fbpx
Конспект/Книги

Що почитати: 7 книжок від Марини Батуринець

Нонфікшн література на будь-який випадок
Чабан Валерія, 22.03.2020

Ми вже збирали книжкові рекомендації Андрія Баштового про репортажистику. Тепер добірка книжок від засновниці практичної школи комунікацій Bazilik та медіа про комунікації Bazilik Media  Марини Батуринець. Із них дізнаєтеся, як заощадити час на читанні, зробити перші кроки в рекламі та зберігати спокій за будь-яких обставин.


«50 найкращих книжок із саморозвитку в інфографіці»

Ця книжка — вижимка з 50 найкращих книжок на тему саморозвитку й ефективності. Її перевага в тому, що всі ідеї подано в інфографіці, завдяки чому інформація легко сприймається й запам’ятовується.

Відтак ви можете не читати всі 50 книжок, а вибрати з-поміж них найактуальніші для вас — і вже їх прочитати повністю. Серед творів, що розкриті у форматі інфографіки: “Психологія стресу” Роберта Сапольскі, “Правила довголіття” Дена Бютнера, “Як руйнуються бізнес-імперії” Джима Коллінза та ще 47 нон-фікшн бестселерів різноманітної тематики.


«Сторітелінг для очей, вух і серця», Марк Лівін

Ця книжка стане у пригоді кожному, хто пише. Будь-що: книжки, статті чи пости в Instagram.

“Ключовий принцип полягає в тому, щоб визнати: кожна людина достойна поваги і являється єдиним експертом у своєму житті. Отож не існує “великого наративу”, світ — мультиісторичний, і кожна історія важлива для її носія. Тому навіть історія появи наративного підходу щоразу піддається зміні, усе залежить від того, хто саме розповідає цю історію.”

Її автор, Марк Лівін — видавець та редактор The Village Україна та куратор курсу зі сторітелінгу в Bazilik. У книжці він розповідає, що таке історії, як їх створювати та розуміти, а головне — дає безліч інсайтів та порад. Книжка невелика за обсягом, але дуже практична, тому однозначно варта уваги.


«Покажи свою роботу», Остін Клеон

Автор бестселера “Кради як митець” — Остін Клеон, розповідає, як не боятися заявити про себе та стати відомим. Ця книга для всіх, хто соромиться розповідати про себе, для тих, хто працює в офлайні, але хоче розповідати про це у соцмережах.

“У всіх нас є можливість висловитися, показати себе, але дуже багато людей цим нехтують. Якщо ви хочете, щоб люди знали про вас і про те, що для вас важливо, ви повинні цим поділитися”.

Автор книжки буквально переконує в тому, що показувати себе та говорити про власні проєкти — у ваших інтересах. Також дає прості поради, як досягти в цьому успіху. “Покажи свою роботу” — не про створення особистого бренду, а про те, як структурувати свою роботу та показати її світові.


«Розробляємо ціннісні пропозиції», Олександр Остервальдер, Ів Піньє, Грег Бернарда, Алан Сміт, Олександр Остервальдер, Ів Піньє, Грег Бернарда, Алан Сміт

У ситуації, що склалася, нам всім доведеться додумати і дорозробити свої бізнес-проєкти. Тож ця книжка створена для майбутніх підприємців або тих, хто планує розвивати вже створений бізнес. Автори книжки пояснили, як розробити ціннісну пропозицію та створити бажаний для споживача продукт.

“Успішні компанії створюють ціннісні пропозиції, які продаються, і вибудовують їх у дієві бізнес-моделі. Відомі компанії роблять це постійно”.

Книжку можна назвати покроковою інструкцією для тих, хто не має змоги найняти бізнес-спеціаліста. Вона містить багато ілюстрацій, прикладів, схем та цікавинок, тому приємно і швидко читається. Це не просто купа теорії, а переважно практичні інструменти та поради для негайного втілення в життя.


«Про рекламу»,Девід Огілві

Класика для тих, чиє життя  переплітається з рекламною сферою, і перша сходинка для тих, хто тільки-но розпочинає свій шлях. Must read для кожного, хто працює чи хоче працювати у креативних сферах.

Базові правила реклами, лайфхаки, різноманітні кейси та секрети — усе це знайдете на сторінках книжки. Огілві написав цілу інструкцію до рекламного світу, проілюструвавши її яскравими прикладами.

Ця книжка — на той випадок, якщо не знаєте, із чого розпочати знайомство зі світом реклами. Або ж — якщо хочете знайти відповіді на постійні робочі питання чи надихнутися на нові ідеї. 


«Зберігайте спокій», Раян Голідей, Стівен Генсільман

Книжка “Зберігайте спокій” розкаже про принципи античної філософії стоїцизму та надасть інструкції, як впровадити їх у своє життя, що на сьогоднішній день є дуже актуальним.

Вправи, описані у книжці, навчать спокійно реагувати на життєві обставини, контролювати своє сприйняття світу й не нервувати через те, що не можна змінити. Книжка складається з практичних порад, які легко впровадити у повсякденну рутину. Ці поради дуже прості, але краще наслідувати простим порадам, ніж вишукувати складні і не дослухатися до них.

“Людей варто оцінювати за їхнім характером і звичками. І не ЛИШЕ для того, щоб наймати їх на роботу, а й щоб із ними дружити, будувати стосунки та для будь-чого іншого”.

Філософію описано простою мовою і вона легко сприймається, незважаючи на те, що книга доволі об’ємна.


«Прочитане»

Не зовсім книжка, а радше блокнот для записів найважливішої інформації із прочитаної літератури. Це своєрідний щоденник зі списками та анкетами до кожної книжки.

Хороший спосіб запам’ятати прочитане — виокремити для себе основні ідеї та завжди мати їх під рукою. Для тих, хто полюбляє нон-фікшн, це — незамінний воркбук, що структурує всі знання та враження.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень