fbpx
Зсередини

Що змінилося в SMM під час карантину

8 SMM-ників про зміни в контенті, нові стратегії, охоплення та бюджети на таргетинг
Данилюк Даяна, 24.04.2020

Ми вже поговорили із фотографами та контент-мейкерами про зміни в їхній роботі під час карантину, дізналися, що відбувається в цих умовах з таргетингом.

Сьогодні розповідаємо, як бізнеси продовжують взаємодіяти з клієнтами та аудиторією у соцмережах, чи додалося роботи SMM-никам, та як змінюються формати сторінок під час карантину. 


Маша Маркіна, 
SMM-ниця “Куражу”

Раніше я повинна була транслювати новини і програми івенту в стислі терміни. У нас було 3-5 тижнів на підготовку. За цей час також потрібно було залучити людей на захід через Facebook. 

Зараз разом з командою я займаюся безпосередньо розробленням контенту. Було зрозуміло, що Кураж не може мовчати й стояти осторонь — ми почали швидко генерувати ідеї контенту і втілювати їх у життя. 

Одними з перших випустили в мережу величезну добірку з безплатними курсами, серіалами, фільмами, короткометражками й мультиками. За тиждень вона набрала 5500 збережень тільки в Instagram.

Далі ми підняли весь наш архівний контент, який у будь-який час залишається корисним і актуальним — плейлисти на Apple Music і Google Play, записи лекцій і лайвів на YouTube, створили хайлайтс з іграми.

За тиждень після запуску IGTV ми втричі збільшили бриф-інструкцію з проведення прямого ефіру й зібрали статистику, якою можемо оперувати, обираючи час ефіру. Сьогодні, мені здається, я вже знаю все про прямі ефіри та IGTV.

Зараз наша контент-стратегія побудована на двох головних меседжах:

 Користувач навіть в умовах карантину може залишатися на Куражі: зустрічатися в онлайні з друзями й отримувати користь одночасно з розвагами.

 Ми робимо контент, на який у нас самих є запит в умовах самоізоляції.

Ідея ділитися нашим акаунтом для проведення прямих ефірів виникла спонтанно. Вони тоді тільки-но почали з’являтися в мережі, і я зловила інсайт, що було б ідеально дивитися все в одному місці. У Куражу є багато класних і цікавих друзів. За кілька днів дзвінків і листування ми склали графік: спорт тричі на тиждень, рецепти від резидентів фуд-корту, лекції від спікерів, які повинні були виступити на Куражі, розмови про секс із нашими друзями LOVESPACE, денні вечірки Light Party на заході сонця від наших постійних діджеїв.

За цей місяць ми навіть встигли зробити тижневий курс про мистецтво з артпартнерами Куражу Port.Agency.

Ми стали готувати окремий контент для кожної соцмережі, активно працюємо над сайтом, реалізуємо наші задуми: маски, гіфки, нові акаунти на різних платформах. З’явилася можливість опрацювати рубрики та механіки під кожен івент до кінця року. Словом, доробити, поліпшити та ввірватися в офлайн з новими ідеями.

Через відсутність івентів і, відповідно, прибутку ми скоротили бюджет на промо на 90%.

Спочатку звичні охоплення трималися — ми випускали вірусний контент, який допомагав підтримувати показники. Утім, за півтора тижні після початку карантину охоплення почали падати на 30% через відсутність промо. Із цим ми теж впоралися і повернули показники, наближені до колишніх.

Складно працювати зі сторінками та аудиторією без реклами, але ми швидко адаптувалися й під це. У нас не стало менше публікацій. Але ми змогли реалізувати найважливіше — зупинити кроспостинг, який в умовах підготовки івенту просто необхідний для інформування аудиторії про програму заходу.

Найбільше активностей відбувається в Instagram. Зараз наша стрічка стоїть на трьох китах:

 записи прямих ефірів, якими ми ділимося з IGTV

 розважальний контент у вигляді добірок доставки їжі та товарів, які зазвичай можна купити на Куражі

 благодійність:

  • проєкт допомоги українським лікарям і лікарням в умовах COVID-19 разом з УББ
  • колаборація з Monobank, де завдяки кешбеку користувачів ми закуповуємо обладнання для лікарень, необхідне для стабілізації стану недоношених дітей
  • проєкт підтримки безпритульних людей під час карантину разом із Suka Zhizn
  • щоб зберегти Кураж як головну традицію Києва, ми запустили продаж квитків до кінця року зі знижкою, а також продаємо річні абонементи

Через гіршу статистику органічного охоплення ми залишили Facebook каналом наших головних благодійних новин.

У Telegram публікуємо анонси прямих ефірів і добираємо товари з барахолки, які можна отримати з доставкою додому.

У нас було питання з віжуалом для публікацій. Зараз не можемо використовувати власний контент через велику кількість людей на фото — це може провокувати аудиторію.

Тому використовуємо близько 40% власного візуального контенту, решта — вірусний відеоконтент з мережі, який добираємо під кожну публікацію. У такий спосіб у нас вийшло підняти показники охоплення й залученості, а також легко подавати новини.

На жаль, нам довелося зупинити роботу всіх аутсорс-працівників і навчитися по-новому справлятися з роботою. Нам урізали зарплату на 50%, про що повідомили заздалегідь. Ми повернулися до гібридних посад, і всі разом думаємо над кожним напрямом розвитку Куражу.

У нас класна команда — усі розуміють, що зараз справи кепські, та дуже важливо пережити цей час разом.


Антон Орєхов, SMM-ник
готелю Bursa Kyiv, барів 1818 та  Parakalo

Як і до карантину, я продовжую вести акаунти BURSA Hotel, барів 1818 та Parakalo. Також частково працюю з акаунтом White Noise.

Для зйомок зараз настали складні часи. До цього я фотографував виключно на плівку, але зараз ресурси не дають змоги знімати матеріал у тому самому обсязі, що й раніше. Фото мають бути готові максимально швидко, тому що зміни відбуваються щодня. Плівка такої швидкості не дає. 

Якщо є можливість — я знімаю новий контент, але старий використовуємо також. У нас залишилися численні архіви фотографій. 

Незадовго до карантину ми почали шукати нових дизайнерів та копірайтерів, але їхні обов’язки почасти зараз перейшли мені. Я навіть опанував Illustrator на базовому рівні, хоча мені все ще продовжуть із цим допомагати. 

До речі, певний час, на початку карантину, я навіть приймав онлайн-замовлення, збирав бокси з їжею і розвозив їх.

Постів стало менше через нестачу подій. До карантину контент-план був максимально чітко розписаний, а зараз усе виходить дещо хаотично. Проте я все ще намагаюся систематизувати цей процес. Ми почали робити лайв-трансляції, на кожен день тижня вивели окрему рубрику. Наприклад, щоп’ятниці можна послухати діджей-сети на даху 1818, а щосереди ми розповідаємо про нові страви з меню White Noise.

Під час карантину активізувався акаунт 1818, тому що він припав на відкриття нового сезону. Люди скучили й намагаються хоча б за допомогою екрана телефона насолодитися атмосферою цього місця. А от BURSA, навпаки, трохи втратила активність. Незважаючи на те, що готель не зачинився, іноземців у країні значно поменшало, тож готелі не користуються попитом. 

Зараз важливо залишатися на зв’язку з аудиторією, тому що люди почали споживати більше контенту. І те, як ви будете спілкуватися із читачем, побудує майбутні стосунки між продуктом і аудиторією. 


Анастасія Коваленко, SMM-менеджерка LOVESPACE та “Висока кава”

До карантину я вела два проєкти — Instagram-сторінки обсмажувальників кави “Висока кава” та секс-простору LOVESPACE. 

На час карантину ситуація не змінилася, і роботи насправді стало більше. Люди сидять удома, більше часу проводять в Instagram. Потрібно користуватися цим: постійно нагадувати підписникам про себе, робити так, щоб після карантину вони одразу захотіли прийти до закладу.

Тому зараз ми з командою LOVESPACE вигадуємо багато крутих ідей для Instagram, а я їх реалізую. Усе це має бути весело і так, щоб запам’яталося.

У нашому випадку вдалими ідеями було одразу ж написати серію постів про секс на карантині, а також зняти відео про те, як правильно мити руки, використовуючи мило у формі пеніса. Ці дописи зібрали сотні збережень та шерів.

Під час карантину в мене з’явилися навіть нові зйомки для LOVESPACE. Ми почали робити огляди іграшок в IGTV. Це такий собі формат “консультанта із секс-простору”. Наприклад, моя колега Соня розповідає, як обрати вібратор. Усе це відбувається в самому просторі: ми ходимо по ньому, я ставлю запитання — це створює ефект присутності.

Мені здається, це класний момент залучення наших підписників у процес. Особливо в період, коли більшість людей не має змоги відвідувати улюблені місця.

Ще ми розробили подарункові бокси з розмальовками у вигляді пенісів та вульв. Це теж почасти інстаграмна історія. Крім того, зняли відеоогляд цих розмальовок в IGTV, розповіли про плюси такої арттерапії. 

Також у період карантину ми почали спільну активність із нашими друзями з Куражу. Щотижня я та моя колега Соня проводимо прямі ефіри на їхній сторінці в Instagram і говоримо на різні теми стосовно сексу. 

Окрім того, ми запустили свій канал на YouTube. Але це не пов’язано з карантином. Ідея знімати відео виникла вже давно, просто саме зараз з’явився час її реалізувати.

“Високій каві” знадобилося кілька тижнів, щоб повернутися до більш-менш звичного режиму зйомок.

На жаль, одна з улюблених рубрик наших підписників про партнерів зараз не виходить. Зазвичай я приїздила до кав’ярень, де є наша кава, і за допомогою фото та відео розповідала про локацію, асортимент кавових напоїв, меню, показувала інтер’єр і робила фото з баристою. Одна з таких зйомок була запланована на другий день після введення карантину. Довелося її скасувати, бо кав’ярню, звісно, зачинили.

Я часто намагаюсь знімати контент на тиждень-два вперед. Колажі роблю в Photoshop, а товари фотографую удома — так заготовляю фотоконтент на 3-4 тижні. 

На “Високій каві” кількість контенту не змінилась. Це зазвичай 5-6 взаємодій на тиждень. Ми збільшили бюджет на промо, тому що відкрили функцію доставки кави додому. 

Частина контенту стала “карантинною”. Раз на 1-2 тижні ми публікуємо відеорецепти з приготуванням кави вдома. Також роблю добірки фільмів про каву чи додатків на смартфон, які будуть корисні кавоману. Такий контент завжди дає хороший фідбек.

Також у нас з’явився сайт, і ми анонсували можливість замовити каву через Instagram. Кілька разів на тиждень нагадуємо про це в сторіз та стрічці: показуємо, як користуватись сайтом та обрати каву, розповідаємо про асортимент.

Важливо адаптуватися самому та адаптувати сторінки бізнесів під умови сьогодення. “Карантинний контент”, участь у челенджах, яких зараз безліч, публікація різних добірок — це те, що може підтримувати охоплення акаунту та приводити нових підписників навіть у такий складний період.

Охоплення на акаунтах або не змінюється, або зростає. Падіння поки що не було і, думаю, не буде. Показники статистики, як і до карантину, будуть зростати, якщо робити класний контент. Ми намагаємось робити тільки такий.


Катерина Федорова,
SMM-спеціалістка

Через карантин усе стало на паузу, зокрема можливості для співпраці. З березня єдиний проєкт, який я веду — це Каштан Coffee.

Роботи майже не стало, зарплату врізали. Ми не робимо пости, як раніше, — тільки основні новини. Їх небагато: графік роботи, продаж кавових зерен нашого обсмаження й новини про свіжі партії колд брю.

У мене залишилося багато старого фотоконтенту, але зараз він не дуже актуальний. Не хочеться зайвий раз викликати ностальгію за часом, проведеним у компанії друзів у дворі “Каштана” за чашкою кави й настільним тенісом. Єдина моя взаємодія з аудиторією — це відповіді на позначки та репости. 

Охоплення й перегляди падають, відвідувань профілю та підписок стало менше. Проте кількість переглядів stories не змінилася, незважаючи на те, що це переважно репости.

Зараз я більше часу приділяю надивленості — моніторю ринок, стежу за брендами та їхньої роботою під час кризи, а також більше пишу в особистому профілі. Дуже сумую за фотографією, моментами настільки, що починаю вигадувати щось удома з підручних матеріалів. Були ідеї знайти щось на аутсорс в онлайні, але поки пазли не зійшлися.


Анна Горкун, SMM-менеджерка Всі.свої

Як і до карантину, я продовжую вести соцмережі маркетів та магазинів Всі. Свої. Це три сторінки в Instagram та шість сторінок у Facebook. 

Кількість контенту не змінилась, ми йдемо за докарантинним графіком, але постійно відстежуємо динаміку та результати. Намагаємось експериментувати з форматами: запустили прямі ефіри зі стилістами на сторінці магазину одягу, розповідаємо, які соціальні ініціативи запроваджуємо, ділимося історіями брендів, які надихають нас боротися з труднощами. 

Усі зйомки для маркетів ми проводимо за місяць-півтора до початку, щоб максимально опрацювати контент. Матеріал для онлайн-маркету суконь, що проходитиме 24-26 квітня, ми зробили ще на початку березня, тому саме його зараз використовуємо. 

Для гастромаркету “Великодній кошик” довелося провести термінову зйомку, тому що повністю змінилася концепція — від офлайн івенту до замовлення великодніх наборів крафтових продуктів на сайті. Зйомка проходила вдома у фотографа за прописаним ТЗ, а я погоджувала кожен кадр через месенджер. 

Для сторінки магазину одягу я організувала зйомку у Face Time разом з фотографкою Поліною Гребеник. Наша модель Настя отримала речі поштою і на камеру свого телефона позувала Поліні, а я спостерігала за процесом через Zoom. 

Зараз настав час, коли потрібно підтримувати проєкти локальних виробників заради збереження підприємницької екосистеми. Тому контент-мейкери готові робити знижки, швидше віддавати матеріал, щоб продовжувати спільну роботу.

Ми дуже помірковано ставимося до бюджетів на промо. Намагаємось максимально перевести всю роботу на онлайн-платформу, тому що саме на ній будемо проводити майбутній маркет “Дні української сукні: тепер онлайн”. Нам чітко зрозуміла вартість кожного відвідувача сайту, заявки, дзвінка, замовлення, і кінцева вартість залучення покупця. І на основі цього, звичайно, вираховуємо рентабельність вкладень у промо.

Загальні показники контенту, які були орієнтовані на купівлю нового одягу, погіршились, тому що це не товар першої необхідності. Але ми стараємося запускати нові акції, які зроблять покупки доступнішими. Наприклад, -20% на весь асортимент сайту та безплатна доставка за умови оплати карткою Visa до 15 травня.


Альона Лобанова, 
SMM-спеціалістка

До карантину я вела соцмережі кав’ярень: 16.coffee, Sweeter Сoffee, Guilty Wine Bar, Paragraph Coffee. Два останні заклади призупинили роботу на час карантину. 

Загалом роботи стало менше. Раніше я щомісяця знімала предметку для “Даринку”, але зараз, зі зрозумілих причин, у цьому немає потреби.

Для 16.coffee роблю новий контент, тому що веду сторінку, як зазвичай. В акаунті Sweeter постів стало вдвічі менше, бо кав’ярня не працює навіть на take away. Використовую матеріал, який встигла відзняти до карантину.

Ми перестали ставити промо там, де раніше виділялись бюджети, тож охоплення, природно, падають. Але я виступаю за те, щоб продовжувати вести соцмережі проєктів, навіть якщо офлайн вони не працюють. Боротися за охоплення та починати із чистого аркуша, коли все нормалізується, не хочеться.  


Катерина Бойко, 
засновниця бренду Balcony Garment

На час карантину ми трохи змінили формат. Почали писати лонгріди, чесні душевні пости про нашу діяльність, цінності чи хітові моделі.

Змін зазнало також створення контенту. Ми встигли підготуватися до випуску нової колекції і зробити кілька зйомок. В умовах пандемії команда не може зібратися для фотозйомки або відзняти одяг на собі, щоб не порушувати всіх норм безпеки. Але ці обмеження дають змогу думати нестандартно і вдаватися до нових форматів створення контенту.

У нас зросли охоплення та інтерес до сторінки і бренду загалом. Ми пояснюємо це тим, що люди сидять удома і, відповідно, в соцмережах, а наш бренд шиє домашній одяг. До речі, незадовго до оголошення карантину в нас вийшла нова колекція лляних виробів. 

Кількість комерційного контенту ми скорочувати не стали, оскільки бачимо, що він користується попитом і не дратує підписників. Окрім цього, зараз активно транслюємо особливості нашої роботи та переваги, як-от індивідуальний пошив на період карантину, виїзна примірка тощо.

На продажі з магазину припадає 35% від загального обороту. На щастя, ми зуміли зберегти цю аудиторію і не просісти в продажах, переорієнтувавши сервіс. Ми додали безплатну доставку з приміркою та власного кур’єра, який дотримується всіх норм безпеки.


Ната Винничук, SMM head агентства wishdo 

У нас в агентстві п’ять SMM-ників, кожен веде по три проєкти. Це косметичні бренди, школа правильного харчування, антисептики, клініка естетичної медицини, видавництво. Деякі з них зупинили просування, інші ж скорочують бюджет на маркетинг, але залишаються активними в соцмережах. 

Зарплата в агентстві не змінилася. Через те, що клієнти змінюють бюджети, ми беремо проєктні роботи: розроблення стратегії, аудити, створення контенту, налаштування таргетованої реклами.

Креативний відділ з фотографами також працює віддалено. Великий плюс агентства в тому, що в нас є своя техніка, освітлення, фони, які роз’їхалися по домівках фотографів.

Ми адаптуємося під нові реалії, і від цього залежить успішність проєктів. Що швидше зміниться стратегія просування брендів, з урахуванням того, що відбувається, то легше карантин відобразиться на бізнесі.

Зараз клієнти діляться на три типи: одні повністю зупиняють ведення соцмереж, інші скорочують бюджет на промо та кількість контенту, а в деяких усе залишається без змін. Для більшості брендів ми шукаємо нові формати і рішення для оптимізації, тестуємо їх і залучаємо аудиторію.

Падіння чи зростання охоплення залежить від бренду. Якщо не врізається бюджет на таргет, то показники не просідають. А якщо вводити нові активності — навіть ростуть. Ми проводимо марафони, організовуємо челенджі і конкурси, тому деякі бізнеси не просідають навіть у продажах. 

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень