fbpx
Slow news

Тренди комунікацій у соцмережах — дослідження MOON studio

Аудиторія, популярні платформи та інтеграція брендів
Данилюк Даяна, 17.10.2020

Маркетингова агенція MOON studio провела моніторинг медіа, трендсетерів, брендів та зібрала останні оновлення в дослідженні “Тренди комунікації в соціальних мережах”. 

“Ми регулярно стежимо за зародженням трендів у комунікаціях брендів. Це дає змогу пропонувати нашим клієнтам ідеї, які стануть найефективнішим рішенням для їхніх завдань. Цього разу прогноз вийшов більшим, аніж зазвичай, із функціоналом соцмереж, і ми вирішили ним поділитися.

Завдяки щоденному моніторингу ми розуміємо, які тренди зароджуються, які встигли стати масовими, а які вже віджили і втратили популярність.”

За даними We Are Social за 2020 рік:

  • 27, 46 млн людей користуються інтернетом — це 63% від усього населення планети;
  • 19 млн використовують соцмережі — це 43% від усього населення планети;

Приблизно 1,5 млн людей щороку долучаються до соцмереж. У 2020 цей приріст склав +8,3%. Найпопулярнішими соцмережами в Україні залишаються Facebook (15 млн) та Instagram (13 млн).


Тренди

1. Контент, що зникає. Stories стають все популярнішими й перехоплюють на себе більше уваги, ніж пости у стрічці Instagram. 

2. Вертикальний відеоконтент. За даними We Are Social, 97% інтернет-користувачів в Україні користуються соцмережами через мобільні пристрої.

3. Подкасти. Бренди все частіше починають створювати власні подкасти й розвивати нові комунікаційні майданчики. 

4. Інтерактивний контент. 60% брендів використовують інтерактивні елементи в Stories щонайменше раз на місяць. Це не тільки збільшує охоплення аудиторії, а й підвищує її залученість.

5. Інфлюенсери. Користувачі все частіше стверджують, що не довіряють блогерам, особливо мільйонникам, а ось бюджети брендів на цей інструмент засвідчують протилежне. Люди все ще залежні від думки інфлюенсера, коли намагаються зробити власний вибір.



Тренди комунікацій

 Інклюзивність. У 2019 році інклюзивність і рівність були офіційно визнані ключовою темою фестивалю креативності “Каннські леви”. Турбота про людей з обмеженими можливостями й комунікація про це у своїх соцмедіа підвищує рівень довіри до бренду.

 Усвідомлене споживання. У 2020 році ще актуальнішим став пошук продуктів і послуг, які допоможуть зменшити екологічний слід. Просто розуміти проблеми екології — замало, потрібно діяти, інакше бренд ризикує зазнати екошеймінгу.

 Віртуальні блогери та штучний інтелект. Така співпраця може знизити ризики для бренду й розширити можливості для креативу. 

 AR, VR та доповнена реальність. З появою Shopping Tags в Instagram з’явився попит на діджитал-моду, а значить бренди частіше використовуватимуть AR-технології. 

 Цензура й контроль влади над контентом та інтернетом. Віднедавна влада США стала частково контролювати TikTok, пояснюючи це необхідністю убезпечити дані користувачі.

В Україні ми всі пам’ятаємо про блокування Mail.ru Group, а в Білорусі, наприклад, влада зовсім може вимикати інтернет з політичних мотивів.

 Меми й фановий контент. Бренди частіше створюють меми, експериментують із ситуативним маркетингом та обіграють інфоприводи.

 Ностальгія. Сьогодні кількість продуктів для покоління 90-х збільшується, щоб викликати ностальгію. Наприклад, в Instagram стали популярними зйомки в стилі 80-90-х, особливо для брендів одягу. 

 Природність, чесність і відкритість. Бренди показують себе такими, як є: відкривають залаштунки свого виробництва, розповідають, як прийшли до успіху, з якими проблемами стикалися тощо.

 Духовність та астрологія. Каньє Вест випустив новий альбом “Jesus is King”, у якому популяризує церкву. А одним з найхайповіших акаунтів в Instagram у 2020 році став профіль “Циганки Луладжі”, хоча сам контент виключно фановий і на астрологічну відповідність не претендує.


Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень