fbpx
Кейси

Комунікації до Дня Землі

Онлайн-заходи від організацій, рекламні кампанії брендів та екокейс музичного гурту
Данилюк Даяна, 22.04.2020

Традиційно День Землі у світі відзначають двічі на рік: у березні — у День весняного рівнодення, та в Міжнародний день Матері-Землі — 22 квітня. 

До 50-го ювілею святкування Дня Землі ми зібрали основні події від початку екологічного руху, рекламні кампанії, ініціативи брендів та вплив на події публічних людей. 


1970

У 1970 році у США пройшла перша одноразова акція, яку організував член Сенату США Гейлорд Нельсон. Політик став свідком руйнівної дії великого розливу нафти в Санта-Барбарі, штат Каліфорнія, після чого створив групу на чолі з випускником Гарварду. Студенти повинні були звернути увагу суспільства на екологічні проблеми.

У результаті вже перший марш зібрав понад 20 мільйонів американців. Вони вийшли на вулиці протестувати проти погіршення стану навколишнього середовища.

Наступного року сенатор Нельсон зробив третій тиждень квітня “Тижнем Землі” — щорічною подією. Відтоді в Америці було прийнято багато законів та актів на захист довкілля.


Які зміни відбулися в природі за 50 років?

З 1970 року люди збільшили викиди вуглекислого газу на 1,2 трильйона — це +26% вуглекислого газу в атмосфері. Також збільшилося на 47% використання викопного палива (нафта, газ), споживання м’яса — на 65%, виробництво пластику — на 447% та почастішали авіаперевезення — на 561%. 

Усі ці зміни в побуті людей спричинили зміни в природі. Середня температура на планеті зросла на 1 градус, льодовики почали танути у шість разів швидше, а рівень моря підвищується на 3,3 см за десятиліття. У світі частіше трапляються повені, пожежі та бурі.

Чому важливо говорити про захист довкілля? Тому що завдяки, передусім, освітнім заходам в останні 50 років люди почали використовувати відновлювальні джерела енергії, засаджувати лісові ділянки, захищати морські території. 


День Землі 2020

Через пандемію коронавірусу цьогорічний День Землі проходить онлайн. Для цього організація Earth Day Network підготувала заходи, до яких можна долучитися з дому. 

Що можна зробити

 take action. Щотижня в розділі з’являються нові дії, які допомагають разом поліпшувати екологічну ситуацію у світі. Наприклад, організація пропонує запросити трьох друзів проголосувати за той чи інший проєкт чи петицію. 

Як це працює?

  1. Введіть імена трьох друзів та власні контактні дані.
  2. Оберіть спосіб, у який ви хочете, щоб вас повідомили про початок голосування — поштою чи за телефоном.
  3. У день голосування вам надійде сповіщення з нагадуванням, щоб ви запросили ваших друзів.

 Speak Up. На мапі світу зібрані різноманітні дії, ідеї, плани та установи, пов’язані з екологічними ініціативами. За допомогою неї ви можете знайти однодумців, підтримати проєкт або додати власну ідею на карту. 

Якщо ви хочете взяти участь в ініціативі, потрібно заповнити анкету та залишити контактні дані.

 STAY ENGAGED. Завантажте додаток Earth Challenge 2020 на IOS або Android, щоб дізнаватися важливу інформацію від науковців та організацій у вашому регіоні. Додаток також інформує про якість повітря та площу забрудненої пластиком території.  

Також Earth Day Network пропонує зробити плакат до Дня Землі та повісити на вікно. Виготовити його можна з картону, паперу чи будь-якого іншого матеріалу. Головне — у такий спосіб розповісти сусідам, що ви відзначаєте День Землі та спонукати їх до цього.

На сайті містяться ідеї слоганів для плакатів: Less plastic would be fantastic!; Be a winner; eat a plant-based dinner, The climate’s changing; why aren’t we?


Рекламні кампанії, ролики та постери

Yves Rocher

Косметичний бренд позиціонує себе як екологічний — натуральні компоненти та процес виготовлення продукції не шкодять навколишньому середовищу. У новому рекламному ролику The Real Review голос за кадром розповідає, що всі ми хочемо, аби наша косметика була якісною.

Коли ми наносимо макіяж, то хочемо, щоб помада трималися на губах весь день, пудра матувала шкіру, а шампуні добре пінилися й легко змивалися. Але наша краса вимагає жертви від природи.

У відео показують кадри сміттєзвалищ, забрудненої води, тестів на тваринах та вирубаних лісів. Головна ідея — показати, що ми можемо бути гарними всередині та зовні лише тоді, коли не шкодимо природі й користуємося косметикою брендів, що дбають про навколишнє середовище. 


Earth Day Network

Організація, яка щороку влаштовує заходи до Дня Землі, підготувала нові постери Part of the Problem. На них написано: “Якщо ти не бачиш проблеми, ти — її частина”. Цей слоган наголошує на тому, що люди, які не визнають кліматичних змін або інших екологічних проблем, насправді їх продукують. 


Mellanox

Компанія Mellanox виготовляє комунікаційне обладнання для комп’ютерних мереж, які проводять різні обчислення. Клієнтами Mellanox є інститути та гідрометеорологічні центри, які вивчають погоду та клімат.

У жартівливій манері відео зображає сеанс Хмари у психотерапевта. Він радить Хмарі вивільнити погані емоції, щоб почуватися краще. Так компанія обіграє ситуацію, у якій погода говорить, що хоче, аби її розуміли. 


Всесвітній фонд дикої природи

У світі щодня вирубують понад 29 мільйонів дерев. Щоб припинити війну проти Землі, Усесвітній фонд дикої природи зробив постер з пеньками, які візуально нагадують камуфляжну форму бійців. 


Jeep 

Рекламна кампанія від марки автомобілей Jeep підготувала картинки, стилізовані під Instagram Stories. На них зображені фотографії сміття в океані, пожеж, заводів, які забруднюють повітря, а також прикріплений стікер з підписом “Не дайте Stories стати історією”.

У такий спосіб бренд натякає, що екологічні проблеми потрібно вирішувати сьогодні, щоб вони не стали частиною сумної історії.  


Earth Hour

Година Землі — міжнародна подія, яку започаткував Усесвітній фонд дикої природи. Вона проходить в останню або передостанню суботу березня й закликає людей, організації та установи вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину.

Уперше Годину Землі провели у 2007 році, щоб звернути увагу суспільства на екологічні проблеми планети. Щороку до події приєднуються понад 180 країн світу. 

Рекламний постер від організації Earth Hour наголошує, що, вимикаючи електричні пристрої один раз на рік на годину, ми не вирішуємо проблему. Економити енергію та користуватися відновлювальними джерелами енергії потрібно повсякчас.


Colorado Parks and Wildlife

Організація, яка керує парками та дикою природою штату Колорадо у США, підготувала три рекламні постери. На них зображені мох, повідок для собаки й жолудь. А супровідний текст нагадує туристам, як варто поводитися в парках. 

Кампанія отримала назву “Розмова починається з малого”. Парки Колорадо просять туристів ходити стежками й не витоптувати траву, адже навіть маленькому шматочку моху потрібно понад 10 років, щоб вирости.

Собачий повідок нагадує, що в парках живуть маленькі мешканці, і коли ви відпускаєте свого собаку побігати, він може зруйнувати домівку іншої тварини чи комах.

На постері із зображенням жолудя туристів просять не годувати тварин їжею, тому що так ми їх “одомашнюємо” і фактично приводимо до себе додому нових тварин та їхніх друзів. 


Кейс: як музичний гурт комунікує про екологію 

У 2019 році німецький музичний гурт Milky Chance запустив власний блог. У ньому збирають інформацію щодо кліматичних змін, розповідають, як музичні гурти та бізнеси можуть бути екофрендлі, та діляться власними ініціативами. 

Що вже зроблено

 Milky Chance приєдналися до некомерційного проєкту, який висаджує дерева та рослини, щоб побороти вирубування лісів. За кожен проданий квиток на концерт у Європі буде висаджене 1 дерево. Наразі за допомогою ініціативи висаджено понад 60 000 дерев.

 Під час туру Європою, в Амстердамі, Франкфурті, Гамбурзі та Берліні, музиканти пропонували фанатам кастомізувати старі футболки. Для цього потрібно було принести на концерт просту бавовняну футболку. За допомогою спеціального апарата на неї наносили принт.  

Milky Chance також почали виготовляти одяг з переробленого пластику. Проте купити його можна лише на концерті: гурт відмовився від онлайн-продажів через те, що доставка також шкодить природі. 

У Празі гурт запросив охочих приєднатися до прибирання парку в центрі міста. За годину волонтери зібрали понад 160 кілограмів сміття.

Що підготували до Дня Землі

Музиканти опублікували серію Stories в Instagram з нагадуванням, що 22 квітня світ відзначає День Землі. На честь цього вони підготували опитування, щоб разом відповісти на запитання, скільки пластику одна людина споживає за рік, або скільки викиду вуглекислого газу продукують фанати, які їдуть на концерт.

Також гурт підготував пост із детальними відповідями на запитання й запросив фанатів відсвяткувати День Землі під час онлайн-трансляції 22 квітня.

Раніше ми розмовляли з українською zero waste компанією Ozero про соціальне підприємництво в Україні, заснування громадської організації та роль соцмереж і блогерів у веденні бізнесу.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень