fbpx
Історії

“Контент вирішує багато. За попкорном у кіно не йдуть”. Інтерв’ю із Сашею Жиляєвим

Маркетинг-директор Multiplex — про роботу з великими українськими компаніями
Данилюк Даяна, 25.11.2021



Саша Жиляєв — український маркетолог, який у квітні 2021 року став маркетинг-директором мережі кінотеатрів Multiplex. До цього Саша 18 років працював у компанії Comfy — почавши з промоутера, який роздавав листівки, він виріс до другої людини в маркетинг-відділі. А Comfy з маленької регіональної фірми перетворився на відому компанію у сфері електроніки. Звільнившись із Comfy, Саша працював у команді компанії EVO, зокрема з брендом Prom.ua.

У розмові з Bazilik Media маркетолог розповів про свій досвід роботи з великими українськими бізнесами. Ми поговорили про те, як Саша працює з командою, на що звертає увагу в роботі та які поради може дати молодим маркетологам і комунікаційникам.




Людина може реалізуватися в професії лише через кілька років

Я завжди кажу на лекціях: “Не намагайтеся змінювати місце роботи раз на рік. Якщо вам цікаво, ви працюєте з класною командою і бачите перспективи розвитку в одній компанії, не потрібно шукати чогось нового в іншій”. Наприклад, я ще студентом потрапив у Comfy і роздавав листівки — був промоутером. Після чого познайомився з маркетинговою директоркою Наталкою Кошовою і потрапив у штат компанії. А моїм першим завданням було розклеїти плакати в маршрутках.

 За декілька місяців неможливо досягти жодного помітного результату, тому що за пів року ти тільки в’їжджаєш у сам бізнес і його процеси

На мій погляд, людина може реалізуватися в професії лише через кілька років. Мені, наприклад, знадобився рік роботи в EVO, щоб щось почало викристалізовуватись. За декілька місяців неможливо досягти жодного помітного результату, тому що за пів року ти тільки “в’їжджаєш” у сам бізнес і його процеси.

У Multiplex у мене велика зона відповідальності — від прокату (мій підрозділ займається репертуарним планом, складанням розкладу в кінотеатрах) до зворотного зв’язку. Включно з тим, з яким настроєм відвідувачі виходять із залу, які емоції відчувають, покидаючи кінотеатр, і що вони отримують від сеансу загалом.


Ми живемо в еру інфоциганства

 Нині я обрав би річну програму чи короткий курс у школі комунікацій, а далі пішов би працювати. Шукав би пропозиції стажування й наповнював портфоліо

Якби я сьогодні обрав для свого життя спеціальність “маркетинг”, то ніколи б не пішов навчатися в класичний державний університет. Я сам маю освіту прикладного математика — це складна й класна технічна спеціалізація, яка, безумовно, сформувала в мені вміння аналізувати та логічно думати. Але все інше приходило з практикою. Я спостерігаю за тим, як молоде покоління продовжує вивчати маркетинг в університеті запитую себе: “Чого можна навчатися 5 років в університеті за спеціальністю маркетинг?” Так, звісно це теорія, але й вона займає максимум 2 роки. Все інше — практика.


Практичні речі для бізнесу важливіші за глобальну стратегію

На мій погляд, дуже класно, коли компанія добре розуміється на всіх маркетингових процесах: знає про різні канали комунікації та використовує їх для донесення відповідних комунікаційних меседжів. Добре розроблена тактика часто працює краще, ніж середньо розроблена стратегія. Як каже мій друг Паша Вржещ, і я з ним згоден, останнім часом ми сильно захопилися словом “стратегія”. Хоча насправді стратегія може лежати на полиці, поки бізнес живе своє життя. Нині світ змінюється дуже динамічно, тому стратегії, створені на 3 роки, звучать для мене непереконливо.

Коли я прийшов у Multiplex у квітні 2021 року, команда вже мала стратегію. Однак вона була докарантинною. Тому зараз ми передусім відбудовуємо тактичні речі, збираємо команду, відновлюємо бажання глядачів дивитися кіно в кінотеатрах, а паралельно думаємо над новою стратегією і дослідженням аудиторії. Важливий інструмент у роботі з бізнесом — це реклама. Але ще важливіше розуміти, який інструмент маркетингу як працює, і ставити відповідні цільові показники для кожного інструменту. Наприклад, усвідомлювати, що SMM — це не інструмент продажів. Що спочатку потрібно налаштувати інструменти, які мають значення тут і зараз — підвищують упізнаваність і працюють на ширшу аудиторію. Реклама повинна бути яскравою і помітною, а також доносити правильні меседжі.

Добре розроблена тактика часто працює краще, ніж середньо розроблена стратегія

У кінобізнесу загалом зараз є лише одне глобальне завдання — відновитися. Бізнес і вся індустрія дуже постраждали від карантинних обмежень і продовжують страждати до сьогодні в деяких областях. На українському ринку кінотеатри не конкурують один з одним — ми конкуруємо з іншими закладами дозвілля, а також бажанням людей залишитися вдома й подивитися щось в інтернеті. У цьому бізнесі великий вплив має контент.


Мені здається, що як буде добрий контент — люди повернуться. Це помітно з того, як глядачі ринули в кінотеатри на “Дюну” й “Венома” — навіть з обмеженнями наші зали були заповнені. Контент вирішує багато. За попкорном у кіно не йдуть.


Я дуже люблю чесних людей, які бажають щось змінити

Я не люблю слово “підлеглі”. Тому моя команди — це колеги, співробітники й друзі. Я завжди шукаю команду під себе — з допомогою HR, але обов’язково розмовляю з усіма кандидатами. Мені важлива щирість, працьовитість і почуття гумору. Я дуже люблю чесних людей, які бажають щось змінити та чогось досягти.

Нинішнє молоде покоління — це чудові люди. Вони по-іншому поводяться і мають інші цінності. У мене та моїх колег у минулих десятиріччях було одне завдання — працювати, тому що ми на той час ще не відійшли від Радянського Союзу. Натомість сучасна молодь найбільше цінує свободу та вільний час. Вона має гедоністичний підхід до життя.

Як керівник я емоційний, але чесний і відкритий з людьми. Особисто я люблю, коли в мене є свобода рішень, тому з колегами намагаюся працювати за тим самим принципом — давати багато свободи. Сформувати хорошу команду — це половина успіху. У Multiplex ми поки налаштовуємо внутрішні процеси маркетингу і формуємо команду, адже це насправді також тривалий процес. Сьогодні люди частіше змінюють місце роботи. Виходить так, що навіть за рік роботи не завжди можна сформувати хорошу команду — це постійний процес.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Фото: Вероніка Ясинська

Читайте також у рубриці Історії
/ Кондитерська «Номер Дому»: інтерв’ю з власницею — Марією Тимошенко
Про високі ціни на шоколад, кризу з какао-бобами та «класовий розрив»
“Це місце зустрічі митців, діячів креативних індустрій та бізнесу”: розмова з Каріною Качуровською
Про сучасний артринок, законопроєкт про меценатство та рефлексію війни
«Ми обрали стратегією реалізовувати творчий потенціал через навчання, інвестиції і креативний пошук»: розмова зі співзасновницею Honey і «Завертайло»
Про колаборації, допомогу військовим, філософію закладів та кризову комунікацію
“Ми не можемо інтегрувати всіх, але це не означає, що цього не треба прагнути”. Інтерв’ю з Veteran Hub
Про історію створення, нові виклики та філософію організації
“Костюм треба шити, а не купувати — це наша первинна філософія”. Інтерв’ю із засновницею Indposhiv
Про філософію bespoke, колаборації з військовими та вишиванку для Зеленського
Інші статті за темами
Історії
Я працюю
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень