Попри нестабільність довкола й тривожні новини, весняне оновлення природи вселяє радість. Гуляти й пити каву надворі стає набагато приємніше, а посидіти в парку з цікавою книжкою — і поготів.
«Служниця спостерігає», Фріда Мак-Фадден
Це або потрапляння в яблучко, або категоричне «ні». Серію книжок Фріди Мак-Фадден про служницю треба читати від першої, канонічної, частини. Якщо ви вже прочитали «Служниця» і «Секрет служниці», то цю книжку прочитаєте швидко і з великим задоволенням. А ще можете спробувати десь на середині оповіді відгадати, хто кривдник, а хто жертва історії — досвід читання інших творів авторки має допомогти.
Про що ця книжка? Вона розповідає історію нашої улюбленої Міллі через багато років після подій, описаних у перших двох книжках. Міллі одружена, має двох дітей. Вона щаслива, бо нарешті її сімʼя переїхала з тісної квартири у великий будинок на Лонг Айленді. Проте сусіди — суцільний жах. Одна дозволяє собі принижувати усіх навколо, інша тримає дитину на привʼязі. А у вікні сусіднього будинку постійно стоїть служниця, яка не зводить очей з Міллі. Здається, щасливе й безтурботне життя доведеться відкласти…
На фанатів «Служниці» також очікує дуже приємне камео у цій частині історії.
Антологія «Великодня класика», упорядниця Ярина Цимбал
Збірка різдвяних історій від українських класиків довела, що такий формат надзвичайно подобається читацькій спільноті. Тому друге, не менш важливе для українців-християн, свято не обійдеться без хороших тематичних історій. Упорядниця серії Ярина Цимбал радить читати антологію, як адвент-календар — щодня по одному оповіданню.
У книжці є не тільки проза, а й вірші, присвячені темі Великодня. І як влучно зазначив автор передмови Богдан Тихолоз: «Ці тексти не завжди про світле й веселе. Вони, як і сам Великдень, говорять про пожертву, біль і труднощі, які винагороджуються сторицею». Наприклад, ось уривок з вірша «Скорбна мати» Павла Тичини:
Проходила по полю,
В могилах море мріє –
Назустріч вітер віє:
Христос воскрес, Маріє!
Христос воскрес? – не чула,
Не відаю, не знаю.
Не буть ніколи раю
У цім кривавім краю.
Проте всі ці тексти, вміщені під яскравою святковою обкладинкою, подарують вам відчуття дива і свята, яке от-от настане.
«Чорноязикий злодій», Крістофер Б'юлман
Цей роман — темне фентезі, яке сподобається шанувальникам пригодницьких романів. Головний герой Кінч На Шаннак вивчав злодійство як справжнє ремесло. Зараз він хитрий профі, але поки не віддасть борг учителям — не зможе бути по-справжньому вільним.
Він вирішує пограбувати рандомного мандрівника і натрапляє на Ґальву. А вона — ветеранка війни з гоблінами і служниця богині смерті, яка шукає свою королеву.
Їхні шляхи переплітаються. Спокійна і врівноважена Ґальва розділяє свої пригоди з емоційним і гіперактивним напарником, який не може втримати язика за зубами й обожнює чорний гумор. Герої пройдуть разом багато випробувань, щоб знайти бажане й розкрити таємничу правду.
«Вони обидва помруть у кінці», Адам Сільвера
Що ви зробите, дізнавшись, що жити вам залишилась одна доба? Як ви її проживете?
Уявіть майбутнє, де про дату смерті вас попереджає компанія Death-Cast. А вас це не дивує — ви можете скористатись спеціальним застосунком «Останній Друг» і знайти людину, з якою разом проживете свої останні години.
Саме це сталося 5 вересня з Матео Торрезом й Руфусом Еметеріо. Вони незнайомі, але знаходять одне одного в застосунку й вирушають у свою останню подорож — прожити ціле життя за один день. Їхні досвіди невдач та розчарувань змішуються зі щирістю і справжньою любовʼю. Але фінал завчасно відомий…
«Загублена книгарня», Еві Вудс
Детектив, фентезі і мрія бібліофілів — так можна описати цю книжку. У ній сплітається кілька історій, які розгортаються у різний час: від початку ХХ століття до сьогодення. Читачі знайомляться з Опелайн Карлайл, яка будує нове життя у Парижі 1920-х років після того, як втекла від шлюбу в Британії і змінила імʼя…
Тим часом науковець Генрі приїжджає в Дублін у пошуках літературної спадщини Емілі Бронте й книжкової крамнички. Однак замість книгарні він виявляє будинок, де працює жінка Марта. Вона втекла від чоловіка-тирана, а власниця будинку прихистила її та дала роботу. Генрі і Марта починають спілкуватися й дружити, а згодом вирішують розкрити таємницю зниклої крамниці.
Роман написано в жанрі магічного реалізму, тому не дивуйтеся, коли зустрінете справжні дива.
