fbpx
Зсередини/Як це влаштовано

Навіщо брендам робити маски в Instagram

З’ясовуємо, як це працює і наскільки потрібно вам
Чередніченко Анастасія, 26.11.2019

Створити свій фільтр в Instagram з брендованим шрифтом, логотипом чи власним продуктом — тренд 2019 року. Ми спробували розібратись, у чому перевага брендів, які мають власні маски в Instagram, чи варто їх створювати і, якщо так, з чого починати.

Що це таке?

Маски в Instagram — це AR-фільтри (фільтри доповненої реальності) з ефектами 2D або 3D. Їх можна додавати до будь-якого зображення в об’єктиві камери або загального фону.


З чого все почалось?

У 2018 році Instagram уперше запустив AR-фільтри, які могла створювати лише креативна команда соцмережі — для себе або у співпраці з брендами, зірками.

У 2019 році маски генерували вже самі користувачі Instagram, але лише ті, хто зареєструвався як бета-тестер у Facebook . Для цього потрібно було оформити заявку та чекати на офіційне запрошення.

Влітку 2019 року абсолютно всі користувачі Instagram змогли створювати AR-фільтри та завантажувати їх до соцмережі.


Чому маски в Instagram стали трендом?

Тому що це весело і зручно. Це додаткова функція, яка дозволяє за секунди зробити контент кожного юзера гарнішим, моднішим, цікавішим і смішнішим. До того ж, те, що 13 серпня доступ до створення масок відкрили всім юзерам, креатори отримали можливість реалізувати свої ідеї в масках і отримати за це приємний бонус у вигляді нових підписників та слави.

Надія Самаріна
Експертка з маркетингу та стратегії, лекторка Bazilik

Користь для брендів

 Урізноманітнення контенту

У соцмережах бренди публікують різні види контенту — фото, відео, аудіо, текст, анімації. Маски — новий тренд, популярний серед аудиторії своєю інтерактивністю. Споживачі буквально “приміряють” на себе маску вашого бренду.

UGC

Коли ви створюєте свою маску, вона стає шаблоном, який використовують споживачі вашого бренду. Так вони збільшують кількість UGC — контенту, створеного користувачами.

Ріст охоплення

Щоб зберегти собі маску, користувач має підписатися на її креатора. Якщо він додасть її в меню фільтрів, не підписавшись, при наступному оновленні Instagram маска може зникнути, і доведеться знову її шукати.

Зміцнення впізнаваності

Коли аудиторія використовує вашу маску, угорі видно, хто її креатор. Чим більше споживачів юзатиме ваші маски, тим більше зростатиме впізнаваність вашого бренду.

Можна віслідковувати аналітику 

Креатор AR-фільтру може відстежити його статистику в кабінеті Facebook: покази, скільки разів робили фото, репости.

 Промоція

Просувати маску можна через блогерів, які використовуватимуть ваш фільтр у stories, цим поширюючи її серед своєї аудиторії. Тут важливо, щоб цільова аудиторія блогерів і вашого бренду співпадала.

Бути в тренді

Якщо аудиторія вашого бренду активно використовує маски, вам теж вони потрібні, щоб говорити з аудиторією однією мовою. Коли ви відповідаєте запиту аудиторії, аудиторія стає лояльною до вас.

 Органічна інтеграція

Наявність власних AR-фільтрів може бути комерційно вигідною, якщо ви вдало інтегрували їх у діяльність та філософію свого бренду. Так, наприклад, косметичний бренд Sephora створив у Facebook маски зі своїми помадами — можна “приміряти” ту, що сподобалася.

Звідки користувачі можуть дізнатися про вашу маску?

  • З вашого профілю, як креатора маски
  • З профілів інших користувачів, які додали вашу маску
  • З галереї фільтрів (якщо користувач підписаний на вас)

Надія Самаріна:

Чому брендам вигідно робити маски?

За допомогою масок бренди можуть підвищити упізнаваність свого продукту та лояльність до нього, збільшити кількість підписників. Класна маска бренду може запустити потужну хвилю UGC.

Коли юзер використовує маску, згори stories написано, хто автор, тому інші користувачі можуть переходити та додавати фільтр собі. Таким чином компанії можуть “брендувати” своїх клієнтів. Хвиля буде лише за умови, що бренд зробить дійсно неординарну маску, а не просто лого на лобі. Тут потрібно відмітити, що маска має бути цікавою саме цільовій аудиторії, а не лише креатору.

Як визначитися з тим, яку маску доцільніше створити бренду?

Після того, як доступ до створення відкрили всім, нові маски стали з’являтися зі швидкістю світла. Звичайно ж, багато хто почав копіювати один одного, повторювати навіть найпростіші ходи — наприклад, написи під очима. Як і в будь-якій сфері, люди цінують найбільш незвичне та неординарне. Тому 4501-а маска з написом “випий кави” точно не дасть потрібного результату.

Перед тим, як почати думати над ідеєю маски, потрібно відповісти на головне питання: навіщо

  • Навіщо вашому бренду маска?
  • Який результат маска може принести бренду?

Дослідіть цільову аудиторію: що їй цікаво.

Як ваші підписники користуватимуться маскою — робитимуть селфі або зніматимуть щось зовнішньою камерою?

 Спершу — аналіз та стратегія, потім — креатив

Саме в масках для брендів важливо вийти за межі стандартного мислення. Нікому не потрібен нудний брендований фільтр.

Простіше, якщо в бренду жива аудиторія: можна зробити серію опитувань у stories, і підписники самі скажуть, чого вони хочуть. Тим самим ви зможете підтвердити свою стратегію.

фільтри створюються для користувача, а не бренду

Потрібно дбати про контент юзера за допомогою вашої маски — як бренд може допомогти йому доповнити фото і відео через фільтр. Тоді користувачі будуть вдячні, зніматимуть багато контенту і ділитимуться маскою з іншими.

Цікаві механіки — такі як ігри або AR-презентація продукту — можуть дати потрібний результат.

Наприклад, одним із перших брендів, які дали приміряти свій продукт, була Кайлі Дженнер від імені свого бренду Kylie Cosmetics. У фільтрі можна було приміряти різні кольори помади. Також був крутий кейс від DODO Pizza, де у фільтр була влаштована гра, в якій потрібно було “кричати” (відкривати рот), щоб керувати польотом птаха.

Бренд Pepsi “переборщив» з брендингом у масках. Було створено купу фільтрів з величезними синьо-червоними логотипами. Жодному юзеру не цікаво робити фото поруч з велетенською пляшкою Pepsi, чи зі скейтом, на якому написано Pepsi. Овербрендинг в масках призводить до того, що вони стають не цікавими нікому, крім бренд-менеджера компанії.


Як створити свою маску?

Надія Самаріна:

Це не важко. Звичайно, простіше буде, якщо фільтр створюватиме дизайнер, 3D-спеціаліст або програміст. Але оскільки аудиторія Spark AR (програма, у якій створюють маски) — це креатори, а не розробники, майже все в ній можна зробити без програмування.

1. Потрібно скачати редактор Spark AR Studio, доступний на MAC та Windows.

2. Після входу в програму подивіться роботи інших авторів. Це дасть вам можливість надихнутися і зрозуміти, які функції є в Spark AR.

3. Першу маску простіше всього зробити за покроковим гайдлайном:

Велика кількість класних туторіалів уже є в youtube. Звільніть собі вечір та творіть.

4. Коли маска буде готова, експортуйте її та заливайте в Spark Hub.

5. Після цього маска відправиться на модерацію. Якщо все ок, то найближчим часом вона з’явиться у вашому профілі.

Перш, ніж публікувати вашу маску, зробіть класну анонс-кампанію. Вам потрібно підготувати аудиторію, щоб у день лонча маска круто розійшлася і принесла необхідний результат.

У Spark AR Studio можна:

  • додавати 2D і 3D об’єкти
  • додавати анімацію
  • змінювати кольорокорекцію
  • створювати ігри та рухи за допомогою міміки
  • змінювати фон
  • налаштовувати ефекти під рухи обличчя

Кейси

Burger King

Компанія Burger King створила маску для споживачів у Бразилії, що спалює рекламу конкурентів. Для цього користувачу потрібно було навести камеру смартфону на рекламу інших брендів і натиснути “спалити”. Маска була доступною в спеціальному додатку Burger King . За таку акцію Burger King роздавав безкоштовні вопери (найпопулярніший бургер мережі).

REVO

Бренд разом з маскою запустив конкурс: користувач мав уявити себе Банкою REVO, яка на 15 секунд оволоділа увагою всього світу, і виголосити послання людству.

XARI

Бренд створив кастомізатор візочків в AR-масках Instagram Stories.

СТС

СТС запустили нову ігрову механіку в stories, що нагадує популярну раніше гру Fruit Ninja.
Читайте також у рубриці Як це влаштовано
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ Проєктна структура в маркетингових агентствах: як вона працює та в чому її перевага
Розповідаємо на прикладі Fedoriv agency
/ Візуальний контент: гід стоковими ресурсами
Нюанси авторського права та найращі фотобанки
/ Маркетологиня, власник івент-агентства та кулінарний експерт — про івенти в гастросфері
Звані вечері, пресбранчі, гастрономічні квартирники та ресторанні фестивалі
/ Креатив+стратегія. Навіщо бренду стікери в Telegram
Розбираємось, як працюють брендовані стікерпаки, кому вони потрібні та як їх створювати
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень