одним з рушійних механізмів донесення інформації про воєнні злочини росіян до західної аудиторії. А українська спільнота твітерян стала ще активнішою.

Відповідно, українські бренди також стали звертати увагу на цю соцмережу. Втім, через непередбачуваність поведінки користувачів не всі бренди затримуються там надовго. Марія Кравченко розповіла про акаунти тих брендів, які все ж змогли стати популярними у твітері.

Yasno

Yasno — один з моїх улюблених акаунтів у твітері. Зараз вони — на піку популярності, оскільки через регулярні знеструмлення до них постійно прикута увага. Yasno намагаються доносити в твітері важливу наразі інформацію — про вимкнення світла, формування графіків тощо.

Вони активно комунікують з аудиторією і реагують на жарти чи скарги про вимкнення. Усе це робить аудиторію більш лояльною до них як до бренду.

Мені здається, акаунт Yasno зараз є показовим для брендів. З погляду tone of voice, це саме та історія, коли можна поєднувати продуктовий контент із фановим акаунтом.

MasloTom

Виробник горіхових паст MasloTom увірвався в твітер, коли це ще не було так популярно. Бренд явно хотів вирізнятись — і йому вдалося. Досі дуже багато акаунтів намагаються бути, як MasloTom, але нікому не вдається так круто.

Вони зайшли через стратегію залучення аудиторії — дарували дуже багато подарунків. Підтримували волонтерів та військових, залучали лідерів думок і реагували на все, що про них і продукцію пишуть. У якийсь момент цього стало навіть забагато для аудиторії.

Зараз бренд намагається балансувати на межі фанового й продуктового контенту. Твітеряни першими отримують новинки продукції MasloTom, а відтак пишуть про це у твітері.

Твітер бренду настільки зайшов, що в MasloTom є аж два доволі активних акаунти: один «оригінальний», а інший — чорне альтер-его, яке створили після чергового блокування. Він має жорсткіші жарти й більш «чорнушний» контент.

Leglo

Уперше акаунт бренду постільної білизни Leglo з’явився у твітері восени 2023 року. Після того, як твітеряни звернули увагу на доволі невдалу рекламну кампанію від бренду в інстаграмі. Та відтоді, до лютого 2024 року, акаунтом ніхто не займався — за цей час опублікували один чи два твіти.

По-справжньому Leglo увірвався у твітер разом з «Клубом 27» (17 січня волонтер та блогер Толік Боцюн зробив великий командний збір на FPV-дрони для підрозділу ГУР. Одну з банок відкрив Влад Демченко. Закривати її допомагав smm-ник Роберт Зелтінш. Саме цей збір каталізував появу майбутнього «Клубу донатерів 27 тисяч», який мимоволі став новим трендом серед бізнесу. Суть полягала в тому, що бренд з акаунтом у твітері мав задонатити 27 тис. грн на збір для ГУР, а Зелтінш допомагав бренду набрати підписників у твітері — ред.).

Увірвались і стали дуже смішними. Зараз же контент Leglo — це переважно меми про ліжко, постіль і все, що із цим повʼязано. Це непогано, та за всім цим, принаймні так здається збоку, бренд забуває про продаж товару. А доволі агресивна стратегія, яку створив на початку Роберт, бувши тимчасовим smm-ником, не завжди працює і виходить органічною.

Dnipro M

Акаунт Dnipro M теж намагається балансувати між фановим і продуктовим контентом. Вони супервільно почуваються й ідеально входять у профілі брендів, які прагнуть бути максимально близькими до аудиторії, дотримуються жартівливо-дружнього tone of voice. Загалом бренду вдається класно обігравати ситуативи й вдало підбирати свою продукцію, щоб зацікавити підписників.

Нова пошта

Нова пошта використовує свій профіль у твітері як сторінку для реагування на виклики й проблеми. Вони приходять у коментарі до аудиторії й намагаються розв’язувати проблеми, які виникають. Як наслідок, це додає лояльності від аудиторії. Бо от ти маєш якусь пригоду з посилкою, нервуєш, а тут прийшов бренд, усе пояснив, подарував промокод на знижку чи допоміг розв’язати питання — і все, ти вже менше злишся. Це прикольно.

Мені здається, твітер для Нової пошти є дуже важливим інструментом оцінювання ситуації на ринку.

Uklon

Акаунт Uklon — також ідеальний приклад того, як за допомогою цієї соцмережі бренд відстежує, що відбувається на ринку. Для них твітер — це лакмусовий папірець, завдяки якому визначають, що відбувається: бренд стежить за трендами, нововведеннями, реагує на проблеми, які виникають у користувачів. Про це вони говорять прямо. І мені подобається, що в Uklon дружня, але водночас ненав’язлива комунікація.

Галичина

Виробник молочних продуктів «Галичина» — ще один приклад бізнесу, який використовує твітер як лакмусовий папірець.

Тут вони відстежують зашквари, скандали й виклики, які навколо них виникають. І стараються робити багато ситуативного контенту на доволі різні теми, постійно залучаючи свій продукт. Мені здається, їм це вдається напрочуд гарно й органічно. Це класно працює на впізнаваність бренду. Тому що люди бачать у стрічці не просто ситуатив, а ситуатив, привʼязаний до продуктів, і запамʼятовують їх візуально.

Повернись живим

Згадуючи про бренди у твітері, неможливо оминути увагою «Повернись живим», хоч це і не бізнес у класичному розумінні, а благодійний фонд. Та це унікальний кейс, як благодійна організація може зробити твітер одним з інструментів залучення донатів та аудиторії. А також використовувати його як додатковий канал комунікації.

Зараз у «Повернись живим» багато підписників. Їх люблять, а вони, своєю чергою, реагують на реплаї і підтримують аудиторію, коли та донатить на збори. А ще — беруть участь у місцевих флешмобах, при цьому не переграючи й не забуваючи постійно додавати call to action — задонать. Як приклад — пост про мем-асоціацію з акаунтом.

Лекція «Коли брендам потрібен X (Twitter)»

Лекція Марії Кравченко в Bazilik

Читайте також у рубриці Що це таке
/ Що таке левітація у фотографії
Та як зробити свій перший знімок
/ Що таке SMO?
Як бренди переводять аудиторію до соцмереж
/ Що таке КСВ?
Розповідаємо, чому це не про благодійність, а про розвиток бренду
/ Бренд-медіа: що це і навіщо потрібно брендам
Дізнавалися кому потрібні, як працюють і про що пишуть
/ Що таке медіа
Яка різниця між ЗМІ та медіа
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень