fbpx
Кейси

Неправдиві рекламні слогани брендів, які призвели до скандалу

А компанії виплатили штрафи за дезінформацію споживачів
Данилюк Даяна, 05.02.2021

Ми вже розповідали про фейкову рекламу на прикладі фестивальних та спекулятивних кейсів реклами. Іноді скандальними також стають рекламні слогани, коли бренди переоцінють можливості товару й надають споживачам неправдиву інформацію.

Про кейси відомих компаній, а також те, як вони опинялися в центрі скандалів через брехню в рекламі, читай у новому матеріалі.


New Balance заявив, що їхнє взуття може допомогти у спаленні калорій

В одній з реклам 2010 року New Balance заявила, що лінійка кросівок TrueBalance та Rock&Tone може допомогти у схудненні. На сайті компанії зазначалося, що для кросівок використали приховану технологію для балансу, яка активізує сідничні м’язи, підколінні сухожилля і литки, які своєю чергою допомагають спалювати калорії.

Взуття продавалося приблизно за 100 доларів, а в рекламі New Balance назвав своє взуття “прихованою таємницею краси”, пообіцявши, що вони допоможуть спалити на 8 відсотків більше калорій, ніж звичайні кросівки.

У 2011 році мешканка штату Массачусетс Бістра Пашамова подала позов проти New Balance, заявивши, що національна рекламна кампанія містить помилкові твердження. За її словами, у рекламі запевняли, що вплив кросівок на здоров’я підтверджений науковими дослідженнями. Насправді ж традиційних наукових випробувань не проводилось, а дослідження замовляла сама компанія New Balance.

За рік компанія New Balance погодилася виплатити штраф у розмірі 2,3 мільйона доларів для врегулювання неправдивих рекламних вимог. 

Читай також: Чому New Balance отримали статус кросівок для татів


Eclipse заявив, що його жуйка може вбивати мікроби

У своїй рекламі бренд жувальної гумки Eclipse заявив, що новий інгредієнт, екстракт кори магнолії, має властивості знищувати зародки мікробів.

За словами Національного відділу реклами Америки, тестування Eclipse виявило кілька перспективних результатів щодо здатності знищувати мікроби, але наразі дослідження не мають достатнього обґрунтування. Бренду Eclipse рекомендували припинити друковану рекламу та замінити неправдиву інформацію на упакуванні.

Читай також: “Мені 2 жуйки, як у рекламі”: маркетингові гастроміфи та ритуали

Згодом на бренд подали позов споживачі, які стверджували, що реклама Eclipse вводить в оману. Компанія Wrigley, що володіє Eclipse, заперечувала протиправні дії. Проте їй наказали заплатити понад 6 мільйонів доларів фонду, який відшкодує споживачам до 10 доларів за оманливий товар у 2010 році.

Wrigley також погодилася зняти маркування, яке вказувало, що жуйка з екстрактом кори магнолії вбиває мікроби. 


Від Red Bull насправді не можуть вирости крила 

У 2014 році на компанію енергетичних напоїв Red Bull подали в суд за відоме гасло “Red Bull Надає Крила”. Цей слоган компанія використовувала майже два десятиліття, а сам він означав, що кофеїновий напій може покращити концентрацію та швидкість реакцій споживачів.

Позов проти компанії подав чоловік, який пожалівся, що п’є Red Bull упродовж десяти років, але у нього не розвиваються крила. А також не проявляються ознаки поліпшення інтелектуальних або фізичних здібностей.

І хоч слоган “Red Bull Надає Крила” пояснює дію енергетичного напою, а не безпосередню появу крил, компанія погодилася виплатити до 13 мільйонів доларів. Кожен споживач США, який купував напій з 2002 року міг отримати 10 доларів.

Читай також: Як комунікує Red Bull


Сухі сніданки Mini-Wheats можуть зробити вас розумнішими

У 2013 році американська компанія Kelloggs заявила, що їхній бренд сухих сніданків Frosted Mini-Wheats може покращити уважність дітей, пам’ять та інші когнітивні функції. За твердженням рекламної кампанії, пластівці для сніданку покращують увагу дитини майже на 20%.

Проти Kelloggs подали позов, у результаті якого компанія заплатила 4 мільйони доларів за неправдиве рекламне оголошення. На свій захист бренд заявив, що рекламна кампанія тривала чотири роки, і за цей час вони скоригували твердження щодо властивостей зернових. Також  Kelloggs додали, що мають довгу історію відповідальної реклами.

Люди, які споживали сухі сніданки протягом періоду транслювання реклами (з 28 січня 2009 року по 1 жовтня 2009 року) мали право вимагати повернення 5 доларів за коробку і до 15 доларів за покупця.


Йогурт Activia заявив, що в ньому є особливі бактеріальні інгредієнти

Реклама популярного йогурту бренду Activia від Dannon у 2010 році принесла компанії майже 45 мільйонів доларів. У ній запевняли, що йогурти підсилюють імунну систему та здатні допомагати процесам травлення. За словами Activia, такі результати були клінічно та науково підтверджені. 

У рекламній кампанії Activia з американською акторкою Джеймі Лі Кертіс стверджувалося, що йогурт має спеціальні бактеріальні інгредієнти. Через це його продавали на 30% дорожче, ніж інші подібні продукти. 

Позов проти Dannon розпочався у 2008 році, коли споживачка Тріш Вінер подала скаргу. Крім штрафу в розмірі 45 мільйонів доларів, Dannon наказали видалити примітки “клінічно” та “науково доведено” з опису товарів.

У 2009 році Dannon заявив, що відшкодує споживачам до 100 доларів за покупку йогурту Activia та DanActive. Компанія також додала, що Dannon змінить маркування та маркетинг продукту.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень