Ми вже робили для вас добірку книжок, які рекомендував почитати піарник Вадим Келлер, а також список нон-фікшн літератури із саморозвитку та реклами від Марини Батуринець. Сьогодні публікуємо must-read приватного інвестора Кіра Горшкова про інвестування та фінансову грамотність. Експерт розподілив книжки в порядку фінансової складності, починаючи з найпростіших. Ви можете обрати потрібний вам рівень на власний розсуд.
«Витончене мистецтво забивати на все», Марк Менсон
Книга «самодопомоги», яку варто прочитати, якщо ви вирішили жити краще. Але не так, як диктує світ, а так, як хочеться саме вам.
«Витончене мистецтво забивати на все» Марка Менсона — це книжка про процес та результат, які ми так і не навчилися поєднувати. Хтось гарує мов проклятий, весь час порівнюючи свої результати з успіхами інших. А хтось живе в моменті, забиваючи на майбутнє.
У будь-якому разі секрет кращого життя — не шукати більшого, а рухатись туди, де ваші цінності та цілі.
Витримувати баланс між грошима «тут і зараз» і грошима «на дистанції» — між тим, щоб жити добре сьогодні та жити добре згодом. Цього головного правила здорового пофігізму й навчає у своїй книжці Марк Менсон.
P.S. Якщо не хочете, аби життя промайнуло повз, завжди тримайте в голові: гроші — це інструмент для життя, і аж ніяк не життя для того, щоб заробляти гроші.
«Найбагатший чоловік у Вавилоні», Джордж Самюель Клейсон
Основа основ фінансової грамотності для тих, хто вирішив заробляти більше.
«Найбагатший чоловік у Вавилоні» — це збірка притч про людей, яких об’єднує одне бажання — стати заможними. І вони цього досягають. Як? Настільки просто, що навіть трошки прикро, що ця книжка не потрапила до ваших рук значно раніше.
Ви зрозумієте, що весь цей час знали ключові принципи багатства, але просто заплющували очі на свої фінансові помилки. І тепер, на прикладі чужих історій, ви нарешті можете сміливо на них подивитись, визнати й побачити способи усунення.
Джордж Самюель Клейсон зібрав у своїй книжці закони збереження й примноження особистого капіталу, які допоможуть досягти реального успіху.
Обов’язково читати всім, хто не навчився відкладати гроші для певної мети і губиться в спокусах консюмеризму.
P.S. Ця книжка не зробить із вас мільйонера, але навчить правильно поводитися з коштами. А це і є найперший та найважливіший крок на шляху до більших грошей.
«Квадрант грошового потоку», Роберт Кійосакі
Книжка, яка допоможе самовизначитися й розвиватися в правильному напрямі тим, хто бажає змінити своє життя.
Для офісних працівників і фрилансерів, які більше не хочуть жити від зарплати до зарплати, нехай навіть і непоганої зарплати. Для підприємців, які втомилися від життя, що більше схоже на суцільну роботу.
«Квадрант грошового потоку» Кійосакі спрямовує людей у сферу інвестування, де вони припиняють працювати за гроші й, урешті-решт, отримують фінансову свободу.
Ця книжка покаже, як вийти зі свого квадранта мислення та перейти в категорію бізнесмена, а потім — у категорію інвестора. Ще вона наочно продемонструє, які установки утримують вас там, де ви застрягли.
У цій книжці акумульовано необхідний мінімум, щоб змінити стратегію мислення, створити план переходу на новий рівень життя та нарешті почати діяти. Залишається лиш застосувати теорію на практиці.
P.S. Багаті грають за іншими правилами. Щоб до них приєднатися, недостатньо опанувати ці правила — потрібні спеціальні знання.
«Метод Пітера Лінча. Стратегія і тактика індивідуального інвестора», Пітер Лінч
Справжнісінький роман про інвестування й must-read для кожного, хто хоче стати фінансово незалежним за допомогою біржової торгівлі.
У той час як Воррен Баффет знаходить успішні компанії і купує в них частки, Пітер Лінч, навпаки, вишукує недооцінені проєкти, акції яких у близькому майбутньому подорожчають в 10-100 разів.
За останні 13 років капітал бізнесмена зріс у тисячу разів — з 18 млн до 14 млрд доларів. Пітер Лінч здійснив мрію будь-якої амбіційної людини — він заробляє мільярди завдяки власному розуму.
У книжці «Метод Пітера Лінча» легендарний інвестор пояснює, як обирати перспективні компанії, а які варто обходити стороною, за якою ціною купувати акції і коли від них потрібно позбавлятись.
За абсолютно непомітними для більшості інвесторів ознаками він визначає, які з акцій підуть на зліт, і купує їх. Якщо хочете розвинути в собі таку фінансову спостережливість — читайте Лінча.
P.S. Свою першу акцію Пітер Лінч купив за 7 доларів. За рік вона вже коштувала $32,75.
Всі листи Воррена Баффета акціонерам Berkshir, починаючи з 1977 року
Найкорисніший підручник з інвестування, який буде зрозумілим навіть підприємцю.
Більше практики, ніж у листах Воррена Баффета своїм акціонерам, ви не зустрінете ніде. Щороку легендарний інвестор відкриває світові реальну фінансову картину Berkshire Hathaway: прибуток, збитки, здобутки і втрати.
У проміжках між звітами він сміється із власних помилок, розповідає анекдоти, пояснює суть складних процесів інвестування на простих життєвих прикладах. У цьому особлива цінність його листів.
Воррен Баффет вміє пояснити, як правильно обирати акції, час на ринку й оцінювати вартість компанії, навіть без фінансового аналізу, керуючись здоровим глуздом.
Починаючи з 1977 року, всі листи містяться у вільному доступі на сайті його компанії Berkshire Hathaway.
P.S. Якщо прочитаєте листи в зворотному порядку, то глибоко зрозумієте, що відбувається з економікою та інвестуванням сьогодні.
+1. Краща книжка — це досвід людини, яка зараз живе так, як хотіли б жити ви
Хто вам зможе найкраще розповісти, як стати успішним?
Тільки людина, яка вам резонує: за капіталом, стилем життя, цінностями. Потрібно розуміти, що фінансові переконання мільярдера, життя якого, на вашу думку, не надто щасливе, не приведуть вас до омріяного результату.
Кращий спосіб знайти свій шлях — вивчити принципи життя й бізнесу людини, яка заробляє стільки, скільки ви хочете, і живе так, як хотіли б жити ви. Спробуйте поспілкуватися особисто. Це стане вашою найкращою книжкою цього року.