fbpx
Кейси

Adidas: бренд, що створює кросівки з океанічного сміття та відправляє їх у космос

Про особливості бренду, його екологічну місію та соціально важливі колаборації
Коротенко Оля, 04.05.2020

Бренд Adidas давно вважається синонімом комфорту й зручності. Компанія заснована у 1949 році. З року в рік вона вдосконалювалась та вигадувала все нові способи здобувати прихильність споживачів.

Сьогодні Adidas — один з найсильніших гравців на ринку спортивних товарів. Окрім звичайного одягу, компанія створює одяг зі сміття, влаштовує забіги за чисті океани, відправляє кросівки в космос та організовує колаборації зі впливовими інфлюенсерами.

Ми розібрали, чим Adidas відрізняється від конкурентів, як допомагає розв’язувати екологічні проблеми та які ідеї генерує у колабораціях.


Відмінні характеристики Adidas

У компанії Adidas є три підрозділи: Adidas Sport Performance, Adidas Sport Style і Adidas Sport Originals.

Adidas Performance — екіпірування для професійних спортсменів; Adidas Style — дизайнерські спортивні колекції, зокрема колаборації з відомими дизайнерами; Adidas Originals — повсякденне спортивне взуття та одяг.

У кожного підрозділу — свій логотип. Тож на сьогодні існує чотири варіанти логотипа Adidas: головний і три логотипи підрозділів.

Стратегія розподілу бренду на три підрозділи — відмінна характеристика Adidas. Це можливість для компанії інтегрувати себе у всі можливі спортивні напрями: на арену великого спорту, у тренувальний процес та в напрям кежуал одягу.

Маркетингова політика Adidas завжди скрупульозно спланована, компанія активно відстежує події, що відбуваються у світі спорту. Бренд Adidas спонсорує міжнародні спортивні змагання, а також зірок зі світовим іменем: Девіда Бекхема, Ліонеля Мессі, Поля Погба та інших. Крім цього, компанія допомагає молодим талантам, організовуючи спортивні проєкти. Серед них спортивні табори та спеціалізовані навчальні заклади.

Залучення зірок зі світовим ім’ям, фінансування спортивних змагань, створення нових проєктів — усе це дає змогу компанії постійно бути на слуху і позиціонувати себе як успішну організацію.


Екологія

Adidas упевнений, що великі бренди можуть використовувати свій авторитет для боротьби з екологічними проблемами. Бренд знайшов креативні способи знизити негативний вплив свого виробництва на навколишнє середовище і створив продукти, які дарують нове життя пластиковому сміттю. Адже, за даними екологів, із тонн сміття у світовому океані — 80% пластику.

Компанія Adidas активно співпрацює з екологічною організацією Parley for the Oceans, яка займається очищенням океанів.

Разом з Parley бренд перетворив пластикове сміття на функціональний матеріал. Перший результат співпраці — 3D-концепт кросівок із пластику — був представлений ООН у Нью-Йорку в 2015 році. Верх моделі був зшитий із волокна, для виробництва якого використали перероблений морський пластик, отриманий із залишків рибальських сіток.


Одяг та взуття

Відтоді Adidas почав випускати цілу колекцію одягу і взуття з пластику, зібраного на островах і прибережних поселеннях по всьому світу. Це сміття виловлюють партнери Parley і відправляють на очищення й перероблення. Згодом його перетворюють на функціональне волокно, цілком придатне для виробництва професійного спортивного одягу і взуття.

У процесі створення екологічних кросівок не використовують клей чи інші клейкі речовини. Для скріплення різних частин кросівки компанія використовує тепловий вплив. Бренд також фарбує тканини без застосування води і з меншою витратою енергії.

На додачу до інноваційного методу виробництва кросівок, Adidas стимулює людей долучатися до процесу їх перероблення. Компанія буде відшкодовувати $10-20 власникам кросівок, які відправлятимуть зношене взуття на перероблення.


Купальні костюми

Після випуску взуття з океанського пластику Adidas у колаборації з Parley for the Oceans розробили колекцію купальних костюмів. Вони також зшиті з перероблених рибальських сіток і сміття.

За словами дизайн-директора Adidas, із великої рибальської сітки можна зробити близько 1000 купальників.


Спортивна форма для футболістів

У 2018 році Adidas разом з кількома футбольними клубами, які грають у формі компанії, випустили ігровий одяг з переробленого пластику. Серед футбольних клубів — Ювентус, Манчестер Юнайтед, Реал та Баварія.

Організація Parley for the Oceans і спортивний бренд разом розробили дизайн для команд на честь Дня Землі.

На один комплект форми йде близько 25 великих пластикових пляшок. Тобто, щоб виготовити одяг для однієї футбольної команди, знадобиться близько 450 перероблених пластикових пляшок.

Засновник Parley For The Oceans Сирілл Гатч переконаний, що завдяки співпраці з найбільшими футбольними клубами світу, які мають величезну фан-базу, його бренд може доносити ідею захисту Світового океану значно більшій кількості людей.

Для самих футбольних клубів це також піар-кампанія та можливість показати фанатам свою небайдужість до глобальних проблем планети.

У 2016 році Adidas разом з Parley запустили дебютну спробу випуску спортивної форми. Футболки з переробленого океанічного пластику надягли гравці Реалу та німецької Баварії. Це була одноразова подія, хоча бренди дуже креативно представили її.


Футбольне поле з пластикових пляшок

Цьогоріч Adidas представив футбольне поле під назвою “1,8”, повністю зроблене з пластикових відходів. На його створення пішло 1,8 мільйона пластикових пляшок, які зібрали на пляжах. Проєкт утілили за підтримки організації Parley for the Oceans. Майданчик розміщено на території середньої школи Едісон у Маямі.


Екокилими

Голландська дизайнерка Симона Пост створила серію килимків Stripped Down Stripes зі старих зношених кросівок Adidas. Проєкт розробили для магазину Adidas в Парижі. Дизайнерка сподівається, що в майбутньому такий спосіб перероблення непотрібних кросівок стане масовим.


Біговий марафон “За чисті океани”

З 2017 року компанія Adidas влаштовує благодійні забіги “За чисті океани”. Це глобальна ініціатива, яка збирає кошти на боротьбу із забрудненням океанів, розповідає про інші екологічні проблеми та надихає на їх розв’язання.

Щороку майже мільйон людей по всьому світу біжать “за чисті океани”. За кожен кілометр учасників Adidas відправляє 1 долар до фонду Parley Ocean School — освітньої програми, що готує майбутнє покоління до боротьби за чисті океани і здорове майбутнє планети.


Результати співпраці Adidas та Parley for the Oceans

З 2015 року компанія Adidas разом з Parley звільнили океани від понад трьох тонн пластику, продавши більше мільярда пар кросівок з перероблених матеріалів.

У 2020 році вперше понад 50% матеріалу для своєї продукції Adidas отримає з перероблених пластикових відходів. Також за цей рік бренд планує виготовити рекордні 15-20 мільйонів пар взуття з пластикових відходів, що зібрали на пляжах. Минулого року було виготовлено понад 11 мільйонів пар такого взуття. 


 з 2024 року Adidas зобов’язався зробити перероблений пластик головним матеріалом для виготовлення своєї продукції


Adidas навіть створив додаток For The Oceans, у якому можна спостерігати за процесом створення взуття з перероблених відходів.


Колаборації

ADIDAS X PHARRELL WILLIAMS

Американський співак та дизайнер Фаррелл Вільямс неодноразово співпрацював з Adidas Originals. У 2014 році бренд представив соціальну рекламну кампанію, у якій транслюються ідеї гендерної та расової рівності — співак їх активно пропагує у своїй діяльності.

На знімках група моделей стоїть у формі знака рівності, а кадри супроводжують слогани: “Рівність — це прийняття”, “Рівність — це любов”, “Рівність — це сила”. Кампанія була приурочена до випуску двох нових продуктів, створених для бренду дизайнером: спортивної куртки і нової версії знаменитої моделі кросівок Stan Smith.

Ідеї рівності дуже чітко простежуються і в самих колекціях Фаррелла. До прикладу, на одній з моделей взуття колекції Hu Holi вишито напис “Рівність” — англійською та санскритом.


ADIDAS X BEYONCE

У січні цього року Бейонсе та її бренд Ivy Park випустили спільну колекцію з Adidas. Співачка позиціонує свою колекцію як гендерно нейтральну.

Мета й філософія її бренду — розширювати межі в сегменті спортивного одягу, а також надихати й підтримувати жінок, які розуміють, що краса — це не тільки про зовнішність.

Спочатку Ivy Park був тільки для жінок. Та згодом Бейонсе зрозуміла, що одяг її бренду носить і багато чоловіків. Це почасти стало причиною створення універсальної колекції.


ADIDAS X STELLA MCCARTNEY

Минулого року бренди Adidas і Stella McCartney представили спортивний топ-бра, створений спеціально для жінок після мастектомії — видалення молочної залози. Колаборація започаткована на підтримку світової ініціативи з профілактики та боротьби проти раку молочної залози, яка щороку проходить у жовтні. Мета брендів — спонукати жінок, які перенесли операцію, повернутися до звичного життя.

У рекламній кампанії Adidas by Stella McCartney знялася професійна боксерка Мішель Аборе, яка перенесла мастектомію.


Колаборація Adidas з Національною лабораторією США на МКС

Минулого року Adidas оголосив про початок багаторічного стратегічного партнерства з Національною лабораторією США на Міжнародній космічній станції. У межах співпраці бренд вивчає вплив гравітації та її відсутності на різні матеріали. Отримані дані планує використовувати для нових розробок.

У межах спільної програми вантажна місія SpaceX CRS-18 уже доставила на орбіту футбольні м’ячі Adidas для їх вивчення у вільному польоті.

Партнерство дасть можливість досліджувати технічні процеси розроблення в дизайні. Ці розробки можуть бути застосовані в підході до сталого розвитку, якого дотримується Adidas.


Колаборація Google, Adidas i Fifa

Бренди об’єдналися, щоб створити смартустілки для взуття. У виробництві використовують спеціальну технологію Jacquard від Google, за допомогою якої розумні елементи управління вбудовують у звичайні тканини. У результаті тканина може відстежувати дотики та виконувати ті самі функції, що й тачпад — натискання і свайпи.

Цю технологію впровадили у спеціальні устілки від Adidas, які розміщені всередині футбольних черевиків. Устілки створені для відстеження дотиків, швидкості та ударів гравця.

Після їх синхронізації з додатком Adidas інформація про гравця надходитиме в додаток FIFA Mobile Ultimate Team. Завдяки цьому гравці FIFA можуть отримувати спеціальні нагороди у відеогрі за свою гру в реальному житті.

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень