fbpx
Історії

“Ми робимо з блогерів артистів”. Даня Вегас про платформу TikTok і TikTok-хауси в Україні

Говоримо з блогером та засновником TikTok-хаусу ULove Home
Коротенко Оля, 30.11.2020

Даня Вегас — блогер, актор, музичний виконавець, засновник найпопулярнішого TikTok-хаусу в Україні — ULove Home. Ми поспілкувалися з Данею про те, чому ТікТок-хауси стали популярними, як працювати з рекламодавцями, а також про те, куди буде рухатися платформа TikTok у майбутньому.


TikTok-хаус — це проєкт, який націлений допомагати блогерам виходити на нову аудиторію завдяки спільному створенню контенту. По суті, це фабрика, з якою вигідно працювати рекламодавцям і селебріті.

Блогери живуть разом в одному великому будинку, утворюючи певну виробничу потужність. Вони спільно продукують контент і створюють реаліті-шоу. Рухатися блогерським шляхом разом із таким проєктом легше, ніж поодинці. Працюючи від імені команди, блогер може займатися більш масштабними продуктами.

Головною платформою для трансляції контенту є ТікТок. Але вона не єдина — акаунти таких проєктів є і на інших майданчиках.

Ідея збирати блогерів в одному будинку для спільного створення контенту не нова, їй уже близько 10 років. Але якщо зараз збирають TikTok-будинки, то раніше майданчиком для трансляції контенту був YouTube.

 Ідея збирати блогерів в одному будинку для спільного створення контенту не нова, їй уже близько 10 років


Як усе починалося

Кілька років тому в Америці створили перший TikTok-хаус, і він здобув колосальний успіх. Одна з учасниць американського TikTok-хаусу стала найпопулярнішою тіктокеркою у ​​світі. Імовірно, без участі в проєкті їй не вдалося б досягти таких показників.

Відтак утворився тренд: блогери й продюсери почали усвідомлювати успіх проєкту й намагалися зробити схожі, а бренди — активно співпрацювали з такими будинками.

Потім хвиля докотилася до Росії — до травня цього року московський TikTok-хаус DreamTeam став дуже успішним. Тоді й в Україні звернули увагу на ідею проєкту, і почався бум. Першим відкрився проєкт під назвою Top Team, а через 4 дні після них запустилися й ми — ULove Home.

У червні 2020 року відкривалося по кілька хаусів на день, а через  тиждень також кілька й закривалося — для багатьох проєкт виявився непосильним завданням. Здавалося б, немає нічого складного — потрібно всього лише зібрати блогерів та орендувати будинок. Але насправді все не так просто.

Крім будинку, потрібно мати чітку організацію, менеджерську й бізнес-структуру. Плюс, усі ці структури потрібно утримувати: платити зарплати працівникам, виділяти бюджети на нові напрями, продукти, колаборації і так далі. Сам будинок — це не основний пункт витрат, хоча так думала більшість.

 У червні 2020 року відкривалося по кілька хаусів на день, а через тиждень також кілька й закривалося 

 Популярність блогерів у TikTok  — це не єдина складова для розвитку проєкту

Деякі блогери кооперувалися самі, були й ті, кого збирав продюсер — в обох випадках знаходилися свої підводні камені. Самі учасники часто ставилися до проєкту не так відповідально, як варто було б, а продюсери просто не розуміли, як працює платформа TikTok. Людина зі сфери, далекої від TikTok, може розвивати бізнес на цій платформі з досить однобоким баченням. Наприклад, не розуміти важливості менеджерської структури і командних консультантів.

Таким чином, більшість TikTok-хаусів не розрахували свої сили. До липня на ринку України було близько п’яти будинків, а до серпня залишилося всього два: наш ULove Home і Top Team.

У Top Team беруть участь більш медійні обличчя, тому їхній будинок різким сплеском набрав аудиторію. Ще від початку вони зробили хороший стрибок угору. У нас теж є медійні особистості в будинку, але їх менше — приблизно половина від усіх резидентів. У мене інша філософія відбору учасників, я не женуся за медійністю.

І час показав, що популярність — це лише складова: вже за три місяці ми обігнали Top Team. А зараз, менше ніж за пів року, ми стали найпопулярнішим будинком — у нас 1,1 млн підписників.

 У нас висока виробнича потужність і дуже чітка організація

Секрет популярності

Цей мільйон підписників до нас прийшов не просто так.

По-перше, в нашому будинку висока виробнича потужність — 13 учасників, тобто ми можемо виробляти досить багато контенту. По-друге, дуже чітка організація.

У проєкті, крім резидентів, працюють проджект-менеджер, менеджери з продажу, контент-менеджери й навіть командний психолог. Також серед резидентів ми обираємо відповідального за кожним напрямом: TikTok, Instagram, YouTube, музика, стрими. Блогери формують чіткий план, відповідно до якого працюють.

Тому коли здається, що весь контент вони придумують і постять на ходу, не замислюючись, знайте — це не так. Звичайно, є відео, зняті незаплановано, щоб показати реальне життя тут і зараз, але про контент-план забувати точно не варто.


Про реалізацію проєкту

Коли запустилась хвиля TikTok-хаусів за кордоном, я почав продумувати ідею і план, як подібний проєкт можна втілити в Україні.

Я займаюся блогерською діяльністю більше п’яти років, тож мені  добре відомі всі поняття й підводні камені цієї сфери. Як напрацьовувати аудиторію, як її втримати, на чому акцентувати в комунікації — усі ці знання потрібні, якщо хочеш бути куратором цілої команди. Досвід організації творчих команд у мене теж був, ще до створення ULove Home.

Прописавши план, я зрозумів, що для проєкту потрібно значне фінансування. Об’єднавшись із партнером, ми знайшли інвестора. Після цього зібрали перший пул учасників, необхідний для запуску, та інших працівників. Продумали неймінг, айдентику, знайшли будинок, привели його в жилий стан і запустилися. Зараз до моїх обов’язків як організатора входить пошук нових учасників, рекламодавців і партнерів, а також створення й реалізація нових продуктів.

На проєкті ми поки не заробляємо, а тільки-но виходимо в операційний нуль. У нас є договір, що ми не витягаємо гроші з компанії, а перші кілька років будемо тільки інвестувати. Найбільше грошей іде на зарплати працівникам, яких у нас чимало.


 Зараз найважливіший критерій відбору потенційних учасників — кількість підписників у TikTok

Про учасників

Початкова філософія, яку я закладав у ULove Home — робити з блогерів артистів. Тому наш будинок я так і називаю — лабораторія артистів. Для мене артист — це людина, яка не обмежується одним майданчиком і одним продуктом, який випускає. Це різнобічна особистість.

Наразі в нашому будинку 13 блогерів, з них 8 мільйонників. Учасники час від часу змінюються. Хтось іде, на його місце приходять нові блогери. Перший час я відбирав людей за їхніми внутрішніми якостями, харизматичністю й певними навичками.

Наприклад, якщо людина любить співати або монтувати відео, володіє хорошим потенціалом і є командним гравцем, то я запрошував її у проєкт. На початку головною метою було завдяки навичкам людей і напрацьованій ними аудиторії залучити аудиторію проєкту.

Зараз, коли ми вже розкрутились, до ініціативності та здатності працювати в команді додався ще один важливий критерій відбору потенційних учасників — кількість підписників у TikTok має бути не менше 500 тисяч.

Рекламодавці та зірки, які приходять до нас, дивляться на масштаби аудиторії наших учасників. Звичайно ж, імовірність співпраці значно вища, якщо ця аудиторія перевищує 500 тисяч.

Але навіть зараз, коли бачимо, що людина багато працює над собою і своїм блогом, то можемо залучити її до проєкту навіть з аудиторією менше 100 тисяч. Але це радше виняток.


Про роботу з зірками

Ми заробляємо на співпраці з брендами та знаменитостями.

Коли я зібрав хлопців та дівчат разом і ми запустили проєкт ULove Home, я почав просто “стукати в двері” до менеджерів зірок, до агентств і пропонував їм співпрацю, запрошував у гості. Звичайно, тоді, коли TikTok-хауси були ще зовсім новим і необробленим для нашої країни форматом, мені потрібно було шукати можливості для співпраці самому. Пояснювати, чому з нами варто співпрацювати. Але згодом, коли аудиторія нашого проєкту почала зростати, до нас уже приходили самі.

Наприклад, нещодавно ми записали спільний трек з Наталією Могилевською та виступили на “Танцях із зірками”. Здавалося б, артистка не для нашої цільової аудиторії, але ця колаборація стала цікавим експериментом. Ми дали зірці впізнаваність серед молодшої аудиторії, а вона нам — імідж, хорошу репутацію і впізнаваність серед аудиторії старшого віку.

Також із цікавих кейсів із зірками — TikTok-паті на 2000 осіб за участю Макса Барських. На вечірці ми просували його новий трек.

 На початку я просто “стукав” до менеджерів зірок, до агентств і пропонував їм співпрацю, запрошував у гості

 Одна з великих проблем співпраці з брендами полягає в небажанні грамотно ділити роботу над рекламними проєктами

Про роботу з брендами

Робота з брендами, у певному сенсі, вибудовується трохи складніше. Багато з них ще не сповна розуміють, як потрібно працювати з TikTok, із блогерами на цій платформі, та як загалом працює інфлюєнс-маркетинг.

У нас, на відміну від США і навіть Росії, ринок тільки зароджується, але загалом бренди вже активно цікавляться платформою TikTok як рекламним майданчиком. Водночас вони все ще бояться вкладати сюди бюджети. Та я вважаю, що ті, хто не побоїться вкладати зараз, зовсім скоро опиняться в першому вагоні.

Одна з великих проблем співпраці з брендами полягає в небажанні грамотно ділити роботу над рекламними проєктами. Часто бренди разом із брифом приносять свій креатив. Але, на мій погляд, має бути чіткий розподіл: ТЗ — від клієнта, а креатив — від виконавця, тобто від блогера.

Брендам завжди хочеться, щоб про них сказали якомога більше, показали якомога частіше. Їм здається, що в цьому успіх, але ні. Юзер закриє таке відео вже на другій секунді. Звісно, ідея і скрипт обов’язково мають бути прописані з дотриманням важливих для бренду моментів, але сам креатив продумує блогер і його команда. Адже тільки блогер знає, що хоче бачити його аудиторія.

Різне бачення того самого питання призводить до постійних суперечок рекламодавців і відділу продажів. Тому майже завжди доводиться вести переговори з брендом і доносити розуміння того, як насправді спрацює краще.

Кейси

У нас є показовий кейс із брендом Mirinda. Бренд вирішив зайти на весь будинок, тобто прорекламуватися в акаунті будинку і в кожного з блогерів окремо. Напої Mirinda є в різних кольорах, і кожен з них фарбує язик. Це викликало відторгнення аудиторії і недовіру до продукту. Рекламним завданням було показати, що кольоровий язик — це окей.

Нам потрібно було набрати 1 млн переглядів, а ми набрали 2,2 млн, значно перевищивши встановлений KPI, за однієї дуже важливої причини — креатив був від нас.

Маємо й кейси, коли креатив усе-таки давав бренд. Деякі з таких рекламних звернень не набирали потрібних KPI. Але особливість ULove Home в тому, що ми все одно досягаємо потрібних охоплень за допомогою уже безкоштовного креативу від нас.

Знову ж таки, ми завжди орієнтуємося на свою аудиторію і робимо такий контент, який буде для неї цікавим. Спочатку ми знімали більш дитячий контент: скетчі, яскраві відео, побудовані на емоціях і акторській грі. Аудиторія такого контенту — підлітки до 14 років. Зараз ми працюємо над тим, щоб залучати і втримувати старшу аудиторію — до 24 років.

 Ми більше ніж удвічі перевищили KPI за однієї дуже важливої причини — креатив був від нас


Тренди в TikTok

В ідеалі я хочу, щоб наші блогери давали контенту більш експертне навантаження, а не просто розважальне. Ми рухаємося в цьому напрямі. Зараз у TikTok активно заходять експерти в різних сферах, і платформа заохочує розмовні відео зі змістом. Я думаю, в найближчому майбутньому розвиток TikTok зміститься в бік смислового контенту.

Ще є тренд до збільшення допустимої довжини відео. Раніше максимальна тривалість була 15 секунд, потім змінили обмеження до хвилини, а зараз уже можна знімати ролики до трьох хвилин. Можливо, в майбутньому TikTok продовжить збільшувати тривалість відео. На мою думку, це сприятиме активнішому залученню продакшенів для створення більш якісних відео. Також цілком можлива поява нових форматів і різних шоу.

Загалом я вважаю, що збільшення ліміту на тривалість відео — це хороший тренд, адже він спонукає блогерів продукувати більш осмислений контент, а аудиторію — осмисленіше цей контент споживати.

TikTok зараз зводить треки в Apple Music, причому не тільки нові, а й дуже старі. Тому лейбли активно стежать за тіктокерами й усвідомлюють, що вони здатні дуже добре розкручувати їхню музику в своїх акаунтах.

Зараз я разом з брендом працюю над ідеєю проєкту Travel-home. Усією нашою компанією ми будемо подорожувати цікавими містами України на своєму бусі, знімати красиві локації і робити контент у дорозі. Цей проєкт буде класною можливістю заявити про хороше мобільне покриття і про якісні транспортні послуги.

Загалом TikTok — це медіа майбутнього і вже навіть сьогодення. Але одним TikTok-ом точно все не обмежується — це просто дуже класний трамплін для всіх тих, хто хоче виходити на нові аудиторії, заробляти гроші, заводити нові знайомства й розвиватися у своїй сфері навіть далеко за межами соцмереж.


Фото: Дан Балашов

Читайте також у рубриці Історії
“Це місце зустрічі митців, діячів креативних індустрій та бізнесу”: розмова з Каріною Качуровською
Про сучасний артринок, законопроєкт про меценатство та рефлексію війни
«Ми обрали стратегією реалізовувати творчий потенціал через навчання, інвестиції і креативний пошук»: розмова зі співзасновницею Honey і «Завертайло»
Про колаборації, допомогу військовим, філософію закладів та кризову комунікацію
“Ми не можемо інтегрувати всіх, але це не означає, що цього не треба прагнути”. Інтерв’ю з Veteran Hub
Про історію створення, нові виклики та філософію організації
“Костюм треба шити, а не купувати — це наша первинна філософія”. Інтерв’ю із засновницею Indposhiv
Про філософію bespoke, колаборації з військовими та вишиванку для Зеленського
“Будь-які об’єкти, які характеризують український народ, є надважливими, червонокнижними й крапка”. Фольклористка Ярина Сізик про тренд на етно 
Розповідаємо про прояв традиційної культури в сучасному житті українців
Інші статті за темами
Історії
Я працюю
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень